Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Szlagier 9 kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Typowanie wyniku
#1
Od sezonu 2001/2002 obie drużyny prawie zawsze meldowały się na podium ekstraklasy. Przyczyną takiej hossy była stabilizacja finansowa w obu tych ekipach, możni sponsorzy i spokój o przyszłość klubu. Ale okres dominacji Legii i Wisły chyba już się kończy, do czołówki dobijają się takie drużyny ja Śląsk, Lech, Lechia, Polonia a nawet Korona. Jednak spotkania tych dwóch drużyn już na zawsze pozostaną piłkarskim klasykiem w nasze ekstraklasie. Legia Warszawa – Wisła Kraków dzisiaj o godz. 17:00 w Warszawie na Łazienkowskiej. Zespoły przystępują do tego meczu w zgoła innych nastrojach, Wisła po klęsce 4:1 z Twente Enschede, a Legia po zwycięstwie 3:2 nad Hapoelem Tel Aviv w lidze europejskiej. Sytuacja w tabeli wygląda następująco, Wisła trzecie miejsce z 15 punktami, Legia miejsce ósme z 12 punktami, jednak Legia jest w tej komfortowej sytuacji że ma zaległy mecz z Zagłębiem Lubin, no i oczywiście z Wisłą gra u siebie. Tak więc sytuacja jest jasna, jeśli Legioniści wygrają to zrównają się punktami z Wisła i górna część tabeli nieźle się zagęści a walka o mistrzostwo nabierze kolorytu i emocje będą rosły z kolejki na kolejkę.

Proponuję udział w zabawie w typowanie wyniku, dla zwycięscy nagroda 10000pkt chomikowych.
[Obrazek: ChomikImage.aspx?k=1349782&t=63453182355...330&loc=PL]
Tu możevie obejrzećLegia - Wisła
1′ Rozpoczęcie meczu (oraz I połowy)
Ljuboja i Radović rozpoczęli
14′
Sprytnie Rybus trącił Jaliensa i rzut rożny dla Legii. Po świetnej wrzutce Rybusa Chavez ratuje Wisłę
15′ Żółta kartka
Mamy pierwszą kartkę za brzydki atak na nogi Wilka
19′
Kolejny raz na spalonym złapany gracz Wisły. Świetnie umiejętność łapania w pułapki ofsajdowe rywali opanowała defensywa Legii
19′
Jovanović z Ilievem ciekawie chcieli rozegrać akcję ale obrona Legii szybko połapała się w zamiarach
22′
Ljuboja faulowany w środku boiska
25′ Gol
Gol!!!! Jeden błąd obrońcy!! Pareiko patrzył co robi z piłką Ljuboja, który wykorzystał to zamieszanie i błąd obrońców Wisły i wepchnął futbolówkę do siatki. Świetna asysta Rybusa !!
29′
To powinno być 2:0 !! Świetne podanie od Żyro otrzymał Rybus i będąc w pełnym biegu z 16 metrów uderzył niecelnie.
33′
Wisła próbuje odrobić straty ale gospodarze grają niezwykle mądrze oddalając grę spod własnej bramki
34′
Radović w narożniku próbował ograć Jovanovica co mu się prawie udało ale gdy obrońcę Wisły wspomogli koledzy zawodnik Legii stracił piłkę
36′
Jędrzejczyk czysto odbiera piłkę Kirmowi w polu karnym
37′
Radović obok bramki po pięknym podaniu Ljuboij
42′
Doskonale Rybus po raz kolejny, który jak dziecko ogrywa Jaliensa. Strzał pomocnika Legii jednak obok bramki
43′
Ljuboja zagrał na czysta pozycje do Gola, ale strzał Polaka obronił Pareiko!
45′
Minuta doliczona

Jeśli tego nie widzicie to jest czego żałować. Legia na fali zwycięstwa w lidze europejskiej dominuje na boisku i prowadzi z Wisłą 1:0 po strzale Ljuboji.
To naprawdę niesamowita przyjemność oglądać dzisiaj w akcji tercet Legii Ljuboja, Radović, i Rybus. Szczególnie ten ostatni gra wręcz koncertowo. Trójka ta wspierana przez Janusza Gola sprawi pewnie dzisiaj jeszcze nie jedn kłopot defensorom Wisły. Zapraszam na dalszą część relacji po przerwie.
Co do samej bramki to akcja zaczęła się od Radovicia który bardzo sprytnie podał piętą do Rybusa, ten wrzucił piłkę w pole karne do Ljuboji no i w efekcie mamy 1:0.

46′ Rozpoczęcie II połowy
Gramy
47′
Iliev wrzuca w pole bramkowe piłkę i Kuciak musi przenieść futbolówkę nad poprzeczką
47′
49′
Jirsak w rzutu rożnego piłka do Kirma, który uderza mocno ale wprost w Kuciaka. Goście rozpoczęli z animuszem
51′
Kirm uderza z 30 metrów piłkę trąci Biton i tylko dzięki ofiarności Kuciaka nie mamy remisu
53′ Żółta kartka
Strzelec bramki zarobił kartkę za wymuszenie jedenastki
55′
Żyro po ograniu Nuneza i.... ciągle 1:0 dla Legii
58′
Nunez z daleka nieprzyjemnie ale wprost w Kuciaka
60′
Legia po początkowym okresie przewagi gości powoli także próbuje zdobyć drugą bramkę. Tym razem Rybus zagrał za mocno do Radovica.
62′
Maciej Rybus przerywa kontrę Wisły faulując Wilka i ogląda kartkę
70' Gooooooooooooooooooooooool! 2:0 dla Legii.
Niesamowita kontra Legii, gol Janusza Gola po kolejnej asyście Macieja Rybusa (Smuda musi się cieszyć z postawy reprezentanta kraju). Wisła na kolanach!
77′
Legia kontroluje spotkanie. Goście próbują strzelić kontaktową bramkę ale obrona Legii gra bardzo dobrze. Czy Wisła podniesie się z kolan?
80′
Ljuboja za lekko do Radovica i we wszystko wmieszał się Chavez. Za moment znów Wawrzyniak próbował pokonać Pareikę ale nie doszedł do mocnej piłki. Legia liczy na jeszcze jedną bramkę.
80′
Za moment Junior Diaz wejdzie na boisko (Wisła)
84′
Pierwsza zmiana wśród gospodarzy, Kucharczyk za Żyro.
89'
Zmiana w Legii, Wolski za Rybusa i w chwilę później mógł zmienić rezultat meczu na 3:0, niestety przestrzelił z jakichś 12 metrów.
91'
Jezuuuu ale się działo, po strzale Wisły bramkarz Legii Kuciak puszcza piłkę między nogami, rzuca się jeszcze rozpaczliwie i wyłapuje piłkę na lini bramkowej.
92'
Jeszce akcja Manu który chwilę wcześniej zastąpił Radovicia i o mały włos byłoby 3:0, ale piłka wychodzi na rzut rożny, po którym sędzia kończy mecz.
94'
Przy żywiołowy dopingu kibiców Legii, przez pełne 90 minut Legia wygrywa z Wisłą 2:0, po bramkach Ljubiji i Gola (dwie asysty Rybusa)