Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


chomikuj chce mi usunąć 2TB plików!!!
#1
Witam.
Dzisiaj zauważyłem coś takiego:
Cytat:Drogi Chomiku! 

W życiu każdego z nas raz na jakiś czas przychodzi pora na porządki. Tym razem pojawią się one w naszym serwisie, ponieważ nieustannie chcemy podnosić jakość korzystania z niego. 

Niebawem usuniemy z serwisu stare, nieużywane od dawna pliki, aby zoptymalizować miejsce na naszych serwerach i udostępnić je na nowe treści. W związku z tym usuniemy również niektóre pliki z Twojego konta. 

W trosce o Twój komfort stworzyliśmy specjalny folder, do którego przenieśliśmy pliki przeznaczone do usunięcia. Znajduje się on na Twoim koncie, w zakładce „Foldery”. Pliki możesz dokładnie przejrzeć i zdecydować, czy wciąż ich potrzebujesz. Jeśli tak – ściągnij je na dysk Twojego komputera. Jeśli jednak nie będą Ci już potrzebne, nie musisz robić nic. Zostaną one usunięte automatycznie za 30 dni wraz z ich wszystkimi kopiami. Link do folderu znajdziesz tutaj: (tu link do folderu z plikami)

Problem w tym że nie mam ani szybkiego łącza ani wystarczającego limitu transferu ani powierzchni dyskowej żeby sobie to ściągnąć. Co robić? Nie mogę stracić tych plików, po to je wysyłałem na chomikuj żeby móc je przechowywać na zawsze.
  Odpowiedz
#2
  Odpowiedz
#3
Znow sie zaczeło. Wiadomosc z dzisiaj jaką otrzymalem na skrzynke chomika:

[Obrazek: 8fb75bd470be3650d2f7cb7138aa80a7_big.jpg?1584709227]

Wygląda mi to na coroczną akcję usuwania. Analizujac zawartosc plików które zaznaczyli mi do usuniecia za miesiac z ciekawosci przeanalizowalem jakimi kryteriami sie posługuja przy usuwaniu plikow. Wyglada na to ze usuwaja wszystkie pliki starsze niz rok i powyzej 50MB. Mam ponad 5TB uploadowane i nie zaznaczyli mo zadnego pliku ponizej 50MB do usuniecia.

Wyglada na to ze bedzie bardzo trudno znalezc stare filmy na chomikuj bo komu by sie chcialo  robic upload co roku.
  Odpowiedz
#4
Pytanie czy jakbym od razu dodał od nowa te pliki, które chcą usunąć to czy przetrwają one 19.04 czy też z automatu polecą? To "wraz z ich wszystkimi kopiami" martwi. Macie z tym jakieś doświadczenia?
  Odpowiedz
#5
^^ Wedlug mnie moga nie przetrwac. Jak rok temu wyslali mi podobne ostrzezenie o usuwaniu, zaczalem wgrywac je ponownie nadpisujac stare mysląc ze nowych juz nie usuną.
Po pewnym czasie patrze i skasowane.
Podejrzewam ze kasują po unikalnej pelnej sciezce do pliku, co by wytłumaczyło dlaczego nowo wgrane przeze mnie pliki zostaly wtedy usuniete (wtedy nazwa pelnej sciezki sie nie zmienia).
Jak wgrasz z inną nazwą to przetrwaja, pewnie do nastepnego pseudporzadkowania ich serwerów czyli do marca 2021.

Ja sklaniam sie raczej do migracji na chmure MEGA , płatna $20/miesiac ale za to udostepniaja apke na Windowsa do synchronizacji dysku lokalnego z chmura. Dziwi mnie dlaczego chomikuj nie próbuje nawet wprowadzi platnej uslugi cloud storage. Jesli tlumacza sie prawami autorskimi to mogliby zrobic to tak ze pliki bylby do przegladania tylko dla wlasciciela.
  Odpowiedz
#6
Dla pewności wrzucę chyba w ogóle na innego chomika. Napiszę później czy przetrwały... może komuś się to przyda za rok. O ile strona wciąż będzie istniała, bo w sumie Chomikuj sprawia wrażenie takiego reliktu że zupełnie bym się nie zdziwił jakby któregoś dnia zupełnie przestało istnieć.
  Odpowiedz
#7
  Odpowiedz
#8
  Odpowiedz
#9
  Odpowiedz
#10
W moim przypadku nie są to na szczęście na tyle ważne dane. Utrata będzie upierdliwa, ale nic ponad to.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Blokowanie plików przez Chrome zajety 3 7 507 20.03.2020, 17:00
Ostatni post: tuskacz
  Legalne udostępnianie plików z prawami autorskimi na chomikuj Robotox 6 2 986 08.09.2017, 15:53
Ostatni post: Swordancer
  Nowa wyszukiwarka plików wybranego chomika Robotox 1 1 546 05.02.2017, 10:14
Ostatni post: rubin86
  Nowe zmiany w systemie oceny plików! bogdanbig 6 5 311 10.01.2015, 10:14
Ostatni post: ALIEN_COLONIAL
  Ulepszenia na chomikuj.pl Karol 2 5 591 25.10.2014, 17:46
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości