Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Redukcja z 236 kg - vlog
#1
Witam Was! Dziś chciałem pokrótce opowiedzieć Wam swoją historię. Na forum znacie mnie jako administratora da Vinci, realnie mam na imię Kuba i od dziecka zmagam się z dość dużym problemem. Nadwaga, a właściwie otyłość, i to kliniczna, to temat rzeka w moim życiu. Od zawsze byłem większy i próbowałem to zmienić, z czasem i coraz większym arsenałem porażek, nauczyłem się akceptować siebie takiego, jakim jestem. Mimo kosmicznej sumy kilogramów, zawsze dawałem sobie radę, jednak przede wszystkim ze względu na kwestie zdrowotne, postanowiłem zrzucić swój balast i zostawić dzięki temu coś po sobie dla Was. Zatem, cześć, jestem Kuba i ważę ponad 200kg... Więcej znajdziecie poniżej w pierwszym filmiku, oraz w kolejnych, dostępnych na kanale. 

Pozdrawiam!


Kanał Youtube - https://www.youtube.com/user/buhaj91/videos

Fanpagę - https://www.facebook.com/redukcjaz236kg

  Odpowiedz
#2
Najgorzej jest zrobić ten pierwszy krok w stronę zmian nad samym sobą. Jak widać masz go już za sobą więc Kuba, teraz tylko z górki! ;)

Oczywiście kanał obserwuje i życzę Ci powodzenia. Jestem pewien, że dasz radę Okey
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#3
Powodzenia Kuba, dasz radę :)
  Odpowiedz
#4
Wiedziałem, że trochę ważysz, ale nie myślałem, że aż tyle. Jak ktoś waży już taką wagę czy mniejszą, to też wygląda na 5, czy nawet 10 lat więcej. Twoi bracia, rodzice też ważą podobnie? bo być może jest to ugruntowane w genetyce. Zrezygnowałeś ze słodyczy?

Zrzuciłeś 32 kg, gdzie najbardziej widać, że trochę z Ciebie zeszło tego tłuszczu? Gdy ważyłem 85 kg miałem większy brzuch, uda, twarz okrąglejszą, aktualnie zapewne jest to ok. 70 kg jak nie mniej i właśnie schudłem najbardziej z ud, twarzy i brzucha. Ja właśnie także postawiłem na ruch fizyczny, bieganie ok. 30-40 minut dziennie, również liczyłem kalorie, wcześniej nie próbowałem się odchudzać, udało mi się za pierwszym razem, nie poddawałem się, cały czas liczyłem kalorie, jadłem co 3 godziny, 4 posiłki dziennie i udało się. Tobie też się uda, jesteś silny psychicznie, a to, że już schudłeś ponad 30 kg bardziej Cię umocniło.

Twoim więc jest waga 70 kg? skoro mówisz, że jeszcze przed Tobą 130 kg?
Jak schudniesz te 130 kg, to Twoją osobą zainteresują się jakieś gazety związane z zdrowym trybem życia, odchudzanie, a kto wie, może i pojawisz się w telewizji, np. zostaniesz zaproszony przez program "Pytanie na śniadanie"

Wszystkiego dobrego, będę śledził Twojego videobloga.
A powiedz mi, przez dłuższy czas nie byłeś na forum aktywny tak jak dawniej, brak czasu? Zrzuciłeś 32 kg, gdzie najbardziej widać, że trochę z Ciebie zeszło tego tłuszczu?
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#5
Wspaniałe vlogi na twoim kanale. Wierzę w Ciebie bardzo mocno!


  Odpowiedz
#6
Obejrzałam twoje filmiki i bardzo podoba mi się to co wysuwasz na pierwszy plan, żę WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE :)) Życie całe i my sami.

Niesamowicie uderzył mnie text że mógłbyś jeść cały czas. Nie wiedziałam, że tak można mieć (chociaż lubię jeść i przecież gotuję codziennie).
A jeśli chodzi o wagę to zbijam (wydumane chyba ) 2 kg.... biegając z sąsiadką 2-3 razy w tyg. Trzymam za ciebie kciuki !!
  Odpowiedz
#7
Fajnie, że się zdecydowałeś na zmianę. Mi w rzuceniu kilku kilogramów pomogło kiedyś codzienne bieganie truchtem tak długo jak tylko mogłem bez przerwy i oczywiście wtedy też mniej jadłem. Przy okazji może ten film doda Ci motywacji: https://www.youtube.com/watch?v=ZrasQOojFyo
  Odpowiedz
#8
Hej! Dziękuję Wam wszystkim za miłe komentarze, ciesze się, że mogłem się z Wami podzielić cząstką mojego życia :)

Paweł, zacznę od Twoich pytań.
Tak, jeśli chodzi o genetykę, każdy członek mojej rodziny jest typowym endomorfikiem i tkanka tłuszczowa szybko się nam odkłada. Rodzice mają nadwagę, ale subtelną, a bracia walczą skutecznie z każdym nabytym kilogramem ;)

Ze słodyczy nie zrezygnowałem, jem wszystko, lecz w rozsądnych ilościach i zależnie od ochoty. Grunt to ważenie jedzenia i liczenie kalorii. Stosując pewne zasady, nie musisz ograniczać się jedynie do "zdrowej" żywności. Nie znaczy to jednak, że mam immunitet na pochłanianie kilogramów słodyczy, wręcz przeciwnie, sama świadomość tego, że nie są zakazane, daje mi ogromny dystans i nie tak często mam chcice na słodkie ;)

Miejscem, które najbardziej mi schudło, jeśli to Cię tak ciekawi, jest klatka piersiowa. To dość dziwne, ale tam właśnie zjechałem najbardziej, tors, ramiona i klata.

Celem nie jest jedynie 70kg, będę chciał zejść jak najniżej przed operacją skóry. Cieszyłbym się, gdybym osiągnął pułap 80kg, po odjęciu skóry, miałbym te 70 z groszem i mógłbym zacząć budować sylwetkę. Redukcja to półmetek. Nie satysfakcjonuje mnie jedynie pozbycie się tłuszczu, chcę zmienić swoje życie na tyle, aby prowadzić zdrową aktywność i zostać naturalnym fitness boy'em :) Budowa lekkiej i suchej masy mięśniowej w rodzaju kulturystyki estetycznej, to jest cel. Poruszyłem temat telewizji, gazet, wiesz, szczerze mówiąc myślałem o tym, wiem, że media zainteresują się moim przypadkiem jak osiągnę przynajmniej połowę swojego założenia i to może być niejako szansa na wyrobienie sobie przeze mnie marki. Być może zwiąże swoją przyszłość z fitnessem, to bardzo prawdopodobne. Jak już podkreśliłem, w moim przypadku nie chodzi o samo zrzucenie, tu trzeba zmienić życie i jego tryb, aby naturalnie trzymać w ryzach swoje ciało i wyeliminować wewnętrznego grubasa. Wszystko przede mną :)

Moja mniejsza aktywność na forum, to fakt. Obecny brak czasu ogranicza mnie jedynie do śledzenia na bieżąco działów technicznych, ale spokojnie, jestem i obserwuję :) Trzymamy rękę na pulsie i pod względem zgrania, nasza ekipa jest naprawdę świetna!

Klaudiowo, dzięki! To co mówisz jest bardzo miłe :) Zwróciłaś uwagę na to, że podkreślam jak mantrę, że wszystko zaczyna się w głowie, to prawda. Fajnie, że o tym piszesz. Jesteś kolejną osobą, która udowadnia mi, że tak naprawdę każdy widz jest w pełni indywidualny i zwraca uwagę na zupełnie inne elementy nagrania. Z pozoru nieistotne czasem słowa, które wplotę między tym, co chcę powiedzieć, stają się w czyimś odniesieniu strasznie istotne, co jest dość specyficznym odczuciem dla autora, powiedziałbym nawet, inspirującym :) Mam nadzieję, że nie uwzględniłem tego zbyt zawile, bo do końca nie wiem jak to określić w prosty sposób, ale koniec końców, to bardzo miłe :)

Amb00, widziałem gościa, oglądałem trochę podobnych filmików i zawsze mnie inspirowały. Na przykładzie faceta wyżej widać dobrze co dzieje się ze skórą po redukcji z większej wagi. Istotny jest też czas odchudzania, ale przy tak klinicznej formie jak moja nie ma się co łudzić, czeka mnie operacja skóry tak czy tak, nawet jeśli dieta trwałaby 5 lat, wszystko się nie wciągnie.

Jako bonus wrzucę Wam filmik, który przed momentem opublikowałem :) Trzymajcie!

...i oczywiście wbijajcie na mój fanpage, a będziecie na bieżąco z moimi trendami :)
https://www.facebook.com/Redukcjaz236kg

https://www.youtube.com/watch?v=HoWp7WrOcro
  Odpowiedz
#9
Przypomniała mi się istotna rzecz. Bardziej niż na swoją wagę patrz na % tłuszczu jaki masz. Bo gdyby podczas schudnięcia udałoby Ci się nabrać mięśni to pomimo niewielkiej zawartości tłuszczu mógłbyś ważyć więcej niż te 70-80 kg.
  Odpowiedz
#10
W piątek idę na analizę masy ciała. Może uda się ogarnąć temat proporcji ;)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości