Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ulubione cytaty
W życiu najważniejsze jest bieganie i czytanie.
Will Smith
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
  Odpowiedz
"Nie słucha się w dwudziestym drugim roku życia czarownego słowa "kocham" spokojnie. Trudno je wymówić, ale równie trudno wysłuchać bez gwałtownego bicia serca. Każdy, kto je raz w życiu wymówił lub wysłuchał, pamięta dobrze, jakie wzburzenie, jaki niepojęty zamęt, jaką rozkosz, ale i jaki przestrach budzi ono, gdy płynie nie tylko z ust, ale i z serca. Hej! świat się zatoczy, zakręci i pociemnieje, i zabłyśnie razem. Słyszysz szum własnej krwi w żyłach, szelest własnego pulsu. Jedno maleńkie słówko! a jest w nim tyle wartości, ile warto szczęście. Nie więcej rzuca światła cicha błyskawica na tło nocne jako to słowo na ciemne i głupie strony żywota. Ale ma ono i stronę odwrotną. Gdy brzmi bez echa, bywa śmiesznym, gdy bez prawdy – nikczemnym".
"Dwie drogi" w "Humoreski z teki Worszyłły" pióra Sienkiewicza :)
Free Your Mind!
  Odpowiedz
"Ludzie nie są więźniami losu, a jedynie więźniami swoich własnych umysłów" - Franklin Roosevelt

"Skoncentruj wszystkie myśli na zadaniu, które masz przed sobą. Promienie słońca nie palą, dopóki nie ulegną skupieniu" - Alexander Graham Bell

"Za każdym razem osiągaj jedno. Za każdym razem ucz się jednego. Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego" - Mark Victor Hansen

"Działanie nie zawsze musi przynieść szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania" - Benjamin Disraeli
  Odpowiedz
"-Kiedyś robiłem mnóstwo zdjęć – To dlaczego przestałeś? – Bo zaczęli mi za to płacić i to już nie jest takie fajne."
Dlatego nie widzę się w profesjonalnej fotografii :x
Free Your Mind!
  Odpowiedz
Czas nie leczy ran, pozwala im się zagoić ale blizna zostanie na zawsze.

[Obrazek: vukqe1.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
"Nie możesz mieć lepszego jutra, jeśli cały czas myślisz o wczoraj" - Charles F. Kettering

"Wiele złych kroków uczyniono, stojąc w miejscu" - Powiedzenie chińskie
  Odpowiedz
"Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot."

"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

"Są ta­cy, którzy uciekają od cier­pienia miłości. Kocha­li, za­wied­li się i nie chcą już ni­kogo kochać, ni­komu służyć, ni­komu po­magać. Ta­ka sa­mot­ność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od sa­mego życia. Za­myka się w sobie."
Jan Twardowski

"Właści­wie, to dob­re słowo. Ta­ka przyk­rywka do wszys­tkiego, cze­go nie chce­my po­wie­dzieć. Właści­wie dob­rze, to znaczy, nie, nie dob­rze, ale pra­wie źle, ale po co ci o tym mówić. Właści­wie zdro­wa, to znaczy cho­ra, może była cho­ra, może jeszcze nie doszła do siebie, więc właści­wie zdro­wa, ale nie two­ja spra­wa. Właści­wie myślałam, żeby do ciebie zadzwo­nić, to znaczy, nie, nie chciałam dzwo­nić, ale nie wiem, co po­wie­dzieć, więc słowo właści­wie i tak da ci do zro­zumienia, że nie dzwoń ty również. Właści­wie mam czas - i tyl­ko głos się za­wie­sza na tym słowie właści­wie. Jak­by to słowo miał swój spec­jalny ak­cent, niepol­ski, lek­ko prze­ciągły, śpiew­ny, następujący po sy­labie wła... od­dzielo­ny pauzą od reszty.
Właści­wie - to znaczy pra­wie kłam­stwo.
Właści­wie nic mi nie jest. To znaczy jest mi wszys­tko."
Katarzyna Grochola

"Nie re­zyg­nuj z marzeń, nig­dy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne. "
Carlos Ruiz Zafon

"Nie wierzę w cza­ry. Nie wierzę również w miłość od pier­wsze­go wej­rze­nia, ale to nie to sa­mo. Niektórym jed­nak przy­darza się: spoj­rzą w le­wo i w gar­dle ich za­tyka, ser­ce wa­li, krew skro­nie roz­sadza. Ani jeść, ani spać. Po­dob­no. Miłość? Urzecze­nie, za­fas­cy­nowa­nie, prag­nienie, wa­riac­two - ale to nie miłość, która jest uczu­ciem najgłębszym, rośliną doj­rze­wającą po­woli. Aby roz­kwitła pot­rze­ba wza­jem­nej tros­ki, zbliżenia dusz sto­pień po stop­niu, aż nie będzie ta­jem­nic, ba­rier, a sa­ma tyl­ko blis­kość, jak­by się było jedną osobą. Miłość jest dążeniem do jed­ności. Pełna jed­ność jest niemożli­wa, zaw­sze gdzieś tam człowiek po­zos­ta­je sa­mot­ny. Ale miłość dru­giej oso­by ułat­wia is­tnienie, na­daje mu sens."
Aleksander Minkowski
Free Your Mind!
  Odpowiedz
Gdyby głupota miała skrzydła, to już dawno byłbym w niebie.
  Odpowiedz
"Powiem ci coś, co sam dobrze wiesz. Świat to nie samo
słoneczko i tęcze. To podłe i okrutne miejsce i nieważne,
jaki z ciebie twardziel, powali cię na kolana i tak
przytrzyma, jeśli na to pozwolisz. Ty, ja ani nikt inny nie
bije tak mocno, jak życie. Ale nie chodzi o to, jak mocno
bijesz. Chodzi o to, jak mocno możesz oberwać i ciągle przeć
do przodu. Ile możesz znieść i ciągle przeć do przodu. Tak
się zwycięża" - Rocky, film Rocky Balboa

"Mogę powiedzieć ile zarabiasz patrząc na to, jak szanujesz swój czas" - Mike Litman

"Kiedyś go już tutaj zamieszczałem, ale strasznie go lubie i robię to ponownie - "Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki" - Mark Twain

"Siła moralna bardziej niż liczba decyduje o zwycięstwie" - Napoleon Bonaparte
  Odpowiedz
Mam taki zeszycik z najciekawszymi cytatami, trochę czasu bym musiała spędzić, gdybym chciała je wszystkie przepisać na raz, ale jak to na początku wątku było poruszone, nie ma co wypisywać ich w nadmiarze, a więc będę dawkowała Wam tę przyjemność :P

Tematycznie: życie jako walka

"Pomimo wysokich kosztów życia wciąż jest ono popularne". Kathleen Norris.

"Życie jest niepewne. Zaczynaj od deseru". Ernestine Ulmer.

"Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia". Kathleen Norris.

"Obiecuję pracować nad rozwinięciem w sobie silnej woli, dążyć będę do pracy nad sobą bez wytchnienia, zdławię lenistwo, wzmocnię wytrwałość, tępić będę obojętność, unikać będę chaosu i braku skupienia myśli. Silna wola! Silna wola!" - Alek Dawidowski z "Kamieni na szaniec"

"Zwycięzca ma wielu przyjaciół. Zwyciężony ma dobrych przyjaciół". Przysłowie mongolskie.

"W walce, która nazywa się życiem, człowiek skazany jest na przegraną. Choćby udało mu się przezwyciężyć własną słabość, w końcu ulegnie chorobie, starość i śmierci. Ale przegrana nie musi oznaczać klęski. Ważne, aby walczyć pięknie i honorowo, zgodnie z przyjętymi zasadami. Wtedy życie nie okaże się zmarnowane". Ernest Hemingway (słowa człowieka, który popełnił samobójstwo - okazuje się, że czasem słowa nie są wystarczające i postępujemy zupełnie inaczej niż radzimy innym....)

"Jeżeli ktoś ma siłę zwyciężania samego siebie, może wierzyć, że urodził się do wielkich rzeczy".

To chyba dość ciężki kaliber, jeśli ktoś coś dzisiaj jeszcze wrzuci, dopiszę coś dość zabawnego ;)
Free Your Mind!
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wasze ulubione wiersze. Olka 54 16 758 17.12.2019, 15:29
Ostatni post: cyganka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości