Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Muza przy której wyrastałem z krótkich spodenek
#1
Alice Cooper

[Obrazek: Alice-Coo_rprnnxr.png]

To już prawie 50 lat odkąd pokazał się na scenie, ja słucham go od ponad 30 lat i jeszcze mi mało. Moje ulubione płytki to "Hey Stopid" i "Trash", a nagranie choć tych ulubionych jest wiele, to chyba "Poison" i "Spark in the dark".

[Obrazek: AliceCooper.jpg]








Black Sabath

[Obrazek: Black-Sab_rprnnnx.png]

Czy jest ktoś kto nie słyszał o tej kapeli, czy jest ktoś kto nie słyszał o jej wokaliście (małe sprostowanie najlepszym wokaliście). Jeśli tak to musi to być fan Disco - Polo (bez obrazy), dla mnie jest to kapela której słuchałem namiętnie. Katowałem nią swoich rodziców całymi dniami ze swojego kaseciaka, miałem nawet trzy winyle (i w dalszym ciągu je mam), a musicie wiedzieć że nie było łatwo coś takiego zdobyć, w latach 80-tych. Ulubiona płyta i nagranie, nie jestem w stanie się zdecydować.

[Obrazek: Black%20Sabbath%20Band.jpg]

"Paranoid" Starsza wersja z 1978



"Paranoid" Nowsza wersja



Nie było by Black Sabath, bez Ozzy Osbourna i nie było by pewnie Osbourna bez Black Sabath. Ostania Płytka Osbourna "Scream" i nagranko "Let Me Hear You Scream ". Chyba najlepsze z tej płytki.



I jeszcze jedna nutka "Let It Die " z tego samego krążka.




ACDC

[Obrazek: ACDCpng_rprnnwh.png]

[Obrazek: ac-dc-rock-band-wallpapers.jpg]

Jak ja kocham ten zespół, a ileż wspomnień mnie z nim łączy. Nielegalne spotkania z kumplami w piwnicy, pierwszy dymek "Sporta", "Jabol". Oj chyba muszę zapalić.






Nazareth

[Obrazek: Nazareth.jpg]

Na takie bardziej intymne spotkania z koleżankami, Nazareth był świetnym wyborem. Przyciemnione światło, zasłonięte firanki, rodzice u znajomych (oby jak najdłużej).










Manowar

[Obrazek: Manowar_kwintesencja_Lee_4689489.jpg]

Manowar poznałem trochę później, chociaż zespół powstał w 1980 r, to ja tak naprawdę poznałem go i polubiłem w latach 90-tych, już po wojsku.






Na razie tyle, ale tematu jeszcze nie wyczerpałem i będę do niego wracał.














  Odpowiedz
#2
No to widzę,że masz naprawdę dobry gust muzyczny.Też dorastałem przy muzyce kilku z wymienionych powyżej zespołów/artystów: Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Nazareth oraz AC/DC. Alice'a Coopera i Manowar poznałem nieco później.
A z innych artystów to wsłuchiwałem się między innymi w Scorpions,Metallikę,Megadeth,Slayera,Anthrax,Deep Purple,Led Zeppelin,Uriah Heep,Pink Floyd,The Beatles,Rolling Stones,Queen i wieeeeeeeele innych:-)
[Obrazek: MUZOL-baner-468x60px.gif]
  Odpowiedz
#3
Cytat:Na razie tyle, ale tematu jeszcze nie wyczerpałem i będę do niego wracał.

Gusta mamy podobne Marcinie, ale jeszcze tematu nie wyczerpałem, na pewno do niego wrócę. Trudno tak za jednym zamachem, streścić tyle lat wspaniałej muzyki.
  Odpowiedz
#4
No ja też wszystkich moich idoli muzycznych nie wymieniłem.A co do Ozza to zawsze podobał mi się między innymi ten numer:

Ozzy Osbourne - Perry Mason
[Obrazek: MUZOL-baner-468x60px.gif]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości