Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


GTA V niedługo zniknie ze sklepowych półek?
#1
Najnowsza odsłona serii studia Rockstar sprzedaje się jak ciepłe bułeczki - w kilku krajach (na przykład w Irlandii) wykupiono cały nakład gry, która ukazała się w wersjach na Xboksa 360 i PS3. Może się jednak okazać, że już wkrótce wszystkie niesprzedane egzemplarze GTA V zostaną wycofane ze sklepów!

Tak się właśnie stanie, jeśli amerykański sąd uzna żądania kalifornijskiego rapera Daz Dillingera, którego dwa utwory ("C-Walk" oraz "Nothin' but the Cavi Hit"). Co prawda muzyk przyznał, że przedstawiciele studia kontaktowali się z nim w sprawie wykorzystania piosenek w grze, jednak zdaniem rapera zaproponowali oni "bezczelnie niską sumę" (4271 dolarów) i Daz odmówił.

Nie zniechęciło to twórców z Rockstar North do zamieszczenia obu utworów na ścieżce dźwiękowej GTA V. Teraz grozi im pozew i konieczność zapłacenia sporego odszkodowania. Co więcej, Daz żąda zniszczenia wszystich, do tej pory niesprzedanych egzemplarzy gry!

Rockstar nie wydał do tej pory oświadczenia w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Grand Theft Auto V zarobiła ponad miliard dolarów w ciągu trzech dni od premiery. Gra pobiła siedem rekordów Guinnessa, a internet tętni plotkami na temat pecetowej wersji wielkiego hitu.
źródło:Onet.pl

Co wy o tym myślicie?
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#2
To nic innego jak wykreowana przez R* i tego rapera, ściema, która ma narobić szumu i zamieszania. To jest im bardzo na rękę, w ten sposób wielu ludzi zrobi wszystko, aby dostać swój egzemplarz przed kasacją zapasów. Poza tym, nie wierzę, aby tak wielka korporacja zaryzykowała w ten sposób, umieszczając utwory bez zgody rapera. Tutaj nie ma miejsca na błędy, za duża kasa się przewija, wszystko jest zaplanowane, błędy też.
  Odpowiedz
#3
Po dłuższym zastanowieniu też doszłem do tego wniosku tym bardziej jak się dowiedziałem ,że jeszcze tylko kilka tysięcy egzemplarzy i przegonią rekord sprzedaży FIFY 13 ale mogła być też taka wersja:
R* Kontaktowało się z tym Raperem i zapłacili mu ileś tam kasy a ten chciał zarobić jeszcze więcej wiec wymyślił tą historyjkę ale i tak ta 1 wersja jest bardziej wiarygodna
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#4
O tym ^^ nie słyszałam. Różne są te historyjki związane z GTA V - np. podobno twórca tej gry dziękował polakom, za tak wiele pozytywnych recenzji wysyłanych do Rockstar, nie pomijając faktu, że w Polsce odnotowano tylko kilka legalnych zakupów tej gry ;)
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#5
Olka, w Polsce GTA V też sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Bzdury jak to większej nie słyszałem. Tak jak napisał da Vinci, to albo ściema, albo zaplanowany trick.
  Odpowiedz
#6
No cóż - mają za co płacić odszkodowanie :)
  Odpowiedz
#7
Też mi się wydaje że to jest tylko dobry chwyt marketingowy. Jeżeli chodzi o biznes, to trzeba go przecież jakoś promować a to dobra reklama.
  Odpowiedz
#8
Ostatecznie nic się nie zmieniło i wciąż gram w GTA V, tylko teraz na innej konsoli. ?
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Niedługo telefon posłuży za pilota do Xboxa Devil 0 1 855 03.11.2011, 23:19
Ostatni post: Devil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości