Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Smartfon z wymiennymi podzespołami - projekt Ara
#1
[Obrazek: 8VRjKua.jpg]

Projekt modularnego smartfona ma zostać zaprezentowany na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. Rozwijany od jakiegoś czasu przez firmę Motorola, której właścicielem jest firma Google, Project Ara, jest projektem smartfona którego będziemy mogli sami zbudować przy wykorzystaniu pojedynczych modułów wzbogacanych o różne gadżety (np czytniki linii papilarnych). Ceny jego podzespołów mają się ponoć wahać między 50, a 500 dolarów. Wymieniane moduły (np procesora, czy aparatu) umożliwią przede wszystkim zastąpienie tych przestarzałych, co pozwoli zaoszczędzić na zakupie nowego smartfona. 

Jak dla mnie projekt całkiem ciekawy, ale wydaje mi się, że to się nie do końca sprawdzi pod kątem oszczędnosci. Ludzie z reguły wymieniają smartfony na nowe, gdy te się uszkodzą lub po prostu maja bzika na punkcie nowych modeli. Nie wyobrażam sobie, że do mojej porysowanej obudowy będę co chwila dopinał nowe podzespoły i to niby ma mi pomóc zaoszczędzić. O wiele bardziej podoba mi się pomysł samej budowy smartfona dostosowanego do własnych potrzeb i bogaty rynek modułów, które mogą umożliwiać dostęp do nietypowych funkcji. 

Co o tym sądzicie? Mi się podoba.
  Odpowiedz
#2


  Odpowiedz
#3
Moduł z gadżetami raczej nie będzie miał nic wspólnego z modułem procesora, a ten zapewne będzie modułem wspólnym z ramem i grafiką. Złożenie tego telefonu nie będzie wymagało dodatkowych opłat, to jak klocki lego, dziecko sobie z tym poradzi. Na pewno znajdzie się spore grono zwolenników takiego telefonu. Nie zapominajmy, że Motorola, to już Google, a gigant ma coraz większą chrapkę na kasę, to już nie ten Google co kiedyś.
  Odpowiedz
#4
,,Google - android, wyszukiwarka, przeglądarka, robotyka, sieć, hostingi, smartfony"

Według mnie to wspaniały pomysł. I znowu od Google. < On niedługo zawładnie naszym życiem :)
Oszczędność? Owszem bo nie trzeba będzie latać do sklepu co chwila i zmieniać telefon bo potrzebujesz więcej Ramu.
Zepsuje ci się jedna część - idziesz i ją kupujesz, nie  nowy telefon. Nie stać Cie obecnie na dobry telefon - po kolei wymieniasz części, kiedy tylko ci pasuje.  Pęknie ekran - kupujesz nowy.

,,Możliwość tworzenia własnych modułów dostaną także zewnętrzne firmy, więc liczba dostępnych części powinna stać się po pewnym czasie naprawdę pokaźna."

Być może odbieram to zbyt entuzjastycznie. Można się domyślać, że cena ,,dodatków"   będzie ogromna. Więc pomysł genialny, a co do reszty to się zobaczy.
Cena ,,skorupy" - ok. 200 zł
Niedostępny
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon godny polecenia mirekSR 2 1 655 22.12.2019, 00:25
Ostatni post: sengana
  Nowy smartfon do 1500zł Nicholas 4 3 492 29.05.2014, 08:19
Ostatni post: WazzUp
  Jaki smartfon za około 950 PLN Marszal 22 9 127 07.05.2014, 00:51
Ostatni post: saturas
  Smartfon między 500 - 1000 złotych. Jaki wybrać? Baron 26 7 917 09.02.2014, 14:30
Ostatni post: czamarek
  Smartfon ponad 4 cale do 700 PLN Marszal 1 1 890 23.06.2013, 19:25
Ostatni post: WazzUp

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości