Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Farben Lehre ''Achtung 2012'' - recenzja
#1
Poprzednia płyta Farben Lehre bardzo przypadła mi do gustu. Dlatego też z niecierpliwością czekałem na nowy materiał. Na ,,Achtung 2012'' pojawiło się bardzo wielu zaproszonych przez zespół gości,którzy odcisnęli dużo piętno na muzycznej zawartości tego krążka.

[Obrazek: farbenlehre2012.jpg]

Album otwiera niezwykle przebojowe,nagranie tytułowe z tekstem będącym gorzką refleksją nad współczesną,polską rzeczywistością. W utworze ,,Femina'' gościnnie przygrywa na skrzypcach Michał Jelonek dzięki czemu kompozycja nabiera folkowego charakteru.

,,Anioły i demony'' to muzyczne odbicie w stronę reggae z elementami ludowymi za sprawą grającego na fujarce Przemysława Zwiasa i chóralnym śpiewom w refrenach. Motoryczny punk powraca w ,,Zapamiętaj'' – tu także pojawiają się rytmy reggae w finale i nawet brzmienia akordeonu.

,,Wataha'' to kolejny przykład stylowego punku przełamanego rock 'n' rollem przywodzący na myśl starych wyjadaczy z Sex Pistols. Zaskakuje nagranie ,,Aura'' dzięki gotyckim, przestrzennym brzmieniom gitary Mariusza Kumali z Closterkeller i dyskretnym dźwiękom skrzypiec Michała Jelonka. Porusza także pozytywne przesłanie płynące z tekstu:
,,Razem możemy się przecież się pięknie różnić. Budować lepszy świat,a nie ten obłudny''. Moim zdaniem to jedna z najlepszych kompozycji na całej płycie.

Punkowo – ludowa stylistyka powraca w ,,Kontrastach'' opowiadającym o trudnych wyborach życiowych młodych ludzi. Stylistyka reggae jest słyszalna w ,,Pasji'' w czym pewnie spora zasługa zaproszonych gości takich jak : Kamil Bednarek, Dominik Hałka z Raggafaya oraz Adam Mościcki (Maleo Reggae Rockers).

Kompozycja ,,Omen'' także wyróżnia się na tle innych nagrań z ,,Achtung 2012'' dzięki wokalnemu wsparciu Anji Orthodox i tekstowi poruszającemu ciemne obszary ludzkiego życia. Szczególne wrażenie robią mocno akcentowane partie smyczków, co przywodzi mi na myśl muzyką filmową do słynnego obrazu ,,Dracula'' Coppoli.

Muzyka jest bardzo zróżnicowana stylistycznie i nastrojowo co moim zdaniem pozytywnie wpływa na odbiór ,,Achtung 2012''. Myślę,że właśnie dzięki zaproszonym gościom Farben Lehre udało się wyjść poza nieco sztywne ramy punk rocka. Warto posłuchać i przekonać się samemu ,,na własne uszy''.
[Obrazek: MUZOL-baner-468x60px.gif]
  Odpowiedz
#2
Mi ogólnie podoba się cała dyskografia zespołu.
A ta płyta jest naprawdę dobra, słuchałem wszystkie piosenki po kolei i naprawdę płyta robi wrażenie.
Jeśli lubicie piosenki z fajnym tekstem i melodyjną nutą to zachęcam przesłuchać :)
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Led Zeppelin ''Celebration day - live 2007'' (2012) - recenzja płyty marcin1979 0 1 994 05.01.2013, 18:52
Ostatni post: marcin1979
  Ela Dębska ''Kochałam cię dziś rano'' (2012) recenzja płyty marcin1979 0 2 306 05.01.2013, 18:42
Ostatni post: marcin1979
  Jon Lord 1941 - 2012 marcin1979 2 2 302 16.07.2012, 21:42
Ostatni post: marcin1979
  Recenzja z wrocławskiego koncertu Anneke van Giersbergen marcin1979 0 1 913 10.06.2012, 20:59
Ostatni post: marcin1979
  Recenzja płyty ,,Hang'em high'' Anti Tank Nun marcin1979 0 2 403 09.06.2012, 21:07
Ostatni post: marcin1979

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości