Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


bezprzewodowa klawiatura i mysz
#1
W lipcu kupiłem na Allegro zestaw bezprzewodowy: klawiatura+mysz+odbiornik radiowy. Podłączyłem, wszystko ruszyło i pracowało do końca grudnia. Zaczęły się problemy, nie mogłem skojarzyć klawiatury z odbiornikiem. Przełączanie kanałów, wymiana baterii i inne cuda nie pomogły. Spinaczy metalowych nie używam, jak również innych przedmiotów mogących powodować jakieś zwarcia w klawiaturze.
Odłączyłem zestaw. Kilka dni temu podłączyłem ponownie, wszystko było ok przez 2 dni. Nastąpił powrót do sytuacji opisanej wyżej.
Na odbiorniku jest dioda, która mówi o prawidłowej łącznośći, w tym przypadku miga co świadczy o braku komunikacji pomiędzy klawiaturą a odbiornikiem. Wygląda to tak jakby w klawiaturze był wciśnięty jakiś klawisz, fizycznie tego nie widać. Poza tym oddziaływuje to na pracę komputera (spowalnia).
Napisałem maila do sprzedawcy z Allegro wczoraj. Czekam na odpowiedź.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć o co chodzi i jak ewentualnie do tego problemu podejść.


Pozdrawiam
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#2
Powiem tak. Może być wiele przyczyn braku łączności :( Szczerze Radze ci czekać co powie sprzedawca Allegro i oddać klawiature na gwarancje. Jeśli to wada elektryki to i tak nic nie zrobisz. Ja osobiście uważam że klawiatury i myszki bezprzewodowe to dno ale każdy kupuje to co chce :)
  Odpowiedz
#3
Odpuść sobie bezprzewodowe myszki i klawiatury.
Ja również nie mam z tym dobrych doświadczeń, a miałem Logitech'a.
  Odpowiedz
#4
dziękuję za dobre rady, odpuściłem sobie, już wiem gdzie prawdopodobnie jest błąd (chyba uszkodzony nadajnik w klawiaturze, koszt naprawy przewyższa koszt zakupu całego zestawu), pozdrawiam
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#5
Cytat:Ja osobiście uważam że klawiatury i myszki bezprzewodowe to dno ale każdy kupuje to co chce :)
Cytat:Odpuść sobie bezprzewodowe myszki i klawiatury.
Ja również nie mam z tym dobrych doświadczeń, a miałem Logitech'a.

Co jest dnem a co nie jest? Mam zestaw Microsoft Wireless Optical Desktop 700 v2 i nie narzekam. Baterii prawie nie zużywa i ma funkcję Eco. Do tego mam kilkuletnią bezprzewodową myszkę Samsung i działa bardzo dobrze. Wina prawdopodobnie leży po stronie elektroniki. Prawdopodobnie kupiłeś zestaw z tak zwanych zwrotów. Na Alledrogo zawsze taki badziew sprzedają i informują że to nówka ze sklepowej półeczki. Takie ściemy to ja już wiele razy widziałem. Na Alledrogo jest 99% oszustów. Nie wierzysz? Spójrz na swój sprzęt. Pozdrawiam.

PS. Swoją drogą to czasami można kupić podróbkę odbiornika na Alledrogo lub sam odbiornik za drogie grosze. No albo tylko klawiaturę ale myślę że uszkodzony to masz odbiornik a nie nadajnik.

EDIT: A czy klawiatura upadła tobie albo coś? Miałeś wilgoć w pokoju? Może odbiornik "niechcący" został strącony z biurka? Gdyby klawisz był wciśnięty to słyszałbyś w kompie charakterystyczne pikanie buzzera no chyba że nie masz go zainstalowanego. Zawsze możesz sprawdzić w Notatniku czy pojawia się coś niepokojącego podczas pisania. Radzę rozebrać sprzęt, wyczyścić i podłączyć. Sprzedawca gwarancji Tobie nie uzna bo jest oszustem albo zamieni Ci sprzęt na inny badziew. Mogą być problemy ze zwrotem kasy.
  Odpowiedz
#6
Witam, po kolei:
nie ma wilgoci w pokoju, mieszkam w normalnych warunkach,
mysz działa normalnie,
klawiatura czysta nie zalana kawą czy innymi napojami, raz trafiła na podłogę
odbiornik leżący w bezpiecznym miejscu
działało przez 5 miesięcy, objawy migania diody kontrolnej na odbiorniku wystąpiły nagle w trakcie normalnej pracy komputera
jutro napiszę jakiej firmy sprzęt, schowałem i nie ma w tej chwili dostępu
sprzedawca nie odzywa się bo ma zablokowane konto na allegro, nie znam powodów
i to tyle
pozdrawiam

[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#7
Cytat:sprzedawca nie odzywa się bo ma zablokowane konto na allegro

Tu Leszku sprawa chyba wyjaśniła się sama. Jeżeli sprzedawca ma zablokowane konto, rodzi się podejrzenie że nie tylko Ty miałeś problemy z towarem od niego. Co do porad kolegów, zgadzam się z nimi. Dwa kable więcej, owszem, ale za tą cenę mamy o dwie dodatkowe obsługi mniej. Wymiana baterii lub ich ładowanie. Sam pozostaje przy "kablach". Nie robią takich niespodzianek jak "radiówki".
  Odpowiedz
#8
Odpuściłem już sobie, kupiłem klawiaturę za 14,99 na kabel, mysz na usb znalazłem w domu i wszystko jest ok.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#9
(05.02.2011, 19:03)les21 napisał(a): W lipcu kupiłem na Allegro zestaw bezprzewodowy: klawiatura+mysz+odbiornik radiowy. Podłączyłem, wszystko ruszyło i pracowało do końca grudnia. Zaczęły się problemy, nie mogłem skojarzyć klawiatury z odbiornikiem. Przełączanie kanałów, wymiana baterii i inne cuda nie pomogły. Spinaczy metalowych nie używam, jak również innych przedmiotów mogących powodować jakieś zwarcia w klawiaturze.
Odłączyłem zestaw. Kilka dni temu podłączyłem ponownie, wszystko było ok przez 2 dni. Nastąpił powrót do sytuacji opisanej wyżej.
Na odbiorniku jest dioda, która mówi o prawidłowej łącznośći, w tym przypadku miga co świadczy o braku komunikacji pomiędzy klawiaturą a odbiornikiem. Wygląda to tak jakby w klawiaturze był wciśnięty jakiś klawisz, fizycznie tego nie widać. Poza tym oddziaływuje to na pracę komputera (spowalnia).
Napisałem maila do sprzedawcy z Allegro wczoraj. Czekam na odpowiedź.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć o co chodzi i jak ewentualnie do tego problemu podejść.


Pozdrawiam

... mam to samo i nie używam bo mnie aż tełepie ... :):):) ... jak dostaniesz odpowiedź powiadomił byś mnie ... pięknie proszę ... AP
  Odpowiedz
#10
(28.02.2011, 21:06)rebecca2001 napisał(a):
(05.02.2011, 19:03)les21 napisał(a): Tutaj był cytat mojego pierwszego postu, pozwoliłem sobie usunąc ten wpis, żeby nie męczyć innych czytaniem ciągle tego samego ...

... mam to samo i nie używam bo mnie aż tełepie ... :):):) ... jak dostaniesz odpowiedź powiadomił byś mnie ... pięknie proszę ... AP



Jak dostanę odpowiedź, napiszę o tym.
Jeszcze nie zwątpiłem w jej trzymanie.
Możliwe, że Twoja prośba zostanie spełniona.


Dostałem odpowiedź od sprzedawcy z Allegro (trochę to trwało - ważne że jest).

Cytat:Witam Panie Leszku.Dopiero dziś odczytałem maila od Pana.Właściwie to nie udzielam gwarancji na sprzęt,chyba że dzieje się coś ze sprzętem niedlugo po zakupie.Nie spotkałem się jeszcze z żadną awarią i jestem szczerze mówiąc zaskoczony,no ale cóż zdarza się.Panie Leszku,mam nadzieję że uda nam się rozwiązać ten problem.Mogę Panu wyslać nowy odbiornik radiowy,a Pan pokryje tylko koszt przesyłki.Czy tak będzie dobrze?
Pozdrawiam.

Moja odpowiedź: (nie cytuję) zgadzam się na propozycję, czekam na info o wysłaniu, pozdrawiam.

Po otrzymaniu nowego odbiornika i podłączeniu całego zestawu do komputera napiszę o efektach.

[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z klawiaturą z wejściem PS2 Nieśmiertelny 9 5 256 22.01.2014, 19:54
Ostatni post: B0hazard
  Jaka klawiatura? tungar 4 4 485 22.11.2011, 02:19
Ostatni post: tungar
  Klawiatura dedykowana do Facebooka Marszal 5 4 876 10.03.2011, 20:15
Ostatni post: Karol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości