Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Orzeł pokonał prezesa PZPN
#1
[Obrazek: 1ebb07e7-d92a-4ae4-9417-25f92201e92d_201...ropped.jpg]

A jednak! Prezes PZPN Grzegorz Lato poddał się i dzisiaj władze związku ogłosiły powrót orzełka na koszulki reprezentacji. "Przepraszam kibiców, na usprawiedliwienie powiem, że błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi", tak kajał się prezes.


Cytat:Polska Agencja Prasowa: We wtorek PZPN poinformował o przywróceniu godła narodowego na koszulki piłkarzy. Co sprawiło, że podjął pan taką decyzję? Jeszcze niedawno wydawało się, że zawodnicy będą grać w strojach bez orła podczas Euro 2012.
Grzegorz Lato: Przede wszystkim dziękuję firmie Nike, naszemu sponsorowi technicznemu, za zrozumienie. Musiałem z nimi przedyskutować temat powrotu orzełka i dzisiaj podjąłem decyzję. Przez ostatnie tygodnie na temat koszulek piłkarzy dyskutowała cała Polska. Wysłuchaliśmy uważnie tych opinii. Wiemy, że godło narodowe nie powinno było zniknąć ze strojów reprezentacji.

PAP: Konsultował pan swoją decyzję z członkami zarządu PZPN?
G.L.: Tak. Nie ze wszystkimi, ale z większością. Nie ukrywam, że rozmawiałem również z jednym z naszych najbardziej zasłużonych działaczy, panem Ryszardem Niemcem. Wszyscy opowiadali się za przywróceniem orzełka. Po tych konsultacjach i spotkaniu z przedstawicielami Nike postanowiłem dzisiaj po południu, że godło wróci na koszulki kadry.

PAP: Spodziewał się pan takiej burzy wokół tematu orzełka?
G.L.: Powiem panu tak - wymyśliliśmy nowoczesne, dynamiczne logo PZPN i chcieliśmy je wkomponować w stroje narodowe. Przecież w innych dyscyplinach nie wszystkie drużyny mają orzełka na piersi. Wiemy jednak, że popełniliśmy błąd. W ostatnim czasie Polska żyła dwoma tematami, krzyżem w Sejmie i orzełkiem. Na usprawiedliwienie PZPN powiem, że pomyłek nie robi tylko ten, kto nic nie robi. Przepraszam kibiców za całe zamieszanie. Chcemy, aby reprezentacja robiła stale postępy i zaprezentowała się jak najlepiej podczas Euro 2012. Bardzo potrzebujemy wsparcia fanów, oni są dla nas niezwykle ważni.

PAP: Czy PZPN będzie musiał wypłacać odszkodowanie firmie Nike?
G.L.: Żadnych rozmów na tematów kosztów z firmą Nike nie było. Jak wspomniałem, nasz sponsor techniczny podszedł do sprawy z dużą klasą i zrozumieniem. Jesteśmy partnerami, a partnerzy zawsze potrafią się porozumieć. Tak było w naszym przypadku.

PAP: Ale część koszulek firmy Nike bez orzełka została już wyprodukowana...
G.L.: Nasz sponsor techniczny ma sposób, jak to rozwiązać i "dodać" orzełka. Nie chcę wchodzić w kwestie technologiczne, Nike zrobi to na pewno w odpowiedni sposób.

PAP: Kiedy kibice zobaczą po raz pierwszy "nowe" koszulki reprezentacji?
G.L.: 16 grudnia, czyli w dniu, gdy reprezentacja Franciszka Smudy rozegra towarzyski mecz podczas zgrupowania w Turcji. Kto będzie rywalem? Jeszcze dogrywamy tę sprawę. Wiadomo na pewno, że nasza kadra wystąpi w krajowym składzie, a tureckie zgrupowanie potrwa cztery dni.

Informacje o powrocie godła potwierdza również sponsor techniczny, firma Nike zapewnia ze prowadzone są intensywne prace nad dostarczeniem strojów z orzełkiem dla reprezentacji i replik dla kibiców. W nowych koszulkach z orzełkiem polscy piłkarze zagrają po raz pierwszy w grudniu, kiedy podczas zgrupowania w Turcji kadra w krajowym składzie zmierzy się prawdopodobnie z Chorwacją.

Cytat:"Z przyjemnością chcieliśmy przekazać polskim piłkarzom oraz wszystkim kibicom reprezentacji informację, że orzeł powraca na stroje Biało-Czerwonych. Połączenie designu koszulki, który symbolizuje polską flagę i oddaje barwy narodowe, z obecnością godła sprawi, że stanie się ona symbolem jednoczącym fanów i piłkarzy przed przyszłorocznym turniejem" - powiedział generalny menedżer Nike Poland Christophe Merkel.
  Odpowiedz
#2
W dosłownym tłumaczeniu brzmi to tak:
Zbliża się Zjazd PZPN, dbam o głosy popleczników,, co bym zrobił bez mojego "skromnego" wynagrodzenia za moją "ciężką" i "twórczą" pracę. Przepraszam że nic nie robię, dlatego popełniam błędy.
Powiedział to co sam chciał usłyszeć. Totalna żenada. Auc.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Śledztwo w PZPN tungar 0 2 182 08.12.2011, 20:09
Ostatni post: tungar
  Prezes PZPN oskarzony o korupcje! tungar 2 3 239 25.11.2011, 18:13
Ostatni post: tungar
  Burza w PZPN tungar 0 2 347 18.11.2011, 17:46
Ostatni post: tungar
  Panika w PZPN - Orzełek wróci? tungar 0 2 073 17.11.2011, 01:07
Ostatni post: tungar
  Pytanie do prezesa PZPN tungar 0 1 943 16.11.2011, 15:08
Ostatni post: tungar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości