Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Przemoc wobec dzieci?!
#1


Do poruszenia tego tematu , przyczynił się znaleziony przeze mnie film pod tytułem " Niania bije dziecko " zastanawiam się czym jest przemoc wobec dzieci i gdzie jest jego granica. Jak to wygląda w praktyce ? czy zwykły klaps to już przemoc ?! Jak to rozgraniczyć? Zapraszam do tematu i wypowiedzi.
  Odpowiedz
#2
Film paskudny.
Jednak kwestia „przemocy rodzinnej” została bardzo mocno ostatnio rozdmuchana... W tej chwili dziecko po „klapsie” od taty, może iść się poskarżyć do jakiegoś rzecznika, taki cyrk kończy się rożnie, czasem nawet odsiadka rodziców. I pamiętajcie ze mowie teraz tylko o klapsie!!!

jeśli o mnie chodzi, dostawałem „za swoje” dopóki nie skończyłem 14 lat, później już sam odpowiadałem za siebie, w granicach rozsądku oczywiście.

Nie uważam by rzecznik praw dziecka był potrzebny, jest masa służb mogącą się zajmować takimi sprawami. Jednak obecnie przepisy odnośnie „przemocy” są przesadzone, a urzędnik za klapsa może ci odebrać dziecko.
Osobiście uważam ze służby lub urzędnicy powinni interweniować w sprawy rodzinne tylko w razie zagrożenia życia, bądź zdrowia. Nic innego nie usprawiedliwia wściubiania nosa w cudze sprawy i życie.

PS. Lansowane bezstresowe wychowanie, już przyniosło efekty – dzieci JP, kindercpuny, słoneczka w gimbusach...
  Odpowiedz
#3
Jak bym była ojcem tych dzieci, to wypożyczyła bym sobie tą niańkę i też bym po niej poskakała a na końcu jeszcze skopała. Dopiero później poszła bym na policję.

Niedobrze, gdy rozum jest specjalistą od krótkich dystansów.
  Odpowiedz
#4
Nie byłam w stanie obejrzeć całego filmu.
Dla mnie to straszne a widziałam tylko pierwszy cios.
Jestem matką 8 letniej dziewczynki i chyba tak naprawdę nigdy
nie dałam jej porządnego klapsa, po prostu nie potrafię.
  Odpowiedz
#5
Co za sk******* babski, przecież bym ją osobiście obłupił ze skóry.A co do pytania uważam żeby klaps nie powinien być czymś co powinno być zakazane, mój syn dostał raz takowego ode mnie a teraz jak go fantazja ponosi,pytam czy chce klapsa i jest spokój. Ja sam w domu miałem powieszoną dyscyplinę "pas wojskowy" przy drzwiach wejściowych i był tylko raz użyty samo patrzenie na niego sprowadzało mnie na ziemie.
  Odpowiedz
#6
A ja obejrzałam do końca ( serce mnie zabolało ) i mam całkiem nie cichą nadzieje,że tej pani przydarzy się to samo co zrobiła temu bezbronnemu dziecku :/
Zbydlęcenie zdarza się nie tylko w tym zawodzie,niestety:(
  Odpowiedz
#7
Brak słów. jestem w szoku, że osoba nagrywająca to zdarzenie nie zareagowała na takie bestialsto.
  Odpowiedz
#8
Pytanie tylko czy była to osoba, czy ukryta kamera. Ciężko tu jednoznacznie określić.
Jeżeli osoba, to faktycznie może zastanawiać jej zachowanie.
A może to nie ukryta kamera, ale ukryta osoba z kamerą, która chciała mieć
taki dowód w postaci nagrania? hmm.
  Odpowiedz
#9
Nawet mój kolega, który opowiadał kiedyś o swojej złej niańce z dzieciństwa po obejrzeniu odwołał to co powiedział.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bądź dobrym przykładem dla dzieci! Nicholas 4 2 483 19.05.2014, 19:47
Ostatni post: Swordancer
  Przemoc w rodzinie adam-as 3 2 539 13.09.2012, 16:20
Ostatni post: Nicholas
  Szpital Bielański w morduje dzieci! Karol 0 1 374 02.02.2012, 12:29
Ostatni post: Karol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości