Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zakładanie bloga
#1
Jak w temacie, chciałbym skorzystać z waszych doświadczeń, przy zakładaniu i prowadzeniu bloga o tematyce sportowej, ale nie tylko. Gdzie to zrobić, jak to zrobić, czy to coś kosztuje i takie tam, czyli wszystko. Zaznaczam, że ma to być podane przystępnie, jako że nigdy tego nie robiłem.
  Odpowiedz
#2
Cba.pl
blogspot.com
Lecz polecam cba
Mogę Nagrać dla Ciebie poradnik i wstawić na youtube jeśli sobie nie poradzisz.
Lecz instalacja jest banalna...
Po prostu wybierasz w oprogramowaniu wordpress lub inne oprogramowanie z kategorii blog ale i tak polecam wp.
[Obrazek: oolYLpz.png]
  Odpowiedz
#3
Wszystko zależy czy chcesz docierać do dużej ilości odbiorców i czy ma to być profesjonalne.
Jeśli chcesz aby to wszystko ładnie wyglądało i sprawnie działało to odradzam darmowe rozwiązania (hosting i domena). Na cba zasypią Ci bloga setkami reklam i nikt nie będzie chciał tam zaglądać.
Założenie bloga (dobrego, ładnego, szybko działającego) tak na prawdę nie kosztuje wiele, nie licząc Twojego czasu to samo założenie bloga waha się od 100 do 400 zł.
Na początek spokojnie wystarczy 100 zł (koszt domeny i hostingu), do tego trzeba będzie zrobić jakiś ładny szablon dla blogu i wszystko ładnie poukładać.
Potem pozostaje uzupełnianie w treść i promowanie bloga, sposobów promocji jest wiele, jedne darmowe inne płatne, efektywność jednych i drugich metod promocji jest różna i nie zawsze płatne okazują się być lepszymi metodami promocji od darmowych.

Jeśli będziesz miał jakieś dodatkowe pytania to napisz tutaj lub na PW a chętnie odpowiem.
  Odpowiedz
#4
Tonny nie zgadzam się z Tobą całkowicie, aktualnie cba wprowadziło możliwosć wyłączenia reklam za sms 8zl(coś ok tego).
[Obrazek: oolYLpz.png]
  Odpowiedz
#5
W takich cenach jak cba oferuje wyłączenie reklam można kupić dużo lepszy hosting (przy płatności za 12 miesięcy z góry wychodzi 7,64 miesięcznie w innej firmie) a hosting bez porównania dużo lepszy niż cba.
  Odpowiedz
#6
Ale to jest koszt przelewu i możliwe ze blog się nie utrzyma i hosting będzie się marnował. A na cba może sobie ''przetestowac''
[Obrazek: oolYLpz.png]
  Odpowiedz
#7
Jeśli chcesz założyć bloga dla przyjemności dzielenia się z innymi wejdź na blogspot.com. Następnie pobierz jakiś ładny szablon i gotowe. Oczywiście proponuje Ci to jeśli chcesz założyć blog dla samej przyjemności pisania bez wkładu finansowego. Jeśli myślisz nad tym poważnie tak jak napisał Tony, kupujesz hosting oraz domenę i zakładasz bloga w WordPress.

Serwis cba.pl odradzam jest to chyba najgorszy hosting jaki znam. Dużo reklam, wolne serwery i szkoda by mi było dać nawet te 7 zł na odblokowanie reklam tak jak to napisał Zaxer ponieważ nie warto. Oczywiście jest to tylko moje zdanie.
  Odpowiedz
#8
Cba.pl - odradzam!
Wolne serwery, kiepska dostępność, reklamy i wiele innych wad o których tu nie będę
pisał bo nie o to chodzi aby szkalować tu CBA.
To dobry hosting na stronę do testów - na nic więcej.

Z darmowych rozwiązań chyba najlepszym rozwiązaniem jest blogspot.com
Wiele szkół sprzecza się co jest lepsze WordPress czy blogspot.

WordPress to niezależny skrypt dedykowany bardziej dla własnej domeny i hostingu,
blogspot to gotowy skrypt na serwerach i subdomenie google zarówno dla
zaawansowanych użytkowników jak i tych całkiem zielonych.

Nie mogę oprzeć się jednak wrażeniu, że w pozycjonowaniu obu tych skryptów
przewagę ma raczej blogspot. Nie zapominajmy, że to twór google i jakoś mam
przeświadczenie, że autorski produkt google nie będzie przecież gorszy od
innych pod kątem pozycjonowania zwłaszcza w wyszukiwarce google.pl z której
de facto korzysta blisko 97% Internautów.

Znam dużo blogów opartych na blogspocie i są to profesjonalne blogi, których
właściciele zarabiają naprawdę spore pieniądze.
Jeżeli chcesz prowadzić bloga opartego na zainteresowaniach, hobby itd.
polecam Ci blogspot.com

Jeżeli masz lub będziesz miał firmę i myślisz o własnych produktach, bardziej
przyda Ci się własna domena i hosting.

Nie wiele nam jednak powiedziałeś. Musiałbyś podać więcej szczegółów, aby
Ci pomóc.
  Odpowiedz
#9
Dzięki wam bardzo za dotychczasowe informacje, teraz wytłumaczę o co dokładniej mi chodzi. Przede wszystkim to nie będzie blog zarobkowy, chciałbym zrobić bloga sportowego, na którym chciałbym pisać dokładnie o tym samym co tutaj na forum, czyli o sporcie. Oczywiście wolałbym uczyć się na darmowych wersjach, przynajmniej na początku. Wiadomo jak to jest, może zabraknąć chęci i czasu żeby dalej to prowadzić, jeśli się wciągnę i będzie mi się podobać, to wtedy można pomyśleć o czymś lepszym. Jednak na razie wchodzi w rachubę tylko opcja free, tym bardziej że tak jak już mówiłem to będzie mój pierwszy blog i wszystkiego muszę się nauczyć od podstaw.
  Odpowiedz
#10
tungar napisał(a):chciałbym zrobić bloga sportowego, na którym chciałbym pisać dokładnie o tym samym co tutaj na forum, czyli o sporcie.
tungar napisał(a):to będzie mój pierwszy blog i wszystkiego muszę się nauczyć od podstaw

Zdecydowanie i bezdyskusyjnie blogspot.com
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Z Bloga przekierowuje odwiedzających do Baidu. Jak to naprawić? Baron 2 1 808 25.04.2015, 19:54
Ostatni post: MrPsycho
  Co daje prowadzenie bloga? Signal 10 6 185 07.01.2013, 22:42
Ostatni post: B0hazard
  Darmowy skrypt bloga - jaki polecacie? Tomek1 10 7 034 17.10.2012, 23:00
Ostatni post: Ojgen
  Rozwój bloga - podstrony tungar 5 3 903 29.12.2011, 05:41
Ostatni post: tonyviroos
  Jak anulować obesrwowanie bloga na blogger? Baron 3 3 073 13.08.2011, 14:10
Ostatni post: Mesajah

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości