Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jazda skuterem po drogach. Po jakich?
#1
Witam witam. Zastanawia mnie po jakich drogach można jeździć skuterem. Wiem, że po autostradzie nie można, po ekspresówce też nie, zaś jedni mówią że po szybkiego ruchu można, zaś drudzy nie. Co wy o tym sądzicie?
Wrzucam Wam tu zdjęcia pewnego odcinka ze Żnina do Bydgoszczy . Droga niby jest ekspresowa, lecz posiada pas dla wolnych pojazdów, potem rozwidlenie, i znowu z tym pasem. Np po takiej można skuterem czy też nie? Jakie są wasze opinie na ten temat? Co myślicie?
[Obrazek: 36335569265891400415.png]
To jest droga z tym pasem przed rozwidleniem.

[Obrazek: 85828187333419781259.png]
A tu jest droga z tym rozwidleniem i dalej to ta sama droga.
  Odpowiedz
#2
Ja zdaję AM i moja książka od przepisów odnośnie drogi ekspresowej mówi: Droga ekspresowa to droga dwu lub jedno jezdniowa, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi, na której skrzyżowania występują wyjątkowo, przeznaczona tylko do ruchu pojazdów samochodowych z wyłaczeniem czterokołowca lekkiego. (...) na także tego typu drogę wjazd motorowerem (skuterem) jest zabroniony." To tyle z teorii z telefonu pisze więc sorki, że nie w code :P. Więc według przepisów niby nie możesz jechać jezdnią, alenic nie mówi o pasie wolnego ruchu :). Skuter jest traktowany przez przepisy troche jak rower a często na pasie wolnego ruchu widze rowerzystów :). Ja bym jak najbardziej jechał lecz pasem wolnego ruchu.:D
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#3
No dobra, a jak np jest takie rozwidlenie jak tutaj i jeżdżą minimum 120 na godzinę, to jak tu jechać? ?
  Odpowiedz
#4
hmm ciężka sprawa ale mnie sięmimo wydaje ,że nie można.A po za tym na tej trasie jeżdzą tacy debile ,że pierwszy lepszy by cię potrącił :(
A propos napisałeś:
Cytat:pewnego odcinka ze Żnina do Bydgoszczy
W razie czego jak byś wpadał do Bydgoszczy to powiedz bo ja w Bdg mieszkam :P
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#5
Wiesz... Np mój ojciec jeździ 130 a nawet więcej km/h więc...
A apropo tego
Cytat:W razie czego jak byś wpadał do Bydgoszczy to powiedz bo ja w Bdg mieszkam :P

To ja ze Żnina a w Bydgoszczy często bywam :D
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  A Wy jakich sąsiadów macie? Gospodarz 10 4 108 01.10.2015, 15:56
Ostatni post: baca
  W jakich sytuacjach Twoje serce zaczyna bić szybciej? Monoceros 8 3 407 15.04.2014, 14:48
Ostatni post: Adikus
  Niesamowita jazda na rowerze (MTB) dimix 6 2 458 27.10.2011, 15:13
Ostatni post: Kucharek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości