Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Windows 7 - kompilacja 7601 - koniec 30 dniowej wersji próbnej
#11
Co do kluczy z Allegro z ich legalnością jest różnie.
Dla policji, czy kontroli taki Windows może być piracki, dla Microsoftu natomiast legalny.
Czytałem coś że według polskiego prawa trzeba mieć dwie z trzech rzeczy (nośnik, naklejkę z kluczem, rachunek zakupu).

Zauważacie że w wielu opisach na Allegro piszą że mają naklejki (pół roku temu patrzyłem), ale ich nie wysyłają, tylko niszczą po zakupie klucza. Dziwna sprawa, pewnie nigdy naklejki nie mieli.
Patrzyłem też oferty na ebayu, wiele płytek z Windowsem było, ale na płycie napis Dell, czyli Windows dla laptopów firmy Dell. Jak z ich legalnością na innych komputerach, o to jest pytanie.
  Odpowiedz
#12
(13.03.2017, 19:20)Dominik napisał(a): Czytałem coś że według polskiego prawa trzeba mieć dwie z trzech rzeczy (nośnik, naklejkę z kluczem, rachunek zakupu).

Patrzyłem też oferty na ebayu, wiele płytek z Windowsem było, ale na płycie napis Dell, czyli Windows dla laptopów firmy Dell. Jak z ich legalnością na innych komputerach, o to jest pytanie.

Na takich aukcjach to kupować tylko z naklejką, bez niej nie ma sensu. Na wielu też wysyłają płytkę z napisem Dell i takiego Windowsa własnie 2 lata temu kupiłem. Zainstalowany z tej dellowskiej płyty działa do dzis, jedyne co to w informacji o systemie widać logo Dell'a i w IE domyslna strona to strona dell'a. Trzecią rzecz, czyli rachunek zakupu można zdobyć kupując z wystawieniem faktury.



[Obrazek: nmszVck.png]


  Odpowiedz
#13
Dokładnie, po za tym te klucze obecnie są po 3 dyszki z hakiem, ale powinny działać, warto już od razu zrobić sobie aktywacje telefoniczną, wtedy już nikt tego klucza "nie wyprze". ;) 3 dyszek i tak po dwóch latach nie będzie szkoda gdyby coś poszło nie tak. Ważne by aktywować i w razie czego zwalić winę na sprzedawcę, masz legala przecież kupiłeś. :D
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Zewnętrzny dysk twardy Windows 11 nagle przestał działać Rogowski99 1 27 10 godzin(y) temu
Ostatni post: Swordancer
  Windows 7 czy 10 na i3 perla86 4 3 091 02.10.2019, 17:58
Ostatni post: ocartwright
  Windows 7 Home Premium czy starter perla86 1 1 826 22.11.2018, 23:48
Ostatni post: Robotox
  Jaki Windows xp Lepszy? Mod czy Original? perla86 1 1 718 18.11.2018, 15:59
Ostatni post: B0hazard
  Windows Xp i strony internetowe perla86 4 1 258 17.11.2018, 20:26
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości