Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika.
#1
Jak wypowiedzieć umowę o pracę przez pracownika?
Jakie przepisy mnie obowiązują?

Dodatkowe informacje:
Umowa na czas nieokreślony zawarta w dniu 4.01.2013 na 1/4 etatu.
Z tego przepracowałem tylko 31 godzin.

Chciałbym zerwać umowę to praca, której tak na prawdę nie wykonuję,
tylko istnieje na papierze a chciałbym z tym skończyć.

Interesuje mnie to jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje itp.
Jeżeli macie jakiś sprawdzony wzór to podajcie linka.
  Odpowiedz
#2
Ja jak się zwalniałem to obowiązywało mnie 2-tygodniowe wypowiedzenie, na czas nieokreślony jest to chyba miesiąc albo i więcej, aczkolwiek ty masz na pół etatu, więc niekoniecznie musi być tyle czasu.
Przed zwolnieniem się byłem w Inspekcji Pracy, gdzie wszystkiego się dowiedziałem. Najprostszym sposobem będzie jak pójdziesz do najbliższego oddziału Inspekcji Pracy, bądź zadzwonisz do obojętnie której Inspekcji.

P.S Ja byłem w Radomiu
  Odpowiedz
#3
Baron jeśli masz umowę na 1/4 etatu to powinien być w niej określony termin wypowiedzenia (pod warunkiem, że to umowa o pracę, a nie cywilno prawna). Spotkałem się z sytuacją, że pracodawca używa terminów "pół etatu", "jedna czwarta etatu" przy umowach zlecenie czy o dzieło. To jest oczywiście nieprawda, ponieważ przy umowach cywilno prawnych kodeks pracy nie obowiązuje.

Jeśli chodzi o sam wzór wypowiedzenia, jest banalnie prosty.
W lewym górnym rogu napisz swoje dane, po prawej datę, niżej do kogo piszesz, czyli nazwa zakładu pracy z adresem zawartym w umowie.
Na samym środku piszesz wytłuszczony nagłówek "Wypowiedzenie umowy o pracę".
W treści wypowiedzenia:

Wypowiadam umowę o pracę zawartą w dniu 10.10.2013 pomiędzy CZEKOLADOWY BARON a, FIRMA XYZ z zachowaniem ...... dniowego okresu wypowiedzenia.

Z poważaniem
CZEKOLADOWY BARON


Pamiętaj, że czas wypowiedzenia biegnie od pierwszej soboty po złożeniu wypowiedzenia. Jeśli złożyłeś wypowiedzenie w środę, termin okresu wypowiedzenia biegnie od najbliższej soboty.
Dni wypowiedzenia to dni kalendarzowe, a nie pracujące. Liczysz zatem wszystkie następujące po sobie dni, nie ważne czy po drodze są Święta, dni wolne itd.
Pracodawca musi Ci wypłacić wynagrodzenie za niewykorzystany urlop. Należny urlop nie może zostać wpisany w świadectwo pracy.
  Odpowiedz
#4
Zwykła umowa o pracę na czas nieokreślony.
Warto dodać, że obowiązuje okres wypowiedzenia.
W moim przypadku miesięczny.
  Odpowiedz
#5
No to musisz miesiąc kiblować.
Niektórzy radzą sobie w tej sytuacji L4, jeśli pracodawca ma u nich na pieńku.
Stary i sprawdzony przez wielu patent:
Idziesz do lekarza rodzinnego, nie możesz się schylać bo Cię plecy z tyłu bolą.
Kładziesz się na kozetce, lekarz karze Ci podnieść wyprostowane nogi do góry.
Boli Cię i nie możesz tego zrobić.
Dostajesz 2 tygodnie zwolnienia na korzonki.
Przy tym, nie musi Cię być w domu podczas choroby.
  Odpowiedz
#6
Tylko, że przy zastosowaniu L4 w takiej sytuacji możesz się spodziewać wezwania na komisję do ZUS-u, co mało prawdopodobne, ale możliwe.
Już kiedyś zadawałeś podobne pytanie, nawet tam odpowiadałem - LINK. Teraz sytuacja jest trochę inna, ale może warto spróbować się dogadać.
O tym, że czas wypowiedzenia biegnie od soboty, to pierwsze słyszę. Nie twierdzę że tak nie jest, ale dlaczego niby od soboty, a nie od dnia złożenia, albo np. od najbliższego czwartku?
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kubigo.pl - zarabianie przez internet! D2K 0 1 211 12.01.2019, 16:39
Ostatni post: D2K
  Niewyrejestrowanie jako pracownika Topór 5 2 409 15.10.2015, 11:04
Ostatni post: Mesajah
  Jak latem podjąć pracę za granicą Karol 2 3 389 07.03.2013, 02:39
Ostatni post: Jarus
  [Dam pracę] Poszukuję moderatorów znających się na modzie improwizuje 1 2 295 12.02.2013, 17:12
Ostatni post: Vilandra
  Zarabianie przez internet Negr1 2 2 467 18.12.2012, 16:01
Ostatni post: Negr1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości