Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Upadek polskich fabryk wraz z upadkiem komuny.
#1
Powiem wam że nie nasz rząd zawinił tylko komuniści, którzy zabronili rozwijać się fabryce w obawie o to, że Polska stanie się potęgą, a gdy komuna upadła fabryka była zbyt z tyłu za innymi aby z nimi konkurować, dlatego stało się tak jak stało... Ja mam tylko nadzieję teraz, że w obecnym Ursusie będą produkować dość dobre ciągniki, aby Polska z czegoś słynęła choć troszeczkę.

[Obrazek: 1794534_10151903300978531_582062508_n.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Cytat: Wystarczyłoby uruchomić produkcję -[...]
No właśnie w tym rzecz,że aby produkty mogły być konkurencyjne trzeba grubych milionów- masz? Kto zainwestuje kasę w traktory, kiedy wszyscy trąbią, że rolnictwo ma się coraz gorzej? Z resztą- Ursusy są produkowane dalej http://ursus.com.pl/Oferta a że w innym miejscu przez inną firmę- bywa.
A komuniści? Coś tam na pewno zrobili, ale po komunizmie fabryka się jeszcze rozwijała. Zastanawiam się, czy to co zrobili komuniści nie było powodowane buntem w 1976 roku? Takie koleje historii.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#3
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#4
Takie polskie społeczeństwo komuna była zła, wszystko sprywatyzować, demokracja, wolność rynkowa - z tego
co mi wiadomo za komuny nie było problemu z pracą, może nie było za bogato ale każdy miał prace, miał za co żyć.
Co mamy teraz? Dwa miliony ludzi za granicą, kolejne dwa bezrobotnych - brawo! Nawet nie mam ochoty gadać tutaj
o polityce bo to co się dzieje w tym kraju to po prostu żenada. Pani która mówi "sorry, mamy taki klimat", albo minister
skarbu według którego wszystko jest okey i nic nie wymaga zmian a jemu praca się bardzo podoba - dno.
Ostatnio przypadkowo oglądałem wiadomości i to co tam mówią to po prostu śmiech na sali. Podobno polska jest
w czołówce eksporterów - tylko czego się pytam? Szkoda gadać.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#5
Niestety to co piękne zawsze się kończy, ale i tak produkują nowego Ursus'a tylko na jakiś składankach, każda część innej marki, nie to co przedtem wszystko było robione w fabryce:(
Ursus to był jeden z największych zakładów w Europie o naprawdę sporym potencjale, jak zakłady bizona w Płocku, które dziś świetnie działają, ale jacy są ludzie taka będzie polska :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#6
Nie rozumiem dlaczego temat dotyczy spraw przedawnionych skoro ten proceder jeszcze się nie zakończył i jego końca nie widać. Niedawno w moim mieście zamknięto największą w mieście fabrykę i wszyscy stracili pracę. Obecnie dobierają się do kolejnych. Wiadomo że dyrektorów państwowych spółek dobiera rząd na zasadzie podobnej do wyborów prezydenckich. Jeśli wybory wygra partia złodziei to do świetnie prosperującej spółki dadzą złodzieja który okradnie firmę a ta zbankrutuje. W dodatku takiego jegomościa nie można pozwać do sądu bo brakuje dowodów bo wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem, które w Polsce jest stertą śmieci. Mamy takie prawa które można ominąć innym prawem lub zestawem praw.

Gdzieś czytałem że skoro widzisz że jest źle z rządem to jeśli możesz to zrób wszystko aby się tam dostać bo nic nie zmienisz samym narzekaniem. Im więcej normalnych obywateli pójdzie do rządu tym lepiej dla naszych pokoleń. Dla nas jest jak jest ale to my kreujemy politykę w kraju. Jeśli nie będziemy się im stawiać jak to miało miejsce w Ukrainie to nadal będzie tak źle. Ja od lat czekam kiedy w końcu się obudzicie i wyjdziecie na ulicę.
  Odpowiedz
#7
(16.03.2014, 02:47)skrzypas napisał(a): Gdzieś czytałem że skoro widzisz że jest źle z rządem to jeśli możesz to zrób wszystko aby się tam dostać bo nic nie zmienisz samym narzekaniem. Im więcej normalnych obywateli pójdzie do rządu tym lepiej dla naszych pokoleń.

Czy Ty naprawdę uważasz że człowiek który chce coś zmienić, nie kradnie i nie
ma "układzików" czy też rodziny w rządzie dostanie się tam? Muszę Cię
zmartwić - nie nie dostanie się a jeśli już to i tak się go pozbędą.

(16.03.2014, 02:47)skrzypas napisał(a): Jeśli nie będziemy się im stawiać jak to miało miejsce w Ukrainie to nadal będzie tak źle.

Ukraina jest sama sobie winna i może tylko podziękować swojemu rządowi że
doprowadziła ich do takiego stanu a teraz jeszcze bezczelnie żądają pomocy
z Unii Europejskiej która z Ukrainą nie ma żadnych interesów i nie widzę sensu
żeby dopłacać do państwa które same sobie ufundowało taki los, tym bardziej
Polska która sama ma problemy z finansami.

(16.03.2014, 02:47)skrzypas napisał(a): Ja od lat czekam kiedy w końcu się obudzicie i wyjdziecie na ulicę.

Czemu mówisz wy? Po jakiego grzyba ludzie mają wychodzić na ulicę, protestować
i tak dalej skoro to i tak nic nie da? Mają dać się pałować, oblewać wodą i tak
dalej? Przecież Polska już dawno tonie i niewypłacalność i bankructwo państwa to kwestia czasu.
Lepszym rozwiązaniem dla każdego obywatela jest brać dupę w troki i uciekać
do innego normalnego kraju - moim zdaniem.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
Cytat:Czy Ty naprawdę uważasz że człowiek który chce coś zmienić, nie kradnie i nie
ma "układzików" czy też rodziny w rządzie dostanie się tam? Muszę Cię
zmartwić - nie nie dostanie się a jeśli już to i tak się go pozbędą.

Czy próbowałeś się tam dostać i stąd Twoje spostrzeżenia czy podążasz za powalającymi stereotypami i opiniami?
Stereotypy i opinie będą istnieć dopóki ci którzy jeszcze mogą nie zawalczą o miejsce w rządzie.
Ja ze względu na mój status społeczny nie dostanę się na politologię ale są tacy co mogą.
Polityk to nie jest zły zawód jeśli się go wykonuje z głową.

Cytat:Ukraina jest sama sobie winna i może tylko podziękować swojemu rządowi że
doprowadziła ich do takiego stanu a teraz jeszcze bezczelnie żądają pomocy
z Unii Europejskiej która z Ukrainą nie ma żadnych interesów i nie widzę sensu
żeby dopłacać do państwa które same sobie ufundowało taki los, tym bardziej
Polska która sama ma problemy z finansami

Ja też nie jestem za pomocą finansową ze strony równie biednych krajów.
Jak widzisz dostrzegasz problem Ukraińców że sami sobie ufundowali taki los to dlaczego my mielibyśmy skończyć w ten sam sposób?
Warto brać z nich przykład już teraz aby nie wprowadzić kraju w jeszcze większe bagno.

Cytat:Czemu mówisz wy? Po jakiego grzyba ludzie mają wychodzić na ulicę, protestować
i tak dalej skoro to i tak nic nie da? Mają dać się pałować, oblewać wodą i tak
dalej? Przecież Polska już dawno tonie i niewypłacalność i bankructwo państwa to kwestia czasu.
Lepszym rozwiązaniem dla każdego obywatela jest brać dupę w troki i uciekać
do innego normalnego kraju - moim zdaniem.

Rób jak uważasz, uciekaj, chowaj głowę w piasek, postępuj jak zdrajca narodu
i najlepiej jeszcze świadcz za granicą o Polsce w samych negatywach
żeby inni uważali kraj w którym przyszedłeś na świat za najgorszy na świecie.
Obcokrajowcy uważają nas wszystkich za przygłupów przez tych co wyjechali
i świadczą bzdury o Polsce często wyssane z palca.
Powtarzają słowa innych emigrantów jakby nie potrafili skonstruować w mózgu własnego zdania.
Wiem to bo byłem tam i to nie byli ludzie elit tylko zwykli szarzy obywatele tacy jak my.
Dla ciebie najlepszym rozwiązaniem jest zostawić rodzinny kraj, kraj twoich przodków aby się rozpadł,
aby został ograbiony przez inne narody. To nie jest postawa godna Polaka to zdrada.
Czyżbyś miał serce z kamienia? Zostawiłbyś rodzinę aby wieść godne życie u obcokrajowca?
I co byś tam robił? Zmywał naczynia w KFC?
Ja wyjechałbym za chlebem ale z planem powrotu dla ratowania tych, których bym tutaj zostawił, taka ot waleczna postawa.
I tak niedługo jadę po pieniądze za granicę i wrócę. Nie planuję życia na obczyźnie tylko tutaj.
Nawet gdyby wybuchła wojna to też wrócę. Tutaj są ludzie których kocham i nie są moimi krewnymi.
Moi krewni zrobili to co ty byś zrobił, wyjechali i żyją jakby nigdy nie byli Polakami.
Niestety smród opinii się za nimi ciągnie i prędzej czy później ich zdepcze.
Przykładowo Anglicy mają nas już dość i mówią o tym otwarcie. Uważają nas za bandę złodziei, pijaków i narkomanów.
W TV o tym nie powiedzą. To samo życie. Trzeba wyjechać żeby to zrozumieć.
Albo zaczniemy działać teraz albo ten kraj będzie rozebrany jak z czasów historii i Polska zniknie z mapy świata.
  Odpowiedz
#9
Zdrajca narodu - hm.. ciekawe. Powiedz mi dlaczego miałbym walczyć o ten głupi kraj który
nic mi nie zapewnia. Czemu mam być patriotą człowieku? Służba zdrowia która nie daje mi żadnych warunków
do leczenia, wyznacza wizyty w jakiś kosmicznych datach. Kraj w którym po skończeniu szkoły nie ma pracy,
ba nawet jeśli znajdę pracę a coś pójdzie nie tak dostane przez pół roku zasiłek bezrobotny a potem co?
Państwo które wprowadza coraz to nowe ustawy które dążą do jednego - płać i zasil państwowy bank żeby barany
z sejmu mogły wypłacić sobie wielkie wynagrodzenie.

Z czego jesteś dumny z tego że jesteś polakiem? Z tego że musisz jechać za granicę żeby godnie żyć?
To Ty mówisz jak stereotypowy człowiek, nie każdy emigrant jedzie to innego państwa żeby pić albo kraść.
Sam sobie zaprzeczasz, z jednej strony jesteś dumny z bycia polakiem i wyzywasz osoby dążące do lepszego
życia od zdrajców narodu, lecz z drugiej strony jedziesz do innego kraju za groszem na zmywak w KFC.

Przemyśl to a potem wyzywaj kogoś od zdrajców :-).
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świąteczne życzenia Polskich sportowców dla kibiców tungar 0 2 051 24.12.2011, 04:42
Ostatni post: tungar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości