Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tutorial Photoshop PL: Obiekt inteligentny
#1
Information 
Dziś pokażę jakie zalety niesie w sobie warstwa przekształcona w obiekt inteligentny :)

otwieramy nasz obraz. Ja już wkleiłem wcześniej wycięty wiatrak aby pokazać co i jak :)
[Obrazek: 70482290.th.jpg]

Aby przekształcić warstwę na obiekt inteligentny kliknij na nią prawym i wybierz konwertuj na obiekt inteligentny
[Obrazek: 41598939.th.jpg]

Teraz powielimy naszą warstwę z wiatrakiem. ustaw oba wiatraki obok siebie i na nowo utworzoną warstwę kliknij prawym i kliknij rasteryzuj warstwę. tym sposobem przywracamy warstwę do normalności :)
[Obrazek: 34267152.th.jpg]

Teraz zaznacz obie warstwy klikając na nie shift + LPM w okienku "warstwy" następnie kliknij prawym już na obrazie :) i wybierz przekształcanie swobodne

Teraz zmniejsz je tak jak ja na obrazie
[Obrazek: 63726842.th.jpg]

Teraz znowu wybierz przekształcanie swobodne i powiększ je mniej więcej tak jak były :)
[Obrazek: 44633061.th.jpg]

Jak widzimy nasza warstwa "zwykła" straciła jakość :)
a ta przekształcona na obiekt inteligentny nie.

Jeżeli próbowałeś kiedyś to wiesz że obiektu inteligentnego nie da się pomalować pędzlem ale jest na to sposób który bardzo ułatwia nam pracę. Pokaże co i jak :)

Powieliłem nasz wiatrak w kilka różnych miejsc :)
[Obrazek: 72939843.th.jpg]

No to teraz Np. chcemy pomalować wszystkie wiatraki :) normalnie byśmy mieli dużo roboty bo by było trzeba pomalować pierwszą warstwę potem znowu kopiować itd jednak jest na to sposób :)
Kliknij dwa razy lewym przyciskiem myszy na obojętnie którą warstwę
(może się wyświetlić okienko... Klikamy OK)
[Obrazek: 44421816.th.jpg]

Jak widzimy pokazał nam się sam wiatrak.
Teraz możemy go edytować ja pomaluje go pędzlem w czerwone pasy
(podzieliłem sobie obraz na dwie części aby widzieć obydwa obrazy :))
[Obrazek: 42305229.th.jpg]

Może nie jest to najpiękniejszy wiatrak ale co tam :D
jak widzimy nic się nie dzieje na obrazku po prawej stronie.
teraz aby nasze wszystkie wiatraki po prawej stronie się zmieniły wystarczy przejść na obraz z wiatrakiem który pomalowaliśmy i zapisać go.
[Obrazek: 29502536.th.jpg]

Jak widzimy wszystkie wiatraki się zmieniły :)
Ale co jeżeli chcemy aby jeden wiatrak był inny ?
wystarczy kliknąć prawym na warstwę w okienku "warstwy" i z rozwijanej listy wybrać "nowy obiekt inteligentny z kopii"
teraz mamy tak jakby osobny obiekt który możemy dowolnie edytować.

Inną zaletą obiektu inteligentnego jest to że możemy pracować na warstwach
(po kliknięciu dwa razy lewym) a w obrazie głównym widzimy tylko jedną warstwę.
(aby znowu edytować klikamy 2x lewym :))
---
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Tutorial Photoshop PL: Animacja Szymon 6 10 493 25.02.2015, 19:02
Ostatni post: live133
  Tutorial: Photoshop - dodawanie nowych pędzli. Nieśmiertelny 6 3 040 02.12.2013, 02:35
Ostatni post: B0hazard
  Tutorial: Photoshop cs6 - nawet ładny napis. Nieśmiertelny 2 2 939 17.11.2013, 14:03
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Tutorial Cinema 4D | Napis z drzwiami B0hazard 10 6 810 27.08.2013, 18:40
Ostatni post: B0hazard
Lightbulb Tutorial Photoshop: Napis wypełniony obrazkiem Nicholas 7 7 060 25.08.2013, 23:44
Ostatni post: Nicholas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości