Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak poradzić sobie z trądzikiem?
#1
Macie czy może mieliście kiedyś problem z trądzikiem, jak sobie z nim radziliście, jak się on objawiał na Waszym ciele?

Zapraszam do wypowiadania się w temacie.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#2
Miałem trochę na twarzy i przekonałem się, że używanie preparatów przeciwko niemu jest bez sensu. Skuteczność praktycznie zerowa. Trzeba po prostu poczekać aż sam zejdzie.
  Odpowiedz
#3
Mam strasznie dużą ilość na plecach (łopatki i grzbiet), barkach i klatce piersiowej. Jak sobie z tym radzę? Nie radzę już 2 lata z tym chodzę, schodzą do pewnego momentu i nagle znowu ***** burza jakaś i cały wysypany. :P
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#4
  Odpowiedz
#5
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#6
  Odpowiedz
#7
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#8
  Odpowiedz
#9
Nie chodzi o, to. Mieszkam w małej mieścinie i z dojazdem problem. ;)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#10
Mydło antybakteryjne, tonik do otwierania porów i oczyszczania skóry, krem na regenerację, twarz oczyszczać tym tonikiem i smarować kremem z umiarem, zawsze po kąpieli i po czyszczeniu tonikiem. Ja używam Under Twenty. Warto też używać preparatów na przebarwienia, plamki po pryszczach szybciej schodzą, ale z umiarem.

Niestety, trzeba twarz, plecy, barki i klatkę piersiową myć po minimum dwa razy dziennie mydłem antybakteryjnym, inaczej co jakiś czas będą pojawiać się nowe. Twarz myć gdy tylko jest okazja, a tonikiem twarz rano i wieczorem. Zawsze używaj własnego, świeżego ręcznika, osobnego do twarzy i do rąk, nigdy nie wycieraj twarzy ręcznikiem, którego wcześniej użyłeś po kąpieli.

Najtrudniejsze jest nie dotykać tych miejsc z pryszczami, w ogóle staraj się nie dotykać twarzy rękoma, bo nie wolno i jak leżysz, nie opieraj policzków na barkach.

W ostateczności, gdy już się pryszcz pojawi i wyraźnie wystaje główka łoju, można oczyścić spirytusem, przebić igłą w poprzek, wycisnąć pod różnym kątem, dobrze spłukać aż krew zakrzepnie i znów oczyścić spirytusem (igła musi być zdezynfekowana i cienka jak to tylko możliwe), na koniec nasmarować kremem nawilżającym. Wtedy nie robią się ślady, pryszczyki szybko schodzą i skóra po spirytusie nie pęka. Te bolące pryszcze, głęboko pod skórą, niestety trzeba przeboleć, nie naciskać, nie dotykać, czekaż aż same zejdą lub pojawi się główka łoju, na tyle wyraźna by móc przebić jak opisałem wcześniej.

Ja dopiero teraz wychodzę na prosta w walce z tym badziewiem. Niestety ale cierpliwość jest najważniejsza i trzeba uważać na okres jesienno-zimowy, bo wtedy pojawia się tego najwięcej. Polecam sobie ustawić w telefonie harmonogram z powiadomieniami aż się przyzwyczaisz do tego procesu, inaczej przez długi czas nie będziesz mógł się tego pozbyć, a im szybciej zaczniesz, tym szybciej się tego pozbędziesz.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości