Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Komunikacja miejska w Waszym mieście
#1
Witajcie, wzięło mnie jakoś na taki temat więc postanowiłem go założyć..

Jak oceniacie usługi świadczone przez operatorów komunikacji miejskiej w Waszym mieście? ;-)

Ja uważam że u mnie mogłoby być lepiej, można narzekać na np. rozwalone stare Ikarusy, kierowców którzy gadają sobie przez telefon przy jeździe lub na przykład ze swoimi znajomymi...



Problemem też są agresywni użytkownicy komunikacji miejskiej czy też np. śpiący w autobusie śmierdzący i pijani bezdomni.

Kiedyś miałem taką akcje że jechałem autobusem i z tyłu autobusu siedziała grupka młodzieży, pili piwo, nogi trzymali na barierkach, słuchali głośno muzyki...
Kierowca mówił do nich przez mikrofon lecz olewali go, więc wyszedł i zaczął się z nimi kłócić, jeden go poszarpał więc on zadzwonił na policje, jechaliśmy dalej i zatrzymaliśmy się nagle, oni chcieli wyjść lecz drzwi były zamknięte, kierowca wyszedł do policji zostawiając nas (pasażerów) z tymi agresywnymi typkami, przez nich autobus miał ok. 30 minut spóźnienia :)


Dodaję również video agresywnego pasażera - osobiście współczuję pracy bo strach sie bać co sie może stać jak jakiemuś pasażerowi coś się nie spodoba :>



Co Wy byście zrobili w wypadku takiego jak wyżej pasażera? ;-)

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI :>
  Odpowiedz
#2
W Lublinie komunikacja jest całkiem dobra, podobno jedna z najlepszych w kraju. Starych autobusów typu "Ikarus" Już nie ma, za to jest dużo pociągów "Mercedes", są "solarisy". I oczywiście Trolejbusy najnowszej generacji. Generalnie tabor jest zadowalający, w zimie są tak zwane "ciepłe przyciski", tzn. Autobus podjeżdża na przystanek i jeśli ktoś chce wejść lub wyjść otwiera sobie sam drzwi przyciskiem, zapobiega to wyziębianiu podczas otwierania wszystkich drzwi. Każdy autobus i trolejbus ma gps, stąd wiadomo kiedy podjedzie na przystanek, na przystankach od ubiegłego roku montowany jest system elektronicznego rozkładu, na tablicy świetlnej pokazuje się za ile minut podjedzie autobus danej linii. Autobusy są raczej punktualne i nie ma w nich tłoku, właściwie to łatwiej się teraz poruszać komunikacją miejską niż prywatnym samochodem. Jedyny minus to cena biletów 2,8 normalny, 1,4 ulgowy, są jeszcze studenckie (najtańsze), ale nie wiem ile kosztują. Są też bilety elektroniczne (można je doładowywać), sam zakup biletów jest bez problemowy, można kupić w automatach na przystankach i w automatach w autobusach, można kupić też u kierowcy i w kiosku. Fajne jest też to że cały tabor pomalowany jest w barwy miasta Lublin, wygląda to bardzo ładnie. Muszę przyznać że komunikacja w Lublinie przeszła długą drogę ku lepszemu i nie ma co za bardzo narzekać. Punktualnie, czysto i nowocześnie, a kiedyś była to najgorsza komunikacja w kraju, a na pewno jedna z najgorszych.

[Obrazek: poz111.jpg]

[Obrazek: bilde?Site=DW&Date=20110307&Category=LUB...0&MaxW=666]

[Obrazek: 6745.jpg]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR_lqcRqtp3-kgxORNxhWh...POjZC0YjVA]

Na głównych trasach jeżdżą tylko autobusy niskopodłogowe, przystosowane dla inwalidów na wózkach.

[Obrazek: 008.jpg]

[Obrazek: 4fa94551e3d84_p.jpg?1353386984]

Elektroniczny rozkład jazdy, korygowany przez gps w autobusach.

[Obrazek: Przystanki(531%20x%20295).jpg]

Przystanki są estetyczne i zadaszone, jeszcze nie wszędzie ale prawie wszędzie.

[Obrazek: przystank_npasaws.jpg]

W zimie miasto i MPK wystawiło koksowniki, można się było pogrzać.

[Obrazek: Koksowniki_przystankach_5624721.jpg]

Ale zrobiłem reklamę MPKHaha
  Odpowiedz
#3
U mnie jeżdżą różnokolorowe autobusy, raczej kolor żółty + starsze pomalowane sprejami :D

Bilety ulgowe po 1.60zł na jedno miasto, automat w moim mieście stoi jeden i to jeszcze nie działa...
Jeśli chcesz kupić bilet u kierowcy musisz mieć dokładnie obliczoną gotówkę bo nie wydaję pieniędzy, w dodatku bilet sprzedaje z wielką łaską ;)

W autobusach zimno, trzaskają się okna itd...

[Obrazek: gY54vjU.jpg]
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mam Talent - Kto jest waszym faworytem ? :) Mesajah 0 1 068 14.11.2015, 11:40
Ostatni post: Mesajah
  Straż Miejska. Baron 2 1 291 15.10.2015, 11:32
Ostatni post: barszcz_z_uszkami
  Internet radiowy - ip w całym mieście takie samo. Możliwe? pandokti 2 1 953 03.09.2013, 17:48
Ostatni post: pandokti
  Polska Straż miejska? Karol 8 3 401 04.03.2012, 10:04
Ostatni post: Speedy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości