Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera.

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookies, pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Jak poprawić wysławianie się
Jest wiele ćwiczeń językowych,które mogą Ci pomoc. Na początek, radziłabym zacząć od prostych, a nie plątać się w łamańce językowe, bo to może zniechęcić. Z czasem można zwiększać stopień trudności. Dobrym sposobem jest też gadanie do siebie. Stań przed lustrem (jeśli się wstydzisz możesz o robić,jeśli nikt nie patrzy) i ćwicz, nie zrażaj się,to podstawa. Warto spróbować! Życzę powodzenia.
  Odpowiedz
Uwierzcie że nic tak nie pomaga jak czytanie książek :)
Czytać czytać i jeszcze raz czytać :)
  Odpowiedz
Trzeba duzo czytać. Zwiększy się zasób słownictwa i nie będzie problemu z tym, żeby się ładnie wysłowić ;)
  Odpowiedz
Przede wszystkim nie można się spieszyć :)
  Odpowiedz
W internecie znajduje się też mnóstwo ćwiczeń na dykcję, wystarczy dobrze poszukać :) 
Sama próbowałam czegoś takiego i już pierwszego dnia była zauważalna różnica w mojej wymowie. Mówienie do lustra może coś pomóc, ale raczej nie będzie tak efektywne jak profesjonalne ćwiczenia, bo tu też dochodzi regulacja oddechu, rozciąganie mięśni twarzy itp. Wówczas istotne jest też regularne zwilżanie gardła, żeby zbytnio nie przeciążać strun głosowych.
Czasami wymaga to sporo wysiłu, ale warto :D
  Odpowiedz
(13.08.2013, 20:41)Adikus napisał(a): Piszę zawsze szybko i jakoś nie zwracam uwagi na przecinki i wielkie litery ale ma pan racje zupełnie inaczej wygląda kiedy czyta sie posty osoby jak pan albo moje. Widać właśnie tą kulture wypowiedzi :D
Tungar czytam dużo ostatnio właśnie przez mojego mentora sensei Buhaya :D w tamtym tygodniu przeczytałem 3 książki które mi polecił a jutro skończę czwartą :)
Spodobało mi się. Na pewno na tym nie poprzestane!
Wielkie dzięki Wam chlopaki :)

Witam czy można się dowiedzieć jakie polecił Ci Buhay książeczki, które pomogły ci w wysławianiu się?
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości