Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Higiena jamy ustnej psa - jak dbać, jakie środki?
#1
Jak dbacie o higieną jamy ustnej psów? Używacie jakiś past, żelów lub preparatów sprayu?

Co stosujecie na kamień nazębny, bakterie wytwarzające smród lub na wzmocnienie dziąseł i zębów?
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#2
Gryzaki dla psa są dobre. Oczywiście raz na jakiś czas wizyta u weterynarza- psy też cierpią na próchnicę. (Mój piesek miał tę przypadłość, że mordował chuchem- okazało się, że ząb mu się psuje.) Raz na jakiś czas szczotkować zęby- przybory kupisz w dobrym zoologicznym, nasza pasta im szkodzi! No i zabawki zmuszające do żucia. Sucha karma pomaga ścierać płytkę nazębną.
  Odpowiedz
#3
Mój jamnik ma trochę kamienia i gratis smrodek. Zastanawiam się nad kupnem tej pasty http://www.krakvet.pl/beaphar-dogadent-p...13114.html i specjalnej szczoteczki. Zaciekawił mnie też ten preparat -> http://www.krakvet.pl/beaphar-dogadent-s...p-409.html

Gryzaki bardziej spodobają się młodszym psom. Kiedyś kupiłem psu produkt: Pedigree Denta Stix. Jest taki rozciągliwy i pies musi go porządnie pogryźć. Produkt niby redukuje kamień nazębny. Niestety psiak nie chce go już jeść. Pewnie dlatego, że ma 15 lat.

Poleci ktoś jakieś produkty?
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#4
No Twój jamnik niedługo stuknie w kalendarz. Gdzieś kiedyś czytałem, że te preparaty beaphar dla zwierząt są dobre, sam kiedyś chyba coś od nich miałem, ale mogę się mylić, nie pamiętam za dobrze. Twardymi ścierakami już raczej psa w tym wieku nie warto męczyć. Pamiętaj jednak, że jeśli nigdy wcześniej nie czyściłeś psu zębów, to nie spodoba mu się to zbytnio, no chyba, że jako staruszek jest już tak leniwy, że mu się nawet Ci przeszkodzić nie będzie chciało.
  Odpowiedz
#5
Na tej stronce z produktami jest porada.
Cytat:Stopniowo zapoznaj psa z czynnością mycia zębów i pastą. Na początku nałóż jej odrobinę na palec i pozwól , aby pies zlizał, potem nanieś jej niewielką ilość na szczoteczkę.
W czasie pierwszego zabiegu ogranicz swoje działanie do szczotkowania kilku zębów.

Moje psisko lubi pieszczoty w postaci głaskania, więc myślę, że pójdzie na kompromis.
Na pewno ważne jest aby dziąseł nie ranić i zacząć kroczkami od kilku zębów, aż przywyknie.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#6
Mój jamnik też lubił pieszczoty a jak zęby mu myć to nagle energia wstępowała.
W tym wieku już raczej nic nie poradzisz, starość dopadła. Efekt będzie chwilowy i może być niekoniecznie zadowalający. A jamniki mają predyspozycje do takich chorób.
  Odpowiedz
#7
Ja mojemu pieskowi szczotkuję zęby raz w tygodniu taką śmieszna podwójną szczoteczką z pasta o smaku mięsnym (tak piszą) :D
na początku miał opory przed szczotkowaniem ale ciasteczka pomogły mi go przekonać,
jeszcze mój piesek je czasem różne gryzaki żeby tez ząbki wyczyściły się :)
---
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie macie zwierzaki? Lejsi_126 30 8 770 28.06.2018, 15:38
Ostatni post: Basik
  Na jakie dzikie zwierzęta napotykacie się w swojej okolicy? Paweu 11 3 110 03.06.2017, 13:35
Ostatni post: amb00
  Jakie rośliny do małego akwarium? adam-as 2 6 567 28.11.2012, 01:04
Ostatni post: MissFuneral
  Dobre i tanie środki na pchły i kleszcze. adam-as 0 1 937 20.09.2012, 15:55
Ostatni post: adam-as

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości