Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Krav maga!
#1
Trenujecie, trenowaliście? Uważacie, ze jest skuteczna? Co Wam się w niej podoba/nie podoba?
Jak wyglądają treningi?

Pytam Was, Odjechani, bo w się mocno nad nią zastanawiam. :)
  Odpowiedz
#2
Byłem raz na treningu Krav Magi, ale jakoś nie potrafiłem zapomnieć przyzwyczajeń
i wytrenowanych nawyków z innych sztuk walki. Ogólnie kolega, który rozpoczął parę
ładnych miesięcy temu treningi tej samoobrony i jest zadowolony. A nawet widzę u niego
niezłe postępy.

Także polecam.
Ale ważny jest również poziom samego instruktora.
  Odpowiedz
#3
A jak jest z ograniczeniami zdrowotnymi w praktyce?
  Odpowiedz
#4
Ograniczeń zdrowotnych żadnych, jest do system walki stworzony z myślą o ludziach młodych, starych, sprawnych fizycznie i tych mniej sprawnych. Generalne założenie między innymi jest takie, aby w każdym trenującym KM pobudzić odruchy bezwarunkowe tak aby dana technika wykonywana była automatycznie. Jeżeli nie masz żadnych problemów ze zdrowiem to śmiało możesz się zapisać się na KM w full kontakcie gdzie masz też elementy stójki i parteru. Jak masz pytania jakieś służę pomocą, trenuje między innymi to już ponad 4 lata.
  Odpowiedz
#5
Topór z nieba mi spadłeś! (Jakkolwiek to brzmi:P).
Topór napisał(a):Jak masz pytania jakieś służę pomocą, trenuje między innymi to już ponad 4 lata.
Właśnie mam. Przeszłam kilka poważnych kontuzji (trenowałam już inne sporty walki). Zwłaszcza łękotka i staw skokowy. Bo właśnie u nas wymagają orzeczenia od lekarza o możliwości uczęszczania na treningi. I dlatego zastanawiam się, czy mimo tego mogę iść na Krav. Jak wyglądają treningi? Od czego się zaczyna?
  Odpowiedz
#6
To jest zależne do jakiej sekcji KM zamierzasz uczęszczać. Na pewno tak jak na każdych zajęciach zaczyna się od krótkiego omówienia o co w tym wgl. chodzi i zaczynasz uczyć się od podstaw czyli pady, przewroty, przetoczenia, pozycja walki i poruszanie się w niej. Dalej to już według założeń treningowych. Jeżeli zapiszesz się na zajęcia Krav Maga stricte dla kobiet to możesz się spodziewać mniej stójki a więcej na przykład uwolnień z obchwytów, duszeń, dojść w siadzie itp. . Z kolei inaczej jak zapiszesz się do sekcji gdzie będziesz mieć też full contact. Wtedy możesz się spodziewać sporego utrudnienia jeśli chodzi o Twoje kolano chociaż to chyba sama powinnaś wiedzieć jak trenowałaś wcześniej.
  Odpowiedz
#7
Krav maga jest bardzo skuteczna jeśli chodzi o samoobronę, jeśli ktoś chce się czuć bezpieczny to bez wahania może zacząć ćwiczyć.
  Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o KM to tak jak kolega Topór mam za sobą kilka ładnych lat treningów i osobiście polecam, poza tym trenowałem jeszcze muay thai i troszkę kontuzji mam już za sobą.
Jeśli masz kontuzję łękotki to niestety musisz mocno uważać bo możesz sobie kontuzję pogłębić (tak jak ja) co w moim przypadku skończyło się wymianą stawu kolanowego.
Nie wiem niestety jak wygląda trenowanie KM w polsce ponieważ ja trenowałem w Italii i tam full kontakt nie wymagał nic poza podpisaniem oświadczenia o nie wnoszeniu o odszkodowanie za uszczerbki na zdrowiu.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości