Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Skracanie wyrazów.
#11
Słów w ojczystym języku staram się nie skracać. Wyjątkiem jest zaraz wracam, czy już jestem, ale to tylko wtedy gdy nie ma czasu i szybko piszę.
Co do tych emotikon '':D'' które są pisane jaką ''xd'' to nie lubię jeśli się je stosuje, tak samo ze znaczkami -,- itp. W ogóle nie lubię jeżeli ktoś nałogową nawali z 3-5 emotikon w krótkim tekście.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#12
Skrótów używaj jak najbardziej. Dziwolągów typu nmzc nie używam, ale wiem co oznaczają zazwyczaj.

Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#13
Akronimy są chyba kuzynami, lub nawet pierwowzorami skrótów. Ja na swoje potrzeby, i aby odpowiedzieć komuś złośliwie na jego wypowiedzi odnośnie pewnej opcji politycznej [na pewnym forum] ukułem taki o "wdzięcznej" nazwie *****. Co ni mniej, ni wiecej w rozwinięciu tak brzmi - Dożywotnio Urzędujący Prezes Erzatzu Kabaretowego. Nie potrzeba wskazywać palcem, by się domyślić...

A czemu mi wygwiazdkowało tekst?
...taki ładny był... żadne wulgaryzmy...
D U P E K
  Odpowiedz
#14
Nie lubię tych wszystkich dziwnych skrótów, niezależnie od języka. Jedyne których używam to zw, jj, ok. Wyjątkiem są sytuacje kiedy nie bardzo chce mi się z kimś pisać, albo piszę z kimś kto nadużywa emotikonek czy skrótów- wtedy również zaczynam wpisywać btw i tym podobne. Ale to też kwestia szacunku do drugiej osoby- przyznaję, zdarza mi się popełniać różne błędy językowe czy składowe ale staram się pisać poprawnie... Najbardziej przeszkadzają mi skróty tb, cb- może dlatego że sama staram się pisać ,,Tobie", ,,Ciebie" z dużej (wielkiej) litery...
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#15
"staram się pisać ,,Tobie", ,,Ciebie" z dużej (wielkiej) litery..."
No, właśnie... Jest wielu przeciwników tejże dużej litery. Ja na razie stoję "w rozkroku". Bo faktycznie - zwracanie się do nicka przez Pan lub Ty [z dużej na dodatek litery], to takie jakieś - też nie takie... Piszmy więc wszyscy z małej - i już nie bedziemy musieli rozstrzygać, czy ktoś przez pomyłkę, czy też specjalnie zaniżył nasze EGO...
  Odpowiedz
#16
Pan/Pani a Tobie/Ciebie to jest dla mnie różnica. Oczywistym jest, że nie będę pisać do nicka per Pan. Ale będę pisać Ciebie/Tobie, bo tak jestem nauczona, tak jest grzecznie i w taki właśnie sposób okazuje się szacunek wirtualnemu rozmówcy.
  Odpowiedz
#17
W porządku - T[t]wój wybór. Lecz zapewne pisanie przez małe literki, jako przyjęte normą, przyniosłoby wiecej pożytku, niż się wydaje. J.w.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości