Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Fundacje kradną?
#11
Z góry dzięki, Motaro :)
  Odpowiedz
#12
Wyjaśniło się już coś? Moja koleżanka ma dziecko z zespołem, nie pamiętam w jakiej fundacji jest zapisana, ale również korzysta z jednego procentu podatku. Dostała ostatnio kilka tysięcy wpłaty i była zadowolona. Pewnie zależy gdzie się trafi.
  Odpowiedz
#13
Nic jeszcze się nie wyjaśniło. Szczerze mówiąc to czekamy na odpowiedź Motaro ;)

Z księgową znajoma kontaktować się nie chce, bo jednak to info dostała na lewo od niej. Poza tym, okazało się, że ta kobieta nie bezpośrednio miała wgląd w te papiery, bo była jedynie pośrednikiem informacji. Jej koleżanka, również księgowa, wypełniała owe dokumenty i to od niej to wyszło. Trochę zagmatwałem... Mówiąc krótko, pewna księgowa, koleżanka księgowej, którą to zna moja znajoma, miała wgląd w papiery. Wszystko przewinęło się przez parę osób zanim doszło to do wiadomości matki chorego dziecka. Mniejsza o to. Mam nadzieję, że Przemek nas nie zawiedzie i wypowie się w temacie ;)
  Odpowiedz
#14
Przemek nie zawiedzie, nie zawiedzie ;) Miałem wczoraj napisać ale troszkę procentów przyjąłem na klatę i nie miałem weny :P

Jeszcze zasięgnąłem języka u znajomego prawnika , który zna się na tych sprawach aby się upewnić i nie wprowadzić w błąd. Wypisze w punktach co w takiej sytuacji należy zrobić:

Przede wszystkim nie ufać całkowicie księgowym !!! W nieuczciwych np. fundacjach lub stowarzyszeniach biorą swoją "działkę" gdyż potrafią fachowo sfałszować dokumenty.

1. Napisać podanie do danej fundacji o stan z 1% i kiedy może uzyskać środki finansowe na podstawie faktur (mają czas trzy tygodnie na odpowiedź).
2. Po odpowiedzi z fundacji, gdzie nie zgadzasz się z zebraną sumą, kopię ich odpowiedzi i kopię swojego pisma wysyłasz do Urzędu Skarbowego gdzie podlegasz.
3. Jeżeli wiadome jest na 100%, że jakaś osoba wpłaciła taką i taką kwotę 1% poproś od niej o kopię PIT-u gdzie jest adnotacja o 1% (wtedy wszystko złóż w Urzędzie Skarbowym).

Niech ta osoba przedzwoni do fundacji i zapyta się o założenie 1% z powodu choroby np. dziecka i jaki procent pobiera od tego fundacja - minimum to jest 10% i dana fundacja musi posiadać tzw. "pożytek publiczny" lub istnieć co najmniej 2 lata aby wogóle mogła korzystać z 1%.
"Wszyscy Kłamią"... - Gregory House
  Odpowiedz
#15
A takim działaniem przypadkiem nie mogą też sobie zaszkodzić? Jest jakaś możliwość, że wyjdzie im to na niekorzyść? Widzę, że trochę znasz się na tym Motaro. :) Konsekwencje na pewno jakieś będą. Ktoś może stracić przez to pracę na przykład. Gra jest naprawdę warta świeczki?
  Odpowiedz
#16
Sobie na pewno nie zaszkodzisz. Po prostu Urząd Skarbowy w takim wypadku weźmie pod lupę fundację i będzie dążyć aby sprawę wyprostować. Możliwe, że mogą pierdyknąć jakąś karę, ale nie muszą. Jeśli są nieuczciwi to taka nauczka na przyszłość się przyda. Czy gra jest warta świeczki ? No cóż, to Twój wybór co chcesz zrobić ze swoim 1% :)
"Wszyscy Kłamią"... - Gregory House
  Odpowiedz
#17
Dzięki, Motaro za info! :)

LadyPiano napisał(a):Jest jakaś możliwość, że wyjdzie im to na niekorzyść?
Dobre pytanie. Wiecie jak to jest. Fundacje mają swoje za uszami, ale jednak pomagają. Jakieś pieniądze już znajoma dostała od nich, dobre i to, wdzięczność i tak się należy. Pytanie tylko czy takim działaniem nie pogorszy sobie przyszłości w tej placówce, czy jej nie wyrzucą itd. Nie wiem, nie znam się.
  Odpowiedz
#18
da Vinci napisał(a):Pytanie tylko czy takim działaniem nie pogorszy sobie przyszłości w tej placówce, czy jej nie wyrzucą itd. Nie wiem, nie znam się.
Fundacje na pewno mają jakiś regulamin. Z nim też warto się zapoznać.
  Odpowiedz
#19
da Vinci napisał(a):Pytanie tylko czy takim działaniem nie pogorszy sobie przyszłości w tej placówce

Nawet jeśli będą mieć jakieś zastrzeżenia i uprzedzenia do takiej osoby... znacie słowo konkurencja ? :) Fundacji jest dużo i każda próbuje pozyskać jak najwięcej "klientów" ;)
"Wszyscy Kłamią"... - Gregory House
  Odpowiedz
#20
Jakkolwiek to smutne- fundacje zarabiają na swoich podopiecznych.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości