Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Nielegalne edycje treści książek na chomikuj.
#1
Witam wszystkich forumowiczów ! :)
Zastanawiałam się dłuższą chwilę, czy zamieścić tutaj posta aż wreszcie założyłam konto i oto jestem. Jak wskazuje temat - będzie on na temat przeróbek. Dla niewtajemniczonych - już tłumaczę czym jest to ... zjawisko.
A więc, na chomikuj.pl od dłuższego czasu zaczęli pojawiać się tzw. "ARTYŚCI", którzy wpadli na pomysł bezczeszczenia cudzych książek. W ten sposób brali sobie książkę, zmieniali w niej imiona bohaterów na Zmierzchowych Edwarda i Bellę i publikowali na chomikuj. Fakt faktem - zamieścili łaskawie informację, że oryginał należy do tej czy do tamtej osoby, nie zmienia to jednak postaci rzeczy, prawda?
Bo już pomijając kwestie prawne całej sytuacji - który pisarz zwykłych romansów, dramatów, komedii, czy nawet horrorów, chciałby być kojarzony ze Zmierzchem. Albo Wy, fani takowych pisarzy, ich bohaterów. Chcielibyście, by Waszego ulubionego bohatera zmieniono w Edwarda czy Bellę? Nie sądzę.
Jako zdruzgotany obserwator, jak i amatorski pisarz, doszłam do wniosku, że z tym trzeba coś zrobić. Zebrałam się więc z kilkoma innymi osobami i wyraziliśmy swoje zdanie - przeróbki w końcu zniknęły z chomika, który miał ich kilkadziesiąt, jednak po kilku dniach ciszy zauważyłam, że w chomikowych rozmowach piszą o ich powrocie.
Dlatego pomyślałam, że z tym faktem zwrócę się do Was, by zapytać o radę, co byście na naszym miejscu zrobili w tej sytuacji. Dodam może, że chomików, które to praktykują jest kilkadziesiąt, a samych przeróbek ponad 1000.
Myśleliśmy o tym, by napisać informację do administracji, jednak nie wiemy czy to cokolwiek pomoże.
A Wy jak myślicie?

Pozdrawiam,
Sundew :)
  Odpowiedz
#2
Możesz próbować pisać do administracji, ale to nic raczej nie da, bo oni nie odpowiadają za przeróbkę plików. Ciekaw jestem co by było gdyby wszyscy na Chomikuj przerobili pliki. Ciekawe co by serwis wtedy zrobił.
  Odpowiedz
#3
Właśnie to mnie też zastanawia co wtedy. Tak samo jak sądzę, że administracja albo zamiecie wszystko 'pod dywan', albo zwyczajnie oleje. Dlatego wraz ze znajomymi zastanawiamy się co dalej. Bo zaczyna się niewinnie, od przerabiania książek, a zaraz okaże się, że znajdą się inni tacy wielcy artyści, którzy będą przerabiali prywatne pliki chomików. To 'chomikowe opowiadania', to zdjęcia. I nikt, jak osoby, które tworzą przeróbki powieści, nie będzie poczuwał się do winy.
  Odpowiedz
#4
Świata nie zbawisz, ale możesz próbować ;)
  Odpowiedz
#5
Wiesz, nikt tu nie mówi o zbawianiu świata, ale mam w przyszłości zamiar spróbować wydać własną powieść i aż mnie ściska w dołku, gdy sobie pomyślę, że jakiś gimbus będzie ją udostępniał ze zmienionymi paroma szczegółami. Jeszcze wyłudzając od ludzi komentarze :P Na razie udało nam się spowodować, że jeden większy chomik usunął je z widoku, a kilka mniejszych automatycznie założyło hasła na foldery z nimi, a czasem nawet całe chomiki. Mimo to chcemy wiedzieć, co robić w razie, gdyby za jakiś czas to wszystko wróciło. ;)
  Odpowiedz
#6
To tam powodzenia z książką, jak napiszesz daj znać na forum ;) .Sam czasem lubię sobie coś naskrobać i poniekąd rozumiem, ale co zrobisz? Możesz napisać do administracji, ale wątpię by zareagowali, możesz takich kolesi piętnować z szansą że posłuchają, możesz ich zbesztać, albo umiejętnie napisać, że jeśli nie przestaną mogą ponieść konsekwencje naruszenia praw autorskich, ale dopóki sami nie zrozumieją to będą i tak robić swoje.
  Odpowiedz
#7
W zasadzie piszę teraz coś z przyjaciółką, udostępniając to na chomikuj, więc jeśli jesteś zainteresowany czytaniem - zawsze mogę podrzucić Ci linka na PW. :)

A wracając do przeróbek - gdyby jeszcze dało się im przetłumaczyć, że powinni z tym skończyć, zanim poniosą konsekwencje... Byłabym naprawdę szczęśliwa :D Jednak najgorsze chyba jest to, że oni wiedzą, że robią źle, ale mają to po prostu gdzieś. Uważają, że skoro wszyscy inni kradną, albo wrzucają pirackie pliki, to oni też mogą, bo 'tak to już jest na chomikuj'. Nie zapominając też o tym, że są i tacy inteligenci, którzy zastawiają się wikipediową definicją 'plagiatu' :)
  Odpowiedz
#8
To jest jak walka z wiatrakami. Nie ma sensu się tym przejmować, nic na to nie poradzisz.
To jak walka z piractwem - nie możliwa do wygrania. Nie marnuj swojego czasu na zgłaszanie chomików,
pisanie do administracji która i tak nic nie zrobi i poświęć go na pisanie.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#9
Ludziom się w tyłkach przewraca, bo przecież to ani nie sztuka ani nie ekspresja czy zajęcie zawodowe - robią to po prostu z głupoty. W Polsce szerzy się "imbecylstwo" i powiedzmy sobie szczerze, tego się nie da wyleczyć.

Jak tak dalej pójdzie, to zaczną podrabiać wszystko, będą się klonować, szerzyć i ktoś w końcu weźmie ich za cztery litery. Ja jestem absolutnie przeciwna takim praktykom. Niech sobie barany własną treść napiszą, ale nie, bo ich poziom inteligencji pozwala jedynie na wyartykułowaniu i zapisaniu imienia. Żenada...

I się kurka zdenerwowałam.
  Odpowiedz
#10
No to jest dosyć poważna rzecz, tutaj należałoby skonsultować się z jakimś prawnikiem, ale dobrym prawnikiem.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chomikuj przegrywa kolejny proces w sądzie djadijos 4 2 312 02.12.2017, 12:54
Ostatni post: Swordancer
  Policja w związku z chomikuj. Karrts 42 19 050 11.08.2016, 14:36
Ostatni post: B0hazard
Question Naciągacze na chomikuj, administracja nie reaguje... Dennijs 6 3 149 27.06.2015, 11:16
Ostatni post: Robotox
  Metody userów na zatarcie śladów pirackiej działalności na kontach chomikuj.pl Termo 68 31 579 29.11.2014, 14:42
Ostatni post: nigthrun
  Wizyta policji z nakazem w sprawie konta chomikuj Marcin2299 14 18 159 20.08.2014, 08:51
Ostatni post: twistet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości