Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

AMD FX-8350 - Co o nim sądzicie?
Za pół roku przymierzam się do zakupu komputera typowego napierniczania. Jako że bardziej ufam procesorom AMD niż Intel pomyślałem o procesorze AMD FX-8350. Sporo procesorów Intela ma podobną moc obliczeniową, ale ich ceny są albo zbliżone, albo dużo wyższe, więc mi to lotto którą markę polecicie.

Czy słusznie skierowałem zainteresowanie na ten procesor za niecałe 800 zł, czy może przekierujecie uwagę na inny? Maksymalna cena to tysiączek z małym hakiem. Ceny zmienią się zanim kupię i wyjdą inne modele, ale pytanie pada na dzień dzisiejszy.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
Jak na razie to ja bym czekał na jakieś gry z optymalizacją dla wielu rdzeni, bo intel ma 4 mocne rdzenie na przykład a AMD ma 4 rdzenie po dwa moduły, jeśli wszystkie są wykorzystywane to FX'y kładą intele ale tak to na razie bym czekał, np. na jakieś gry z PS4 (ma procesor tej samej architektury co FXy) i potem jak je przepiszą na PC i jakie będą osiągi. Poza tym polecam ze sprawami komputerowymi iść na jakieś "poważniejsze" forum, np. MPCForum (dział komputery, ogar tam jest.) ForumPC.
[Obrazek: ProcekAMD.gif]
  Odpowiedz
No niestety taka prawda. Nie wykorzystam w pełni możliwości wszystkich rdzeni, ale AMD'ek jest bardzo tani, co czyni go dobrym kandydatem. Koligacje w aplikacjach zawsze można przestawić, gdyby stare gry miały problemy. Porównywalnie mierzy się z i7 2600k 3,4GHz, a ja myślałem też o I7 3770k 3,5 GHz. Cena w granicach 1300 zł jeszcze mnie nie przeraża. Zawsze można go podkręcić, wystarczy wydajne chłodzenie, zasilacz i odpowiednia płyta główna.

Trochę dziwi mnie, że AMD ze swoim doświadczeniem Radeonowym wypada tak blado z optymalizacją rdzeni.

Żadne zewnętrzne forum nie jest mi potrzebne, bo tam jest tyle samo znawców, co głupich trepów. Napiszesz coś, a już połowa ma ochotę odpowiedzieć - "Nie kup tamtego, bo ja to mam i jest super", albo wyskoczą z tekstami, "...a ja słyszałem, że tamte się psują, bo coś tam". Oczywiście ani jeden, ani drugi w życiu takich części nie posiadali. Z tymi forami, to parodia jest.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
Sam posiadałem i7 3770k - powiem szczerze że jeśli chcesz go podkręcać to bardziej opłacalny jest i5 2500k,
który kręci się o wiele ładniej. Jedyny minus to wątki, o ile w grach i5 2500k starczy tak już 8 wątków z i7 jest
bardzo przydatne np. przy renderowaniu filmów czy grafice 3D.
Wiadomo nie od dziś że czerwoni dają podobne możliwości procesorów Intel w niższej cenie. Wszystko zależy
od tego jaki budżet posiadasz i do czego masz zamiar wykorzystywać swojego PC-ta. Na temat optymalizacji
rdzeni w AMD niestety się nie wypowiem ponieważ żadnego nie posiadam. Moje doświadczenia kieruje bardziej
w Intela, i7 3930k radzi sobie na piątkę. Optymalizacja 6 rdzeni w grach jest dobra i jak na razie nie zauważyłem
jakichkolwiek problemów.

ProcekAMD
Nie wiem co masz do forum ale po nicku mogę stwierdzić że nie jesteś obiektywny - fan AMD?
Jeśli grono użytkowników Ci się nie podoba to po jakiego grzyba odpowiadasz w tematach, zawsze możesz pójść
na forum MPC i tam też zgrywać fachowca, który nie zniża się do poziomu głupich użytkowników odjechanych.com.pl
Bez urazy nie bierz tego do siebie, po prostu tak to wygląda.
Jeszcze odbiegając od tematu naprawdę świetny poziom dyskusji na tamtym
forum cytuje:
Cytat:Tutaj wypowiadają się same niedoj****e dzieci (z wyjątkami). Chu** wiecie, więc się schowajcie do szafy i wypie**ać. METRO wcale nie jest złe, sugerujecie się opiniami pier***ch noname'ów. Windows8 chodzi o niebo lepiej, niebo szybciej i jest o niebo ładniejszy od poprzednich wersji.

Wysoki poziom wypowiedzi naprawdę.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
Dobrze mówisz, chociaż ten 3930k w testach przeciwko 3770k nie odbiega praktyczne wcale. Cena z kolei kolosalnie się różni. W życiu bym go nie kupił. Cena nie jest adekwatna do możliwości. Bardzo często w intelu płaci się za nowość, jak widać najnowsze AMD nie są takie drogie i w dodatku Radki ostatnio błyskają ciekawymi technologiami, może dlatego PS4 wybrał właśnie je, ale to już inna dyskusja

Co do ProcekAMD, to nie widziałem że z niego taki goguś. :D

............................................________
....................................,.-'"...................``~.,
.............................,.-"..................................."-.,
.........................,/...............................................":,
.....................,?......................................................,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:^..}
.............../...................................................,:"........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(....."~-,_..............................,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../
...,,,___.~,......"~.,.........................}............../
............(....=-,,...............................(......;_,,-"
............/.~,......-...................................../
.............`~.*-,.....................................|,./.....,__
,,_..........}.>-._...................................|..............`=~-,
.....=~-,__......,.................................
...................`=~-,,.,...............................
................................:,,.........................................__
.....................................=-,...................,%>--==``
........................................_..........._,-%.......`
...................................,
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
Jeśli chodzi o i7 3770k vs i7 3930k, zauważ że 6 rdzeni i 12 wątków w 30-ście jest bardziej przyszłościowe
niż 4 rdzenie i 8 wątków w 70-ce. Oczywiście patrząc na cenę można się przerazić jeśli jednak chodzi o wydajności
różnica będzie jak najbardziej zauważalna.

Co do Radeonów.
Bynajmniej dla mnie odbiegają technologicznie od zielonych. Chociażby PhysX. Wiem o tym że można dodać odpowiednie
oprogramowanie do ATI tak aby również wykorzystywać tą technologię lecz niestety nie jest to to samo co wbudowany w
kartę moduł. Kolejny plus GeForce - przystosowanie do zaawansowanych programów graficznych takich jak PhotoShop, 3DMax,
czy Cinema 4D. Jak dla mnie ATI brakuje jeszcze trochę, lecz idą w dobrą stronę. Firma ta zyskuje ceną, dobrym wykonaniem
lecz jak dla mnie (a jest to moja subiektywna ocena nie potwierdzona dowodami) to jeszcze nie to.

Sprostowanie:
Co do ProcekAMD wypowiedź którą zacytowałem nie należy do niego a jednego z użytkowników forum MPC.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
Wiem, występują tacy użytkownicy.

@temat
Konto założyłem może w 2010 roku, w MPC zmieniłbym nick ale nie mogę ;s

@temat
Zgodzę się jak najbardziej, ATI nie inwestuje w technologie, jednak ma dobrą cenę. W grach wykorzystujących Phys-X przyda się nV, w renderingu też (np. CUDA).
Procesory Sandy Bridge-E nie mają porównania do żadnego FXa, phenoma tym bardziej. Po prostu jadą go jak chcą. Tam jest 6, bardzo mocnych rdzeni. Niestety cena ostra, ale cóż za wydajność się płaci.
" Koligacje w aplikacjach zawsze można przestawić"
Zawsze, automatycznie ustawia się na wszystkie rdzenie.

@poza tematem
Co wy do mnie macie? Po prostu wyrażam swoje zdanie i staram się prostować wypowiedzi niektórych użytkowników. Co do tych for - chodzi mi o to, że tam znajdzie się kilku specjalistów, zawsze będzie jakiś nobek bez doświadczenia co napisze "AMD FX-4100 lepszy bo ma wiencej gigahercuw".
  Odpowiedz
ProcekAMD
Uwierz mi, ja nie mam nic. Po poprzedni post mnie zmylił.

B0hazard
Też jestem zwolennikiem Nvidii, ale ostatnio nadmiernie ingerują w środowisko gier komputerowych pod kontem uzależnienia posiadaczy PC od posiadania ich kart. Poza tym Radeon też zabłysnął świetnymi technologiami.

Wracając do tematu, to odnośnie tego fragmentu:
B0hazard napisał(a):Oczywiście patrząc na cenę można się przerazić jeśli jednak chodzi o wydajności
różnica będzie jak najbardziej zauważalna.

Nie w większości gier komputerowych, przynajmniej tak świadczę testy na stronach, które obleciałem. Zależy to od tego w jaki sposób silnik korzysta z procesora. Optymalizacja testowanych benchmarkow wskazuje, że różnica jest nieznaczna. Absolutnie nie adekwatna do ceny procesora. Kupno tego, czy tamtego modelu to pieniądze w błoto lub w kieszeń.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
Radki nie mają prawie żadnych technologii, no chyba że OpenCL (coś jak odpowiednik CUDA, ale na razie rzadko używane dosyć ;/) i AMD Eyefinity, że na kilku monitorach można. A tak to nVidia bardziej inwestuje w technologie. Więc krótko bym podsumował - jeśli zamierzasz grać i nagrywać (a potem renderować) to warto jakąś nv wziąć, a jeśli tylko grać to radka po to po prostu lepszy stosunek cena/wydajność w grach, gorzej render.
  Odpowiedz
Jest tego dużo, dużo więcej, poczytaj sobie. Dyskusja już raczej nic nowego nie wniesie, więc można zamknąć.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz