Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


[Poradnik] jak wyłączyć klawisz Windows?
#1
Klawisz Windows pełni w systemie przydatne funkcje, jednak czasami może przeszkadzać. Pokażę teraz, jak tymczasowo wyłączyć ten klawisz. Jeżeli jesteśmy zapalonymi graczami i często korzystamy ze sterowania za pomocą klawiatury, może zdarzyć się, że zamiast nacisnąć klawisz ctrl, aby prowadzony przez nas bohater wykonał strzał z łuku bądź przykucnął, to przez przypadek naciśniemy sąsiadujący klawisz Windows . W efekcie zamiast pozbyć się wirtualnego przeciwnika, spowodujemy, że na ekranie pojawi się pulpit Windows, a komputerowy wróg nas ustrzeli. Niektóre gry mogą blokować działanie klawisza Windows, nie jest to jednak regułą. Pokażę prosty sposób na rozwiązanie tego problemu.

1. Klikamy na przycisk Start, na Uruchom… i wpisujemy polecenie regedit. Klikamy na ok . Na ekranie pojawia się okno Edytora rejestru.

2. Klikamy na widoczne z lewej strony znaki + i rozwijamy następujące klucze rejestru: HKEY_LOCAL MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet i Control. Zaznaczamy kliknięciem ikonę Keyboard Layout.

3. Standardowo w prawej części ekranu powinna znajdować się jedynie wartość domyślna.
[Obrazek: image009u.gif]
Naszym zadaniem będzie utworzenie nowej wartości o nazwie Scancode Map. Jeżeli ta wartość już się w rejestrze znajduje, przechodzimy od razu do kroku 5. Jeśli nie to musimy tą wartość utworzyć. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Keyboard Layout i z menu kontekstowego wybieramy polecenia: Nowy i Wartość ciągu.

4. W prawej części okna edytora pojawia się nowa wartość, z domyślnie zaznaczoną nazwą Nowa wartość #1. Zmieniamy jej nazwę na Scancode Map i naciskamy Enter, aby zaakceptować zmianę.


5. Klikamy podwójnie na utworzoną właśnie wartość Scancode Map, aby edytować jej dane. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, wprowadzamy jeden z poniższych trzech wpisów:
Jeżeli chcemy wyłączyć lewy przycisk Windows, wpisujemy[Obrazek: image010g.gif]

Jeżeli chcemy wyłączyć prawy przycisk Windows, wpisujemy[Obrazek: image011l.gif]

Jeżeli chcemy wyłączyć obydwa klawisze Windows, wpisujemy natomiast[Obrazek: image012s.gif]

Klikamy na OK, aby zatwierdzić wpis. Uruchamiamy ponownie komputer, aby zmiany zostały wprowadzone w życie.

6. Jeżeli chcemy przywrócić działanie klawiszy Windows, należy usnąć z rejestru wartość Scancode Map. W tym celu klikamy prawym przyciskiem na wartość Scancode Map i wybieramy polecenie Usuń. Klikamy na Tak i uruchamiamy ponownie komputer.  Odpowiedz
#2
Sorki za odkop, ale potrzebuję instrukcji jak wyłączyć tylko prawy przycisk. A zdjęcia nie chcą się wyświetlić. Pomoże ktoś?
  Odpowiedz
#3
BruceD D moge ci zrobić programik do wyłączania danego przycisku na klawiaturze

Update: W załączniku masz programik.

[Obrazek: 8ZQZwpW.png]


Załączone pliki
.rar   PrawyWindowsBlocker.rar (Rozmiar: 5.32 KB / Pobrań: 12)


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Przydatna rola klawisza Windows davi100 6 4 135 29.06.2011, 09:39
Ostatni post: davi100

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości