Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Smartfony Xiaomi- Warto?
#1
Mój obecny telefon dogorywa. Postanowiłam raz w życiu wyprzedzić fakty i znaleźć nowy zanim zostanę bez żadnego.
Research, kilka typów popularnych firm, mniej popularnych firm i Xiaomi. 
Powiem szczerze, że zainteresowały mnie te telefony. Generalnie dość dobra specyfikacja przy stosunkowo niskiej cenie, ale w poszczególne modele się nie zagłębiałam. Ma ktoś obecnie? Jak się sprawuje? I kluczowa sprawa- jak z baterią?

Od takiego telefonu potrzebowałabym, żeby nie był drogi (zjedzie ze mną kilka tys. km w ekstremalnych warunkach), miał dość wytrzymałą baterię, menu polskie lub angielskie, aparat min. 8mpx i opcję notatek :P. Dual sim jest dodatkowym atutem.

Liczę na Wasze opinie i typy! :)
  Odpowiedz
#2
(24.08.2016, 18:35)Demanufacture napisał(a): Mój obecny telefon dogorywa.
Jaki to dokładnie problem? Może nie musisz wymieniać telefonu, bo czasem wystarczy reset ustawień fabrycznych, czasem wgranie firmware na nowo pomaga(sprawdzanie przeze mnie nie raz).
  Odpowiedz
#3
(24.08.2016, 18:57)amb00 napisał(a): Jaki to dokładnie problem? Może nie musisz wymieniać telefonu, bo czasem wystarczy reset ustawień fabrycznych, czasem wgranie firmware na nowo pomaga(sprawdzanie przeze mnie nie raz).
On ma problem z wyświetlaczem, elektroniką i układem ładowania już. Twardy reset już nic nie pomoże, niestety, a naprawa kosztowałaby więcej, niż zakup nówki sztuki. :) 5 lat jak na smartfona to i tak niezły wynik.
  Odpowiedz
#4
Co do marki, to warto spróbować. Może mój następny telefon też będzie od Xiaomi ze względu na dobry stosunek parametry/cena i ze względu na to, że smartfony od tej firmy nie mają złej opinii. Najważniejsze to nie zamykać się na jedną lub kilka określonych marek tak jak to robią fanboye, bo należy patrzeć na jakość, parametry i cenę a nie na markę.
  Odpowiedz
#5
(24.08.2016, 22:22)amb00 napisał(a): należy patrzeć na jakość, parametry i cenę a nie na markę.
Często telefony niemarkowe mają dobre parametry w niskiej cenie, jednak taki telefon może długo nie pochodzić. Szczególnie obudowa i ekran w takich telefonach jest niskiej jakości, więc moim zdaniem lepiej wziąć telefon za tą samą cenę z gorszymi parametrami, ale zaufanym producentem lub dopłacić te 100-200zł. Taki telefon przynajmniej pochodzi ładnych parę lat, a nie tak jak niemarkowy po 2 latach będzie nie do użytku.

Ja osobiście trzymam się Samsunga, LG lub Microsoftu.


  Odpowiedz
#6
Nie ogarniam telefonów, w sensie nie orientuję się na rynku, ale koledzy sobie chwalą markę Huawei, ze względu na stosunek ceny do jakości i możliwości.

PS: Nie kupuj Sony. ;)
  Odpowiedz
#7
(24.08.2016, 23:22)Swordancer napisał(a): PS: Nie kupuj Sony.
Dziękuję, nie zamierzam. :)

P.S. Prosiłam o opinię na temat Xiaomi. :P
  Odpowiedz
#8
  Odpowiedz
#9
Niedostępny
  Odpowiedz
#10
(27.08.2016, 00:40)androidplus napisał(a): Nie dajmy się zmylić stereotypom czyt. sprzęt od chińczyka nie zawsze musi być kiepskiej jakości.
Dokładnie. To, że chińskie jest zawsze gorsze, to zwykły mit często powtarzany przez fanboji Apple czy Samsunga. Tak jak mówiłem, produktami dużych niechińskich firm też potrafią być niezłe cyrki, czasem większe niż z produktami od Chińczyków
(27.08.2016, 00:40)androidplus napisał(a): Na co narzekam?
- na nie wymienną baterię
Niestety pełno smartfonów nie tylko od Chińczyków mają ten problem. Aczkolwiek po upływie gwarancji nic nie stoi na przeszkodzie aby po prostu rozkręcić telefon i spróbować wymienić taką "niewymienną" baterię.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xiaomi Redmi 5 i Redmi 5 Plus - wiemy już prawie wszystko Odjechani.com.pl 2 1 168 05.12.2017, 18:19
Ostatni post: Dominik
  Windows 10 - które smartfony otrzymają go pierwsze? Baron 0 1 077 02.08.2015, 17:48
Ostatni post: Baron
  iPad 2 - Recenzja,czy warto kupić? B0hazard 3 3 898 30.09.2011, 15:17
Ostatni post: B0hazard
  Nokia N95 8Gb - Recenzja, czy warto kupić? B0hazard 0 3 096 27.09.2011, 18:56
Ostatni post: B0hazard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości