Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Komputer a bezpłodność
#1
Witam, ostatnio koleżanka powiedziała mi że, trzymany komputer na brzuchu możę spowodować bezpłodność. Jakie są wasze zdania na ten temat? I czy to może być prawdą czy tylko chodzącą plotką. Licze na wypowiedzi na ten temat. :)
Nigdy nie jest tak jak byś my chcieli... ale jest tak jak być powinno...
  Odpowiedz
#2
Komputer na brzuchu ?
Raczej ja bym odradzal trzymania kapka na ubraniu, sofie, itp zle się to moze dla niego skonczyc
a co do tematu to nie wiem czy ma to jakis związek raczej nie :-)
  Odpowiedz
#3
Raczej nie chociaż ciepło laptopa powyżej 45 stopni w zetknięciu ze skórą może doprowadzić do jej uszkodzenia. Takie uszkodzenia po dłuższym ich pogłębianiu mogą być trwałe, ale jeśli chodzi o organy wewnętrzne to raczej nie ma się czym martwić. Mit jednak ma pewne słuszności ponieważ wpływ promieniowania elektromagnetycznego i innych wytwarzanych przez urządzenia elektryczne na organizm nie zostały do końca zbadane, dlatego można jedynie przypuszczać, że to co nienaturalne może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Narządy płciowe są wrażliwe na temperatury i wiele innych czynników dlatego zawsze warto dmuchać na zimne, a szczególnie w niezbadanych dziedzinach. To jest jednak chyba nie potwierdzony mit, dlatego dbaj o swojego laptopa, bo trzymanie go blisko ciała może doprowadzić do przegrzania, a i dbając o laptopa możesz jednocześnie zadbać o siebie, chyba że mit jest nieprawdziwy, wtedy tylko twój laptop ucierpi ;).
  Odpowiedz
#4
Nie przesadzajcie. Jeśli komputer będzie na tyle nagrzany, że nas poparzy, to po prostu go zdejmiesz ponieważ zadziałają Ci samozachowawcze odruchy. Jeśli chodzi o bezpłodność myślę, że koleżanka chciała Cię raczej oderwać od komputera. :D Takie siły elektromagnetyczne jakie generuje praca laptopa nie mają wpływu na nasze zdrowie, no może zbyt jasno ustawiony ekran i zbyt częste przesiadywanie przed komputerem mogą spowodować zmęczenie oczu, ból głowy, a w najgorszym przypadku pogorszenie wzroku.

Nie ma tu jednak mowy o bezpłodności.

Wiersz co by było jakby tak było? Pojawiła by się nowa forma antykoncepcji, a w aptekach można by było dostać Acera lub Toshibę na receptę. :) Sci-Fi.
  Odpowiedz
#5
Cytat:Nie przesadzajcie. Jeśli komputer będzie na tyle nagrzany, że nas poparzy, to po prostu go zdejmiesz ponieważ zadziałają Ci samozachowawcze odruchy.

Nie chodzi tu o wysokie odczuwalne temperatury, a długotrwałe działanie temperatur przekraczających 45 stopni na skórze. Niestety już potwierdzono negatywne skutki długotrwałego trzymania rozgrzanego laptopa na skórze. Co do bezpłodności to jej utraty nie musimy z tego powodu się martwić, ale wpływ pole elektromagnetycznego urządzeń nie jest do końca zbadanym, a to co już wiadomo nie wskazuje na jakiś większy wpływ na organizm.
Polecam też poczytać sobie TO
  Odpowiedz
#6
Raczej nie, choć całkowitej pewności nie mam. :) Coż w XXI wieku wszystko jest już możliwe. :P
  Odpowiedz
#7
to prawda że laptop trzymany na kolach może wywołać bezpłodność, ale jest to bardziej kwestia promieniowania, a nie nagrzania i aby do tego doszło trzeba naprawdę dużo na nim siedzieć przez kilka lat jak to mówią podobnie jest z noszeniem telefonu w każdym z tych mitów jest trochę prawdy czytałem gdzieś na forum
  Odpowiedz
#8
Witam.. Ja zaczęłabym od innej strony, zbytnio się nie przytulać do tego typu urządzeń skoro mamy wątpliwości jak to na nas działa:) Zawsze lepiej mieć przy sobie faceta:) A druga rzecz, już teraz proponuję pomyśleć o parce dzieciaczków, na wypadek gdyby ten czarny scenariusz miał się jednak sprawdzić:):) Pozdrawiam:)
  Odpowiedz
#9
No cóż, różne mity powstają na tym świecie i zdecydowanie właśnie ten niepłodność a komputer zaliczyłabym do takowych:) Oczywiście nie ma co ukrywać, że długie wpatrywanie się w ekran jest szkodliwe przede wszystkim dla naszych oczu. Ale co ma do tego niepłodność??? Podzielam zdanie Admina. Gdyby faktycznie był związek, sprzedawaliby w aptekach laptopy antykoncepcyjne:)
  Odpowiedz
#10
Mam 14 lat, więc może i nie powinnam się tym martwić, ale często trzymam laptopa mniej więcej tak :
[Obrazek: z8552128W,Mezczyzna-z-laptopem-na-kolanach-.jpg].
(Tylko na leżąco . : p ) Nie wiem czy to prawidłowo, czy nie, ale ok.
Mam nadzieję, że te mity jednak nie są prawdziwe . ; )
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sony NWZ-B172 - komputer nie wykrywa odtwarzacza Imcoran 8 6 793 03.06.2012, 20:37
Ostatni post: Imcoran

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości