Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak zarobić punkty w miarę legalnie? Jakie pliki są legalne?
#1
Witam. Mam takie dziwne pytanie. Założyłem sobie nowego chomika i nie wiem jakie mogę przechowywać na nim pliki. Muzyki nie, gdyż jest ZPAV. A mogę np. filmy,gry, czy jeszcze coś innego ? Nie chcę po prostu mieć problemów, a chcę troszkę zarabiać punktów, stąd to pytanie. :)
  Odpowiedz
#2
Też mnie to ciekawi:D:D
Reg. punkt 3
  Odpowiedz
#3
Pliki takie do których posiadasz prawa autorskie.
Myślę, że zdjęcia ze sobą oraz ze znajomymi nie będą łamać prawa o ile
Twoi znajomi zgodzą się na ich rozpowszechnianie.
Również możesz zamieszczać na łamach serwisu chomikuj.pl materiały szkolne,
który sam przygotowałeś. Oraz wiele innych.

W grę nie wchodzą pliki, które kupiłeś (Filmy, gry, muzyka itp) ponieważ
nie wykupiłeś do nich praw autorskich a jedynie nabyłeś je dla siebie.
  Odpowiedz
#4
Czyli chcesz posiadać legalne pliki nie łamiące praw autorskich ?

Tak skrócie:
Możesz na nim przechowywać np. zdjęcia twojego wykonania (krajobrazy itp) lub krótkie filmiki twojego autorstwa :)
Wiem też, że jest możliwość trzymania gier w wersji demo i to bez łamania praw autorskich lub darmowych programów. ALE ! nie zawsze bo czasem autor nie pozwala na rozpowszechnianie tego typu plików.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#5
Gry i programy sobie odpuść (no chyba, że freeware). ;) Zarówno nielegalne pobieranie jak i rozpowszechnianie programów oraz gier to przestępstwo.

Bardzo stare filmy, do których wygasły już prawa autorskie, można rozpowszechniać legalnie. Mowa o czarno-białych produkcjach z początku ubiegłego wieku. Niektórzy lubią takie klasyki. :) Poza tym muzyka na licencji Creative Commons (o ile autor dopuszcza rozpowszechnianie), darmowe ebooki, programy freeware, darmowe tapety na komputer i komórkę (o ile ich licencja na to pozwala). Szczerze to wiele rzeczy. Bądź kreatywny. Kokosów jednak na tym nie zarobisz. :D

Filmy możesz znaleźć tutaj:
http://www.bnwmovies.com/
http://archive.org/details/moviesandfilms
http://emol.org/movies/
  Odpowiedz
#6
Dorzucę ebooki, których autorzy nie żyją od co najmniej 70 lat, gdyż 70 lat po śmierci autora książka przechodzi do domeny publicznej. Jeśli chodzi o książki obcojęzyczne przetłumaczone na język polski, również tłumacz musi nie żyć od 70 lat.
  Odpowiedz
#7
Dziękuję wszystkim za fajne odpowiedzi. :) Odwdzięczam się reputacją. :P
  Odpowiedz
#8
Wszystkie pliki, które sam stworzyłeś : napisałeś program, zrobiłeś zdjęcie na wakacjach, nakręciłeś video poradnik itp.

Materiały szkolne, własne przemyślenia:D , własna muzyka.

Tak jak kolega wyżej napisał bardzo stare materiały video, ebooki i chyba muzykę ale wszystko co najmniej 70 lat w strecz :P

Wszystkie programy i gry w wersji DEMO, TRIAL, SHAREWARE.

Programy i gry które autor zgodził się rozpowszechniać.

Pamiętaj, że to, że masz u siebie oryginalną grę to nie znaczy, że można ją rozpowszechniać na chomiku - ty masz w takim razie tylko prawa do jej użytkowania a nie możesz jej rozpowszechniać.
  Odpowiedz
#9
Rozpowszechniać można:
- Programy, gry w wersja Trial (po polsku demo)
- Pliki muzyczne do 1 minuty (mamy takie prawo) oraz na licencji Creative Commons
- Traillery filmów, gier
- E-booki jeśli autor wyrazi zgodę
- własne filmy oraz zdjęcia lub te do których mamy prawa.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#10
Pliki które stworzyłeś, albo ich autor ci pozwolil je udostępniać.
-Zdjęcia
-Muzyka Creative Commons
-Gry na licencji GPU GPL
-Filmiki nakręcone przez cb
-Programy Trial,dema,adware,freeware,shareware
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Nie chcą się wysyłać duże pliki przez chomika na androida Arkadiusz Piotr 0 1 183 31.07.2017, 20:40
Ostatni post: Arkadiusz Piotr
  Znikające pliki - chomikuj Negr1 3 3 408 07.07.2015, 11:06
Ostatni post: TylkoLegalnePliki
  Jakie pliki mają najwięcej komentarzy i najwięcej osób jest pobiera? kubaszekr38 11 4 547 04.04.2015, 13:06
Ostatni post: Swordancer
  Jakie znacie chomiki na których jest czat? kubaszekr38 1 1 340 19.02.2015, 23:11
Ostatni post: Dennijs
  Wyszukiwarka chomikuj - moje pliki na pierwszych stronach robertoos188 21 8 258 25.01.2015, 13:15
Ostatni post: bugfix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości