Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Immunitet poselski
#1
No właśnie mnie takie pytanie dzisiaj dopadło: dlaczego właściwie posłowie mają immunitet???
Wzorem powinni być do naśladowania a oni się wykręcają od przestrzegania prawa.

Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na to żeby ten przywilej zlikwidować?
  Odpowiedz
#2
Kto ma wpaść na ten pomysł, posłowie? Przecież dla nich to złoty środek na unikanie kar za różne występki.
  Odpowiedz
#3
Ależ ja Kucharku nie mówię, ze posłowie. Ale media chociażby .... szarzy obywatele. Dlaczego ja mam płacić mandat jak przekroczę prędkość a taki na przykład Tusk, Kaczyński, Olejniczak czy Rozynek nie???
  Odpowiedz
#4
Bo nie jesteś posłanką. To oni ustalają prawo, nie media czy zwykły Kowalski.
  Odpowiedz
#5
Ale gdyby tak zrobić "pospolite ruszenie"... gdyby to obywatelom przeszkadzało.. Ale widocznie nikomu nie przeszkadza :P
  Odpowiedz
#6
Oczywiście że przeszkadza, nie raz już była nagonka na to. Cóż z tego skoro to nie My tutaj ustalamy reguły. Było kilku posłów którzy chętnie powiedzieli że zrzekną sie immunitetu, lecz reszta krzyczała stanowcze NIE! Ciekawe dlaczego?
  Odpowiedz
#7
Niestety, demokracja jeszcze nie jest czymś co można zaliczyć do "towaru" z górnej półki". Demokratycznie wybrani ustalają prawo i nakazują tym co ich wybrali przestrzeganie tego prawa. Sami nawet o tym nie myślą, bo i niby dlaczego? Mają coś co ich "chroni" a totalny brak samokrytyki, "zadufanie" w siebie, "głuchota" i "ślepota" na krytykę ze strony normalnych obywateli ich nie interesuje. Myślą tylko o sobie.
Określę to krótko: totalna żenada.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości