Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Gotowe Szablony Forum
#1
Witajcie ponownie ..

W poprzednim poście opisywałem jak założyć forum internetowe lecz wielu z Was pewnie chciało by zmodyfikować forum aby z wersji standardowej dostępnej zaraz po wgraniu forum na serwer miało swój niepowtarzalny wygląd ..

W poprzednim poście opisałem jak wgrywać owe skórki lecz nie napisałem skąd je pobierać i jak edytować naszą grafikę. Właśnie teraz dowiecie się jak to robić ..

Na początek może o obrazkach (np. obrazek informujący o randze). Każda strona internetowa posiada na swoim serwerze folder pod angielską nazwą "images" ang. Zdjęcia/Obrazy (Myślę że większość zna angielski). W folderze tym znajdują się wszystkie obrazy potrzebne to funkcjonowania strony internetowej. Nie inaczej jest w naszym wypadku. Wchodząc w folder "Images" widzimy różne podfoldery ..
Nie będe ich opisywał bo myślę że osoba która wejdzie w dany folder będzie wiedziała od czego jest..

Opiszę zmianę obrazków odpowiedzialnych za rangi.
A więc wchodzimy w Folder "Images" następnie "groupimages" i tutaj zależnie od wersji naszego forum (jeśli jest to polska wersja to folder "polish" jeśli angielska to "english") i naszym oczą ukażą się obrazki odpowiedzialne za rangi. Jak je zmienić? - nie ma nic łatwiejszego po prostu tworzymy nowy obrazek w PhotoShopie, Corelu lub innym programie graficznym, tworzymy interesujący nas obrazek i zapisujemy go pod taką samą nazwą co orginalny oraz nie zapominamy o takim samym rozszeżeniu! Orginalnie jest to format ".gif"

Teraz zajmiemy się wgrywaniem nowych skórek m.in pokażę wam na jakiej skórcę (tak myślę) działa właśnie te forum odjechanych.
A więc wchodzimy na stronę podaną tutaj, wybieramy interesującą nas palete kolorystyczną (np. w wypadku tego forum wykorzystano kolor "Aparat Night") i klikamy "Download the Apart themes at the MyBB website" zostaniemy przeniesieni na forum gdzie klikamy "Download all Apart themes" (waga 10mb) zapisujemy i gotowe! Jak zainstalować skórkę/skin na naszym forum opisałem w poprzednim poście ..

Jeśli macie pytanie proszę śmiało pisać ..
Myślę że administracja wybaczy mi uchylenie rąbka tajemnicy dotyczące forum.
  Odpowiedz
#2
Dzięki za wątek.
Czekam na kolejną dawkę podstawowej wiedzy w tym dziale.
Może czegoś się nauczę. ha ha ha. Dżołk.

Cenimy sobie użytkowników, którzy wnoszą ciekawą treść do forum.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Postawienie własnego darmowego forum do testów Suicider 17 4 637 22.11.2015, 15:42
Ostatni post: Suicider
  Boczny pasek na forum oraz rejestracja applex 6 3 383 24.11.2013, 20:43
Ostatni post: Swordancer
  Nazwa dla forum Bonholt 13 6 207 26.08.2013, 21:10
Ostatni post: Nicholas
  Osób do prowadzenia forum era9889 6 3 776 22.01.2013, 23:49
Ostatni post: era9889
  Jak ustawić wyglądu posta/wątku na forum? Nicholas 2 2 988 14.01.2013, 10:57
Ostatni post: Marcelo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości