Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Sama prawda - Gospodarstwo
#11
LadyPiano napisał(a):Mnie osobiście denerwuje czasem zacofanie starszych osób ze wsi.
A mogłabyś rozwinąć to szerzej, bo nie wiem o co ci dokładne chodzi;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#12
Kiedyś byłem na takim forum, gdzie 90% udzielających się użytkowników to właśnie miastowi, napisałem że jestem ze wsi, z nie dużej miejscowości a oni mnie po prostu zgnoili. Najgorsi są właśnie Ci ludzie którzy mieszkają na wsi, tylko że nie chowają bydła i tego wszystkiego a wyzywają innych którzy ciężką pracują od wieśniaków, w sumie wieśniak to taki człowiek trochę zacofany, nie typowy rolnik. Ktoś musi ciężką pracować nawet w największy skwar aby inni ludzie mieli lżej, moim zdaniem każdy powinien posmakować takiej pracy a dopiero później brać się za ocenianie innych.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#13
W moich dobrze rozwiniętych rolniczo rejonach nie spotkałem się z takim podziałem. Może dlatego, że rolnicy są bardziej rozwinięci pod względem gospodarczym.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#14
Pawle, racja :) Wieśniak to właśnie zacofania osoba, a nie osoba że wsi :)
  Odpowiedz
#15
Diablo09 napisał(a):W moich dobrze rozwiniętych rolniczo rejonach nie spotkałem się z takim podziałem. Może dlatego, że rolnicy są bardziej rozwinięci pod względem gospodarczym.
Może dlatego że u was rolnicy mniej godzin spędzają, w sklepach na piwie bo u mnie jest całkiem inaczej.Więcej w sklepie niż w polu;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#16
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#17
Olka napisał(a):Moje nastoletnie kuzynki mieszkające na wsi, jak i ja, piszczały na widok kury, jakby to był jakiś smok
Kura to nic, jakbyś zobaczyła jak się zapłodnia krowę to dopiero jest widok nie złyHaha
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#18
Aniodiable, a raczej pod sklepem, na ławeczce, zależy też czy mają duże gospodarstwa.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#19
P@weł u mnie nie brakuje pijanych rolników ponieważ już mało kto sieje w polu.Jedne z drugim posieją pszenicę tylko i są zadowoleni.W mojej wsi nawet nie chowają bydła(krów) bo po co? - wiadomo że jest trochę dużo roboty przy tym ale nikt nie powiedział że rolnik ma łatwe życie.
W sumie opłaca się tylko chować kury świnie i króliki, tego jest największy zysk, tam gdzie ja mieszkam to tak jest.W innych regionach jest inaczej, tak czytałem i słyszałem;)
Nie chce zaśmiecać innym tematem, bo ten temat jest na oddzielny wątek więc trzymajmy się jednego.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#20
Aniodiable napisał(a):to od razu ludzie się bulwersują, ze zawalidrogi,

Niestety taka jest mentalność polaków. Wiadomo, na pewno traktor jadący 25 km/h jest irytujący w miejscach gdzie można jechać 50 km/h, a tym bardziej po za terenem zabudowanym gdzie jeździ się 90 km/h. Ja osobiście mam na tyle szczęście, że rzadko spotykam rolników jadących na pole bądź z pola. Z pewnością lepiej by było gdyby traktory rozpędzały się do 50 -60 km/h wtedy może nie było by takiej publicznej opini. Trzeba szanować rolników, że sami mają cierpliwość jechać czasami kilka kilometrów na swoje pole z tak nudną i mało emocjonującą prędkością i tak jak jest przedstawione w załączonym zdjęciu w pierwszym poście "A gdyby nie oni chleb który jesz byłby chyba z plastiku..."
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki prezent pod choinkę sobie sam/sama sprawiles/as ? Mesajah 11 3 856 17.03.2014, 18:26
Ostatni post: Demanufacture
  Cała prawda o rolnikach Gospodarz 5 2 024 12.02.2014, 02:30
Ostatni post: Swordancer
  Cudowna Kraina, czyli buraczana prawda. Swordancer 5 2 695 07.01.2013, 01:39
Ostatni post: Swordancer
  Stygmatyzacja, stereotypy, normy, czyli prawda z życia wzięta. Swordancer 3 3 184 16.11.2012, 03:11
Ostatni post: Jarus
  Facebook - jaka jest prawda. Karol 21 9 140 08.06.2012, 19:36
Ostatni post: Karrts

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości