Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Książki o wampirach
#1
Szukam książek o wampirach, wilkołakach, wiedźmach, itp. ... Jeżeli znacie jakieś ciekawe, dajcie tytuł, z chęcią przeczytam :D
Zapraszam na mojego chomika :) Znajdziecie tam książki różnego rodzaju.
  Odpowiedz
#2
Proszę bardzo. :)

Wampiry:
"Dracula" Bram Stoker (horror, absolutna klasyka)
"Carmilla" Joseph Sheridan Le Fanu (horror, klasyka)
"Miasteczko Salem" Stephen King (horror)
Cykl "Kroniki wampirze" Anne Rice (horror)
Cykl "Zawód: Wiedźma" Olga Gromyko (fantasy)
Cykl "Saga wiedźmińska" Andrzej Sapkowski (fantasy)
Cykl "Nekroskop" Brian Lumley (horror)
"Kosiarz" Terry Pratchett (fantasy)
"Jestem legendą" Richard Matheson (horror/science fiction)
Cykl "Nocarz" Magdalena Kozak (science fiction)
Podobno też w cyklu "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka pojawiają się wampiry, ale nie czytałam, więc pewności nie mam.

Wilkołaki:
"Zbrojni" Terry Pratchett (fantasy)
"Piaty elefant" Terry Pratchett (fantasy)
Cykl o Harrym Potterze J. K. Rowling (fantasy)
"Rok wilkołaka" Stephen King (horror)
"Talizman" Stephen King (horror/fantasy)

Wiedźmy, czarownice, czarodziejki, czarodzieje, magowie:
"Władca Pierścieni" J. R. R. Tolkien (fantasy, absolutna klasyka gatunku)
"Hobbit" J. R. R. Tolkien (fantasy)
Cykl "Świat Dysku" Terry Pratchett (fantasy)
Cykl o Harrym Potterze J. K. Rowling (fantasy)
Cykl "Saga wiedźmińska" Andrzej Sapkowski (fantasy)
"Trylogia Husycka" Andrzej Sapkowski (fantasy historyczne)
Cykl "Zawód: Wiedźma" Olga Gromyko (fantasy)
"Bogumił Wiślanin" Paweł Rochala (fantasy, mity słowiańskie)
Cykl "Era Pięciorga" Trudi Canavan (fantasy)
"Trylogia Czarnego Maga" Trudi Canavan (fantasy)
Opowiadanie "Ruch Generała" ze zbioru "W kraju niewiernych" Jacek Dukaj (science fiction)
Cykl "Kroniki Hjörwardu" Nik Pierumow (fantasy)
Cykl "Pierścień Mroku" (kontynuacja "Władcy Pierścieni") Nik Pierumow (fantasy)
"Akademia pana Kleksa" Jan Brzechwa (fantasy, literatura dziecięca)

Wampiry i wilkołaki przewijają się w kilku innych powieściach z serii "Świata Dysku" Terry'ego Pratchetta, ale nie jestem teraz w stanie powiedzieć Ci dokładnie, w których, za to praktycznie w całym cyklu pojawia się magia w najróżniejszych postaciach.
Tak, wiem, wampiry i wilkołaki kojarzą się przede wszystkim z sagą "Zmierzch" Meyer, ale celowo jej nie polecam, bo uważam, że jest beznadziejna. :)
  Odpowiedz
#3
MissFuneral napisał(a):Tak, wiem, wampiry i wilkołaki kojarzą się przede wszystkim z sagą "Zmierzch" Meyer, ale celowo jej nie polecam, bo uważam, że jest beznadziejna.
Wiem, wiem :D
Czytałam między innymi książki Harris Charlaine, Alexandry Harvey, Alexandry Ivy, Amelii Atwater-Rhodes... Długo by tu wymieniać :D Wciąż szukam nowych, bo te książki są bardzo ciekawe. Kroniki Wampirze przeczytałam każdą książkę nawet kilka razy :P Czytałaś może Nowe kroniki wampirze? Są tak samo interesujące, ale szkoda że tylko dwie części. Sagę wiedźmińską też czytałam ale za bardzo mnie nie wciągnęła. Harrego Pottera to chyba każdy mól książkowy zna :) Bardzo mi się podobały Pamiętniki Wampirów... Film nie za bardzo oddaje treść książki. Czasami jak jakaś ksiązka jest szczególnie interesująca, zdarza mi się wchłonąć ją w jeden wieczór (tak jak to było z książkami wyżej wymienionych autorów) :)
Zapraszam na mojego chomika :) Znajdziecie tam książki różnego rodzaju.
  Odpowiedz
#4
Prawdę mówiąc, nie przychodzi mi za bardzo do głowy, co można dodać do powyższej listy, więc dorzucę kilka uwag ogólnych.

Cytat:Wampiry i wilkołaki przewijają się w kilku innych powieściach z serii "Świata Dysku"
W kilku? We wszystkich :D TUTAJ ROZPISKA.
jeśli chodzi o „wolfy” tutaj prym wiedzie cykl „straży”, cykl Rincewinda to magowie, cykl o wiedźmach to... no właśnie. Cykle Śmierci i rewolucji przemysłowej są bardziej „ogólne” jednak tak samo warte polecenia, jeśli nie bardziej.

Cytat:Tak, wiem, wampiry i wilkołaki kojarzą się przede wszystkim z sagą "Zmierzch" Meyer, ale celowo jej nie polecam, bo uważam, że jest beznadziejna.
Chyba się zakochałem :D Ale tak poważnie, po przekartkowaniu jednego z „dziel” Meyer doszedłem do wniosku, ze dla tego typu literatury trzeba stworzyć nowy gatunek literacki: „Fantasy Harlequin”.
  Odpowiedz
#5
aska914 napisał(a):Czytałaś może Nowe kroniki wampirze?
Nie, nie czytałam, w sumie nawet Kronik wampirzych przeczytałam jak dotąd tylko trzy części, bo niestety jestem uzależniona od tego, co uda mi się dorwać w bibliotekach, ale mam wrażenie, że każda kolejna część jest ciut gorsza od poprzedniej. ;)
Co do filmów o wampirach, to przyznam się, że niechętnie oglądam. Mam swoje dwa ukochane klasyki - "Wywiad z wampirem" i "Draculę" z Garym Oldmanem i jak dotąd wszystko inne z wampirami wydaje mi się istną kpiną, nie ma tego klimatu, szczególnie, kiedy się wampiry próbuje wsadzić we współczesny świat.
maro. napisał(a):W kilku? We wszystkich
Wszystkich jeszcze nie przeczytałam. ;) Ale bez przesady, czytałam kilka takich, w których nie było albo były tylko epizodycznie. Magia jest we wszystkich, to na pewno. A rozpiska świetna, dzięki Ci za to. :)
A cykl Meyer ja przeczytałam w całości, ale nie będę się rozpisywać, co mi się tam nie podobało, bo by mi nocy nie starczyło. ;)

A jak już przy tym jesteśmy, to ze Świata Dysku najgoręcej polecam Ci, Asiu, imienniczko moja, cykl o Rincewindzie, nieudolnym magu znającym tylko jedno zaklęcie i największym tchórzu w całym Uniwersum. Uwielbiam go. :D
  Odpowiedz
#6
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to tutaj można znaleźć pełno książek o wampirach jeżeli ktoś lubi czytać na telefonie :D

Czy poza zamieszczonymi tutaj tytułami znacie jeszcze jakieś inne ciekawe książki?
Zapraszam na mojego chomika :) Znajdziecie tam książki różnego rodzaju.
  Odpowiedz
#7
Muszę powiedzieć, że podciąganie Meyer do Harlequina to uwłaczanie Harlequinowi na serio. Ona na serio się nie kwalifikuje ;)

Mogę polecić Anitę Black Laurell K Hamilton, ponoć piewszych 7 części jest po polsku, choć ja czytałam wszystko po angielsku. Są na serio super :)
Polecam i pozdrawiam
  Odpowiedz
#8
Ja polecam książki z serii "Trylogia kręgu" Nory Roberts. Właśnie jestem w trakcie jej czytania i jest super:)
Zapraszam do chomika klementynka16:)
  Odpowiedz
#9
Ogólnie nie moje klimaty, jednak "Cykl o Anicie Blake" Laurell K. Hamilton mnie urzekł. :)
I ponoć "Nekroskop" Briana Lumley warte uwagi, chociaż nie czytałam.
  Odpowiedz
#10
(06.11.2017, 18:08)rika napisał(a): I ponoć "Nekroskop" Briana Lumley warte uwagi,
Tak, ja bardzo lubię tę serię, chociaż nie wszystkie tomy mi odpowiadają. Najbardziej chyba pierwsze 4, potem mam mieszane uczucia, ale polecam historię Harry'ego Keogha. :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Książki psychologiczne adam-as 4 3 219 22.10.2013, 01:34
Ostatni post: da Vinci
  Książki o patologii Marika 1 2 274 19.07.2013, 21:42
Ostatni post: Nicholas
  "Infekcja" - Scott Sigler – Recenzja książki. Mesajah 6 8 120 02.05.2013, 18:39
Ostatni post: da Vinci
  Szukam książki o dojrzewaniu nastolatek adam-as 8 6 748 10.04.2013, 09:40
Ostatni post: Mesajah
  "Święty Graal, święta krew" - recenzja książki Mesajah 1 3 631 13.03.2013, 17:04
Ostatni post: Vilandra

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości