Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Nieprecyzyjność myszy
#1
Witajcie! 

Zakupiłem jakiś czas temu myszkę bezprzewodową Modecom za jakieś 5 dych. Nie planowałem większego wydatku w tej kwestii. W domu okazało się, że gryzoń działa, ale jakoś tak... Yyy, no dziwnie. Ciężko się nią posługiwało, kursor nie do końca zachowywał się tak jakbym tego chciał i pojechałem wymienić wadliwy sprzęt. W Euro RTV AGD usłyszałem, że wymienią, ale na towar, który nie będzie tańszy, no to przemyślawszy sprawę, wyszedłem ze sklepu z bezprzewodowym Logitechem m705 za prawie dwie stówy. W domu myślałem, że mnie kur*ica weźmie, jak podłączyłem mychę, a tu znów jakoś tak dziwnie, ale trochę inaczej niż ostatnio. Nieprecyzyjność ruchów... Jak to się objawia? No na przykład tym, że niby wszystko ładnie chodzi, ale narysować serce w paincie, to już wyzwanie. Rysując krzyżyk, najlepiej widać wadę po skośnych liniach, które przypominają bardziej meandry. Pomyślałem, że wada może leżeć w komputerze, systemie, czy tam innym ustrojstwie, o którym nawet nie mam pojęcia, dlatego sprawdziłem myszkę na dwóch innych komputerach. Na każdym to samo... Sterowniki ładnie się instalują wraz z podłączeniem sprzętu, na stronie producenta nie znalazłem żadnych oddzielnych driverów. Nie uśmiecha mi się znowu jechać do nich z reklamacją, bo nawet czasu nie mam, poza tym, kobita sprzątała i jak to baby, wyćpnęła mi opakowanie, które miałem na biurku... Ręce mi opadły, nie mam pojęcia co teraz zrobić.

Dodam tylko, że mam przy kompie starą mysz na kablu i działa prawidłowo. Właśnie jej używam. Będę wdzięczny za pomoc, Odjechane Wariaty ;)
  Odpowiedz
#2
Sprawdź na różnych powierzchniach.
Wymień podkładkę.

Albo sterownik myszy.
  Odpowiedz
#3
Może adapter jest podłączony z np. tyłu komputera tak, że sygnał jest słaby. Przetestuj mysz gdy ona będzie bardzo blisko adaptera.
  Odpowiedz
#4
Prawdopodobnie tak jak mówi abm może to być wina odległości, ale też może być stan baterii.. U mnie naprzykład z tym był problem ;). Im mniej naładowana bateria tym mniejszy zasięg (0,5 m i już nie łapało :P)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#5
Sprawdzałem nawet przy laptopie, a tam mysz była dosłownie centymetry od adaptera i to samo. Bateria AA nowa, na dwóch sprawdzałem. Powierzchni kilka przeleciałem, dwie różne podkładki, biała kartka i blat biurka. Jeden h... :/
  Odpowiedz
#6
Skoro rzeczywiście problem występował na kilku komputerach na których inne myszki dobrze działają, to jest ewidentnie problem z myszką, który się na gwarancję nadaje. Możesz jeszcze rozkręcić myszkę i zobaczyć czy tam nie jest nic uszkodzone. Ja też miałem problemy z bezprzewodowymi myszkami. Gdy jedną z nich rozkręciłem gdy kompletnie padła, widać było kilka wylanych kondensatorów powierzchniowo lutowanych. Ogólnie jak możesz to używaj zwykłych myszek, mniej problemów jest z nimi.
  Odpowiedz
#7
A sprawdzałeś czy te "szkiełko" nie jest zabrudzone? Jeżeli masz gwarancje, to tak jak mówiłem amb skorzystaj z tego jeżeli nie masz rozkręć i zobacz czy nie ma zabrudzeń..
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#8
Pokombinuj ze sterami.
  Odpowiedz
#9
Żadnych zabrudzeń nie ma, sterowniki instalowałem. Wygląda to na wadę urządzenia... Bez pudełka i tak nie oddam na gwarancję, więc nie wiem co mi zostało? Naprawa? To się w ogóle opłaca? Szkoda gadać...
  Odpowiedz
#10
Kuba czytając jakie masz objawy z myszką jedyne co mi przychodzi do głowy ( Podpinając doświadczeniem ) to źle ustawiona moc lasera ( Za mała ), Jedyne rozwiązanie w tym przypadku to rozkręcenie myszki i podkręcenie mocy o około 3-5 mm na potencjometrze lasera. Miałem kiedyś identyczny problem ale z wierzą, za Chu*** pana nie chciała mi czytać płyt od nowości, oddawałem ją na gwarancję dwukrotnie i technicy nie wiedzieli co jest nie tak. W końcu popytałem na forum elektroda co może być przyczyną i kilka osób wytypowało niepoprawne ustawienie mocy lasera. Rozkręciłem wierze ( tracąc przy tym gwarancję ) i metodę prób i błędów ustawiłem moc lasera poprawnie i sprzęt mi do dzisiaj działa :)
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości