Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Legia & Wisła
#1
Były szkoleniowiec Wisły Kraków, który dwukrotnie doprowadził ją do mistrzostwa Polski, nie krył radości z pokonania przy Łazienkowskiej byłego zespołu. Legia pokonała już pewnyą mistrzowskiego tytułu Białą Gwiazdę 2:0. - Każde zwycięstwo ma w sobie coś słodkiego a wygrana z mistrzem Polski jest szczególna. Dla mnie osobiście ma duże znaczenia. Jestem pełen uznania dla moich zawodników - mówił po meczu Skorża.

Wisła sen przed tym spotkaniem miała spokojny, bo piłkarze Roberta Maaskanta mają już zapewniony tytuł mistrzowski. Holender przyznał, że przygotowania do spotkania w Warszawie wyglądały nieco inaczej niż zazwyczaj. - Dałem swoim graczom trochę wolnego, ale liczyłem, że będą odpowiednio zmotywowani. Wybraliśmy też trochę inną taktykę niż zazwyczaj. Zagraliśmy bowiem z trzema wysuniętymi pomocnikami. Z mojej perspektywy pierwsze 20 minut wyglądało jakby w ogóle się nie odbyło. Legia zupełnie przejęła inicjatywę, a moi podopieczni byli zupełnie niewidoczni - mówił Maaskant.

Pierwsza bramka przy Łazienkowskiej nie była jednak owocem ładnej piłkarskiej akcji, a efektem faulu bramkarza Wisły - Sergieja Pereirko. Sytuacja była jednak bardzo kontrowersyjna. Sędzia zdecydował się jednak podyktować karnego i od 45 minuty Legia prowadziła już 1:0.

- W drugiej połowie było już lepiej, ale byłem przekonany, że przed przerwą nie stracimy bramki. Stało się inaczej. Przy pierwszej straconej bramce źle ustawiła się defensywa Wisły. W mojej opinii to był głupi błąd, który rywal potrafił wykorzystać. W przerwie założyliśmy sobie, żeby jak najdłużej utrzymać stan 0:1, a dopiero 10 minut przed końcem planowałem wprowadzić ofensywnego zawodnika, by zdecydowanie zaatakować. Niestety w końcówce straciliśmy drugą bramkę. Porażki nigdy nie smakują dobrze, szczególnie w tak prestiżowym meczu jak z Legią. Gorycz przegranej jednak częściowo osłodziło mi zdobycie mistrzostwa Polski - mówił trener Wisły.

Maciej Skorża, który dobrze pamięta jak sam zdobywał z Wisłą złoty medal MP, tym razem walczy z Legią już tylko o podium. Pokonanie Białej Gwiazdy było jednak dla niego wyjątkowe, a dla zespołu - zasłużone.

- Założyliśmy sobie, by od początku zdecydowanie zaatakować i grać pressingiem, bo wiedzieliśmy, że Wisła będzie miała z tym problem. To przyniosło dobry efekt bo ta część gry była jednym z najlepszych w naszym wykonaniu w tym sezonie. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Wiedzieliśmy jednak, że rywal bardzo chce wygrać przy Łazienkowskiej. Dlatego musieliśmy zagrać też spokojnie. Druga część meczu nie była ładna, ale z naszej strony bardzo mądra. Bramka w końcówce meczu przypieczętowała zwycięstwo i nadal liczymy się w walce o podium. Każde zwycięstwo ma w sobie coś słodkiego a wygrana z mistrzem Polski jest szczególna. Dla mnie osobiście ma duże znaczenia. Jestem pełen uznania dla moich zawodników, bo mimo dużych ubytków determinacja w zespole jest ogromna - mówił Skorża.

Sport.pl
[Obrazek: sygna4-1380474153.png]

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin. Gdzie zobaczyć transmisję online? 01.04.2017 Robotox 0 966 25.03.2017, 15:45
Ostatni post: Robotox
  Mecz Wisła Płock - Cracovia. Gdzie zobaczyć transmisję online? 01.04.2017 Robotox 0 982 25.03.2017, 15:43
Ostatni post: Robotox
  Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań. Gdzie zobaczyć transmisję online? 31.03.2017 Robotox 0 928 25.03.2017, 15:41
Ostatni post: Robotox
  Mistrzem Polski Jest Legia, Legia najlepsza jest... tungar 0 1 634 02.06.2013, 20:16
Ostatni post: tungar
  Legia Warszawa - Piast Gliwice Davvid 1 2 125 27.10.2012, 22:03
Ostatni post: Luukka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości