Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Naciągacze na chomikuj, administracja nie reaguje...
#1
Question 
Czy administracja chomikuj.pl składa się z robotów czy z debili?! 

__
Ktoś wpadł na pomysł aby stworzyć portal (kolejną sms - subskrypcje czyli sharehosting.pl), który zarabia na użytkownikach chomikuj. Zasada działania jest bardzo prosta. Tysiąc chomików kopiuje od jednego plik rar, który rzekomo zawiera premierowy film, a tak na prawdę zawiera to:



[Obrazek: dow1.png]



[Obrazek: do1.png]


Gdyby nie to, że ten użytkownik napisał do mnie na priv. (reklamę jego fake pliku) to pewnie w ogóle bym się tym nie przejmował jednak...


Wysłałem do administracji uprzejmą prośbę o bana za naruszenie regulaminu, wysłałem screeny w wiadomości.

Po dniu niejaki Pan A
dam T. prosi mnie o screeny i twierdzi, że nie znalazł w tym nic podejrzanego.

  Puknijsie
Niedostępny
  Odpowiedz
#2
Cóż... Tacy są ludzie, moim zdaniem to łamie regulamin, ponieważ jest to zarabianie i pokazywanie publicznie hasła, jednakże te rzeczy są na zewnętrznym portalu, więc chomikuj to olewa. Ciekawe, czy naprawdę tam się znajduje film, bo jak by był, to i tak podlega prawom autorskim i jest do zdjęcia. Patrzą jednak, że jest tam kolejne archiwum możemy się spodziewać kolejnego linku i tak bez końca...

Z chomikuj nie warto pobierać spakowanych plików, ponieważ nigdy nie wiadomo, co w nich zastaniemy.


  Odpowiedz
#3
Co ty nie powiesz? Ja już o tym dawno wiedziałem. Sam dostałem na PW "ostrzeżenie" przed nim. Na chomikuj jest pełno takich plików... Poszukaj dokładnie. Osobiście mam wywalone totalnie. Szkoda tylko mi osób który wydały transfer.
  Odpowiedz
#4
Ewidentny sposób na zarabianie, dość typowy, a problemem przygłupiej administracji jest to, że do odpisywania na teksty użytkowników często zatrudnia się zwykłych studentów, w dodatku kompletnie nieogarniętych w temacie. Oni nie potrafią nawet zdania czasami skleić sensownego. Niestety tak jest jak się dostaje dziennie 10000 wiadomości na łebka i wszędzie trzeba odpisać... W dodatku z pensji pewnie ledwo starcza na jedzenie.
  Odpowiedz
#5
Dobra zamknijcie temat. W końcu dogadałem się z administracją i pan już ma bana ;)

Screen > http://s8.postimg.org/5sm770k79/image.png
Niedostępny
  Odpowiedz
#6
Zakładając, że jakikolwiek plik jest na tym hostingu. Dla mnie to takie portale wyślij sms - ściągnij plik to oszustwa. Im chodzi o to, aby ściągnąć kasę z smsa, a żadnego pliku nie dostaniecie, co najwyżej reklamy na wasz telefon. Namnożyło się na chomikuj takich linków http://chomikuj.pl/dmotoco/zofia+nalkows...069060.pdf całych chomików pełnych tego badziewia. Olewam je zwykle, ale widzę znaleźli się durnie, którzy chomikują od nich pliki ! Chyba trzeba będzie je pozgłaszać.
  Odpowiedz
#7
Jak jest podgląd to jeszcze pół biedy, bo można plik sprawdzić. Jeżeli jest jednak spakowany beszczelnie w zip, to trzeba zgłaszać, bo to jest zwykłe oszustwo.

Co do portali typu pobierz za sms, to można kupić sobie najtańszą kartę sim i ją zapchać takimi portalami. Pliki pobierzemy, a z karty i tak kasy nie zabiorą, bo nic na niej nie będzie.


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chomikuj przegrywa kolejny proces w sądzie djadijos 4 2 312 02.12.2017, 12:54
Ostatni post: Swordancer
  Policja w związku z chomikuj. Karrts 42 19 052 11.08.2016, 14:36
Ostatni post: B0hazard
  Metody userów na zatarcie śladów pirackiej działalności na kontach chomikuj.pl Termo 68 31 583 29.11.2014, 14:42
Ostatni post: nigthrun
  Wizyta policji z nakazem w sprawie konta chomikuj Marcin2299 14 18 160 20.08.2014, 08:51
Ostatni post: twistet
  Nielegalne edycje treści książek na chomikuj. Sundew 9 5 164 11.03.2014, 02:41
Ostatni post: Yaga

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości