Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Religia-jak się wypisać bez zgody rodziców
#1
Witam. Chodzę do szkoły średniej w małej miejscowości, od około 2 lat jestem osobą nie wierzącą. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wypisać się z religii bez zgody rodziców, nie chce czekać do listopada(mam wtedy osiemnastkę). Czemu bez zgody rodziców ? Ano moi rodzice są mocno wierzący i powiedzieli że do 18 lat mam obowiązek chodzić na nią. I jeszcze jedno, gdybym był nadal zapisany na religię a na nią nie chodził, to bym zdał czy nie ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Odpowiedz
#2
No toś teraz "dowalił". :D

Powiem tak, nic zrobić nie możesz... Do tej 18 musisz chodzić na religię skoro tego chcą Twoi rodzice. Jeśli nie będziesz chodził na religię, nie zdasz. Mieszkamy w kraju katolickim, więc nie dziw się, że tak stanowi prawo. Twoi rodzice za Ciebie wychowują i chcą mieć też na Ciebie jakiś wpływ w zakresie religijnym, więc musisz to uszanować. Moim zdaniem, to całkiem rozsądne prawo, bo nie można rodzicom odbierać pewnych przywilejów związanych z wychowaniem, a przecież religia dla niektórych ludzi jest bardzo ważna i to należy szanować. Nie bądź ateistą półgłówkiem, tylko pojmij, że niektórzy po prostu potrzebują wiary i chcą by ich dzieci też wierzyły.
  Odpowiedz
#3
Za nieobecność będziesz nieklasyfikowany i czeka Cie komisyjny egzamin, o ile się nie mylę. Nie będzie podstaw do wystawienia oceny.
Z jedynką można natomiast zdać z religii, ale czy warto psuć sobie średnią?
  Odpowiedz
#4
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#5
No cóż będzie trzeba się przemęczyć. Dzięki.
  Odpowiedz
#6
(13.03.2017, 18:28)american123 napisał(a): No cóż będzie trzeba się przemęczyć. Dzięki.

Piszecie na tej religii jakieś mega sprawdziany czy o co chodzi..? Rozumiem, że ktoś nie chce i w ogóle, ale skąd taka niechęć? Ja miałem do tej pory samych księży, którzy są tak normalni, że nie wymagają wiedzy. Wiadomo czasami popitolą i w ogóle, ale zazwyczaj robimy coś co nam się przyda i odbimbamy lekcje. Zazwyczaj było to oglądanie filmów, odrabianie lekcji i spanie (w moim przypadku żeby odespać sobie pobudkę o 6:30).
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#7
  Odpowiedz
#8


  Odpowiedz
#9
Znam kolegę osobiście i myślę, że najgorszy problem byłby z wypisaniem się z religii nawet jeśli on ukończy jesienią 18 rok życia. Problem raczej leży w tym, że podanie u naszego dyrektora może nie przejść.

A co do katechety to on jest wymagający, no ale jeśli ktoś nie chce się uczyć to są oceny jakie są, z drugiej strony po co ma się męczyć z religią skoro jest się ateistą.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#10
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Religia w szkołach - wzór czy zło konieczne? adam-as 10 3 685 10.10.2013, 00:31
Ostatni post: Paweu
  Religia a nauka Ejdam 1 1 643 21.11.2012, 01:35
Ostatni post: synonim11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości