Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Oszukiwanie na allegro - da się coś z tym zrobić?
#1
Siemka.
Na allegro pojawia się masa takich aukcji:
http://allegro.pl/noz-cs-go-startrak-kar...74094.html

Koleś piszę, że sprzedaje skin do gry, a później małym druczkiem, że tylko screena.
Czy zgłaszając to gdzieś można coś z tym zrobić? Bo nie są to małe pieniądze a ludzie licytują - tą też licytowali ale koleś zamknął aukcję.

Screeny z aukcji jakby link przestał działać:
[Obrazek: 57e88b671b.png]
[Obrazek: d75c8fedd8.png]
[Obrazek: ad255fe2c3.png]

Co o tym myślicie?
Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#2
Zgłoś to, na bank usuną.
  Odpowiedz
#3
Nie usuną :D jest napisane, więc wszystko jest na legalu ;] Tak zarabiają teraz na osłach, którzy nie czytają do końca :)
  Odpowiedz
#4
Każdy ma prawo skorzystać ze zwrotu zakupionego towaru do 10 dni od jego otrzymania bez podania przyczyny. W dodatku treść jest ewidentnie próbą wprowadzenia w błąd po przez wytworzenie w świadomości kupującego niefaktycznego stanu rzeczy, a takie praktyki są zakazane

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz.U. Nr 88, poz. 553 z póżn. zm.)



Oszustwo polega na doprowadzenia innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez jeden z trzech sposobów określonych w art. 286 k.k.:



wprowadzenie w błąd,

wyzyskanie błędu innej osoby,

wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania przez inną osobę.



Wprowadzenie w błąd

Błędem w rozumieniu przestępstwa oszustwa będzie fałszywe wyobrażenie, urojenie lub nieświadomość w stosunku do faktów, zjawisk, wartości rzeczy, jakości, liczby, osób oraz co do istniejących przepisów prawnych.



Wprowadzenie w błąd osoby przez sprawcę przy oszustwie będzie polegało na wytworzeniu w świadomości tej osoby fałszywego obrazu pewnego stanu rzeczywistego (np. przez twierdzenie, że sprzedawany bezwartościowy metalowy pierścionek jest złoty).



Źródło:Paragraf415.republika.pl
  Odpowiedz
#5
Jest to pewnie osoba prywatna, więc zwrotu nie ma. Zwrot w ciągu 14 dni można wykonać, jeżeli kupuje się od firmy, czyli jeśli jest znaczek niebieskiej torebki obok nicku na allegro.

Facet napisał nawet dość wyraźnie, że jest to screen, poza tym w opisie tłustym drukiem dał przed nazwą tego noża ss czyli screenshot.

Jedyne co go wiąże, to to że napisał "prawdopodobnie 200 $", w sądzie można wygrać, ale to chyba za dużo roboty chodzić po adwokatach i rozprawach, a sprzedawca najwyżej będzie musiał zwrócić pieniądze i jakiąś tam grzywnę. Na tym oni żyją, bo większość zostawi tę sprawę, co najwyżej da negatywa.


  Odpowiedz
#6
Tak ale według mnie jest to manipulacja słowami.
Kolejna aukcja:
[Obrazek: 086bc3cc47.jpg]
Jeszcze kategoria to strzelanki a nie fotografia/
  Odpowiedz
#7
Tutaj, to już jest niestety wszystko legalnie. Wyraźnie napisał, że jest to screen oraz jeszcze to wyjaśnił. Osobie, która to zalicytowała nie zazdrożcze :( Takie praktyki są niestety legalne, ale sprzedający-oszust musi zachować ostrożność pisząc opis. Pierwsza aukcja nadaje się do sądu, jednak ta niestety chyba nie.


  Odpowiedz
#8
Po pierwsze trzeba być idiotą, żeby kupić teksturę za 100 zł, po drugie każdy może sobie zrobić dwa konta, i kupić coś od siebie, żeby później pokazać taką aukcję. Nie żałuję idiotów którzy dają się na to nabrać, ja bardzo dokładnie czytam opis (czyt umowę), regulamin dostawy , komentarze neutralne i negatywne, oraz ogólnie jak czegoś nie wiem, to szukam info na forach prawnych. Połowę tych gmimbusów, które to wystawiają można pozwać i ukarać przed sądem.
  Odpowiedz
#9
Właśnie ja jestem za tym żeby ich wszystkich jakoś ukarać, ale nie oszukując się - chyba nic z tym nie można zrobić.
A co do tekstur - 100zl to są grosze, ludzie sprzedają po 1600zl takie tekstury, najdrożej sprzedana została za 26.000 $ (tak! Ktoś to kupił).
Nie wiem jak mocno trzeba mieć coś nie tak w głowie żeby dać aż tyle pieniędzy za jakiś nóż w grze.
  Odpowiedz
#10
No gdybym był bogaty i 26 tys dollarów byłoby dla mnie jak 2 złote, to też bym kupił.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik Allegro] Jak licytować, by wygrać każdą aukcję. davi100 2 33 567 03.03.2016, 20:43
Ostatni post: Drulak
  [TuT] Co zrobić,aby nie zacineły się filmy na YouTubie. SimLay 0 1 371 10.01.2015, 17:05
Ostatni post: SimLay
  Oszust na allegro. Mesajah 9 5 092 21.12.2014, 17:29
Ostatni post: szalony
  Oryginalne i rzadko spotykane oferty na allegro. Baron 12 5 784 28.06.2014, 01:27
Ostatni post: saturas
  Chińskie allegro - aliexpress.com WazzUp 6 4 907 02.12.2013, 02:09
Ostatni post: B0hazard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości