Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Czy kara śmierci powinna być w Polsce dozwolona?
#1
Tak jak w temacie brzmi pytanie.
Zapraszam do dyskusji, bo jestem bardzo ciekawy jakie, macie zdanie na ten temat.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Myślę, że odpowiedź znajduje się tu, ogólna odpowiedź, więc nie widzę powodu aby zakładać ''taki sam'' wątek, bo i w tamtym temacie też możesz zadać tą pytanie ;)
Edit, jeszcze jeden podobny wątek, KLIK i KLIK
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#3
Tylko że te trzy odnoszą się ogólnie, do wszystkich państw, a mi chodzi o Polskę.

Jeśli moderator lub administrator uważa twoją decyzję to zrozumiem to, i wtedy usną ten post ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#4
A ja myślę że Polska nie odróżnia się zbytnio od reszty europy bo to bardziej sprawa chrześcijańska, a 91-3% ludności w europie to właśnie chrześcijanie, nie włączając bliskiego wschodu, co nie? więc jeśli miałoby się zmienić w Polsce to podejrzewam że w innych państwach także, chociaż w jakimś stopniu.
Obalisz to? ...chyba raczej nie... Cool
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#5
Ja uważam, że Polska a reszta świata, to zupełnie inna perspektywa. Mentalność ludzi różni się znacząco na skalę regionalną, a co dopiero na skalę międzynarodową. Myślę, że to celne pytanie i jeśli ma się jakieś wątpliwości, to przecież nie trzeba pisać postów, wystarczy zgłosić, a morki podejmą decyzję.

Jestem stanowczo przeciwny karze śmierci. Jeśli ktoś straci bliską osobę przez jakiegoś mordercę. Poza tym sam powinien podjąć decyzję czy chce go zabić czy nie, jeśli wie kto to jest. Skoro potrafi udźwignąć takie brzemię, wówczas sprawiedliwość zachodzi kosztem jego sumienia. Gdy jednak schwytana osoba, nawet pozbawiona kompletnie sumienia zostanie odizolowana od społeczeństwa, wówczas nikomu już nie zagraża i decydowanie o jej śmierci jest jedynie zaspokajaniem żądzy krwi ludzi. Organ który podejmuje decyzję jak kat, daje dowód na to, że zabójstwo to coś normalnego, a tak nie powinno być. Poza tym organy ścigania bywają skorumpowane i wciąż zdarza się że niewinność zabitego więźnia zostaje udowodniona, ale czy wówczas sami nie stajemy się mordercami, skoro jesteśmy za karą śmierci?
  Odpowiedz
#6
Dokładnie, kara śmierci to to samo co morderstwo, tylko inaczej nazywane. Ja za karą śmierci nie jestem, co najwyżej za ucinaniem jaj pedofilom.
  Odpowiedz
#7
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#8
  Odpowiedz
#9
[Obrazek: iq15uYm.gif]
fb.com/adipedesign
  Odpowiedz
#10
Z tego co mi się wydaje kastracja chemiczna też ma wpływ na psychikę. Między innymi przez zaburzenie gospodarki hormonalnej. Ale to tak na marginesie- trzeba kończyć z offtopem.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fatalna jakość obsługi klienta w Polsce Swordancer 3 1 857 06.09.2020, 14:07
Ostatni post: amb00
  Kara śmierci - tak czy nie? Karol 19 9 479 15.05.2017, 23:49
Ostatni post: Paweu
  Prawo szariatu już w Polsce? Robotox 8 2 416 27.02.2016, 22:59
Ostatni post: Scarface
  Szukam filmu Igrzyska śmierci z 2012r da Vinci 2 1 728 12.05.2014, 19:20
Ostatni post: da Vinci
  Oszustwo allegro na 600 zł jaka kara? pandokti 3 3 449 10.01.2014, 20:16
Ostatni post: Olka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości