Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak szybko wstawić obrazek na stałe.
#1
https://lpwgzg.bn1301.livefilestore.com/...upload.mp4


Prezentuję wam krótkie wideo, które być może Was uświadomi jak łatwo obecnie można na forum wstawiać obrazki i zalecam używać tej opcji zamiast ładować obrazki które później wygasną w innych serwisach niż imgur.com. Na imgur mamy konto i tam są ładowane grafiki, na chwilę obecną polityka tej galerii nie przewiduje ich wygaśnięcia, co gwarantuje sprawniejsze działanie forum, gdyż w przypadku wygaśnięcia obrazka, wątki często mogą stać się śmieciowiskiem, być bezwartościowe lub po prostu kiepsko będą wyglądać. Wątki lub posty w których obrazki wygasną mogą trafić do kosza. 

Przycisk zostanie wkrótce zaimplementowany do głównego edytora. Opcja była już dostępna wcześniej, teraz jest jeszcze sprawniejsza i prostsza w użyciu. Obrazki możecie też wstawiać w formularzu edytowanego na szybko posta. Pamiętajcie, że limit na obrazek, to 5MB i zależnie od rozmiaru, ładowanie może dłużej potrwać. Nie na każdym systemie operacyjnym zadziała ta metoda, warto sprawdzić.

Jeszcze raz zachęcam do używania tej opcji i pamiętajcie, że równie łatwo można wybrać obrazek z dysku.
  Odpowiedz
#2
Postimg.org i tak lepsze :P

[Obrazek: screenshot_6.png]
ps. nie uważasz, że można by zmienić te ikonki na bardziej pasujące do pozostałych albo odwrotnie... resztę ,,zaktualizować".
Niedostępny
  Odpowiedz
#3
Właściwie, to wolę gdy te ikonki się wyróżniają, bo łatwiej zwrócić uwagę na to, że takie funkcje w ogóle istnieją. Niektórzy nawet nie wiedzą, że jest coś takiego jak tag soundcloude. Imgur pozwala na tworzenie aplikacji do wstawiania obrazków w galerie, nie wiem jak jest na tym postimg.org.
  Odpowiedz
#4
Przypominam o istnieniu możliwości wgrywania obrazków na imgur.com bezpośrednio do naszego profilu tego serwisu. Obrazki nie wygasną, a to zwiększy jakość naszej strony. Jeśli hostujecie sobie grafiki i screeny w jakiś ułatwiających to stronach, nie zapominajcie, że wystarczy kliknąć ikonkę imgura w formularzu szybkiej odpowiedzi i wkleić link w pole nazwy pliku okienka systemowego, które się pojawi, co po kliknięciu "Otwórz" zaowocuje reuploadem grafiki na imgur i wstawieniem gotowego tagu do formularza, który można ewentualnie zmodyfikować już ręcznie. Oszczędzicie ekipie roboty przy podmienianiu obrazków na aktualne. W najgorszym wypadku Wasze wartościowe wątki nie do odratowania zostaną usunięte. Wgrywanie obrazów przez przycisk imgur.com nie owocuje standardową kompresją wgrywania bez konta na tym serwisie.

Proszę obejrzeć film w pierwszym poście i się zastanowić, czy to takie trudne. Planuję wprowadzić mechanizm, który sam będzie te obrazki reuplodował, albo zbanuję wszystkie inne hostingi niż imgur.com w tagu [img] przy wstawianiu obrazków.
  Odpowiedz
#5
Tak jest! Wcześniej nie wiedziałem o tym (nie zauważyłem po prostu), teraz nadrobię!
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#6
Też tego nie zauważyłem. Można by dodać informacje po przyciśnięciu "Wstaw obrazek", np. nad przyciskiem WSTAW, że umgur jest zalecany przez administracje.
Chociaż z drugiej strony i tak mało kto to by przeczytał, z mojego doświadczenia na prowadzeniu for, wiem że ludzie po prostu nie czytają to co mają przed sobą.
  Odpowiedz
#7
(13.03.2017, 18:56)Dominik napisał(a): Chociaż z drugiej strony i tak mało kto to by przeczytał, z mojego doświadczenia na prowadzeniu for, wiem że ludzie po prostu nie czytają to co mają przed sobą.
To odnosi się nie tylko do tego forum.  Haha
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#8
i tu się z tobą zgodzę
  Odpowiedz
#9
Jeszcze za bardzo tego nie potrafię ale dostałem instrukcję i to się zmieni obiecuję
  Odpowiedz
#10
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości