Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Nazwa domu pogrzebowego
#1
Mam do Was prośbę. Powiedzcie mi jak nazywałby się Wasz zakład pogrzebowy? Wątek stosunkowo poważny, zatem skupcie się na tym, aby podejść do sprawy profesjonalnie. Najlepsze są pojedyńcze wyrazy. Zbyt długa nazwa nie jest praktyczna. Często można zauważyć takie zakłady w Polsce jak Hades, Styks, czy Charon lub pokrewne. Są nawet niezłe, wiążą się tematem. Angielskie nazwy w sumie są niepożądane, no chyba, że to naprawdę dobra idea. Ładnie też prezentuje się łacina, wiec kombinujcie :)
  Odpowiedz
#2
Może "Zimny Lech" ?
  Odpowiedz
#3
Tak! Właśnie takiej nazwy szukałem! Widzę, że jesteś bardzo kreatywny.
  Odpowiedz
#4
Pamiętam z liceum taki motyw literacki "Memento mori" - pamiętaj o śmierci. :) Myślę, że większość ludzi kojarzy, jest raczej łatwa do zapamiętania, od razu kojarzy się ze śmiercią i szacunkiem do niej. Nawet nie przeszkadza, że jest dwuwyrazowa, bo tak czy siak prosta.


amb00 napisał(a):Może "Zimny Lech" ?

Uwielbiam czarny humor! Nasz świętej pamięci prezydent przewraca się w grobie, no i z piwem się celowo ma kojarzyć. Haha Ironia na poziomie, chociaż troszkę nie na miejscu, ale dystans musi być. Niech Lechowi ziemia lekką będzie, ku ścisłości. :(
  Odpowiedz
#5
Amen.
Krótko, po łacinie ale każdy rozumie, kojarzy się z końcem i na alfabetycznej liście domów ma szansę na pierwszą lokatę.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#6
Memento mori... Sam już o tym myślałem, ale jednak cały czas szukam dalej ;)

Amen, nieźle, nie wpadłem na to. Hmm, proste, fajne, ale to chyba jeszcze nie to.
  Odpowiedz
#7
Ozyrys, Ars Moriendi, Tanatos, Hermes, Hypnos-Bóg snu, Elizjum, Nekropola, Kolumbarium. Jest jeszcze tych opcji bardzo dużo, ale miejsca by mi nie starczyło :)
  Odpowiedz
#8
Katakumby, Equilibrium, Ghost Town, Krwawa Marry, Halloween, Czyściec

No i taka pół żartem pół serio Zakład Pogrzebowy "Uśmieszek" :D
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz
#9
(09.12.2014, 08:34)da Vinci napisał(a):Amen, nieźle, nie wpadłem na to. Hmm, proste, fajne, ale to chyba jeszcze nie to.

No to może to.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#10
Hmm... Grobokop, Sleep Time, Finito, Eden...
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skąd się wzięła nazwa śmigus dyngus? Borat 1 2 616 10.04.2012, 23:12
Ostatni post: MissFuneral

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości