Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


AMD X8 FX-8350 czy i5?
#21
Oo, znaleźliśmy owego specjalistę ds. sprzętu. Czy za 1700-1800 złotych można złożyć lepszy komputer? Być może nie tyle lepszy co bardziej przyszłościowy i tak - można.

Procesor: Intel Core i3-4160 - 505 złotych,
Płyta główna: MSI B85M-E45 - 250 złotych,
Grafika: Asus Radeon R7 260X - 515 złotych,
Pamięć RAM: Crucial 4GB DDR3 1600MHz CL11 - 118 złotych,
Dysk: WD Blue 3.5'' 1TB SATA III  - 240 złotych,
Zasilacz: Corsair VS Series 450W - 170 złotych,

*Ceny pochodzą z morele.net

Łącznie 1798 złotych + koszt obudowy (każdy ma swój gust, więc nie liczę), lecz zauważ że  w moim zestawie wszystkie podzespoły są nowe z gwarancją! Warto też zauważyć że masz tu większy dysk twardy oraz wydajniejszą grafikę od GTX650. Co do stwierdzenia że i3 jest do biura i że dwa rdzenie to za mało:


[Obrazek: arma3_1920.png]

[Obrazek: ac4_1920.png]

[Obrazek: bf4mp_1920.png]

[Obrazek: civ_1920.png]

Zauważ jednak fakt że FX6300 jest podkręcony aż do 4,7 Ghz co wcale nie jest tak prosto uzyskać. Trzeba do niego posiadać dobre chłodzenie i mocną sekcję zasilania na płycie głównej czyli tanie płyty odpadają. Oczywiście pobór prądu też idzie mocno w górę więc podczas długich posiedzeń na komputerze może się to odbić na Twoim portfelu.

Teraz porównanie GTX 650 do R7 260X:

[Obrazek: bf3_1920.png]

[Obrazek: ac3_1920.png]

[Obrazek: fc3_1920.png]

[Obrazek: maxpayne3_1920.png]

[Obrazek: metro_1920.png]

Nie twierdzę że i3 jest demonem prędkości - bo nie jest, jednak daje Ci on jedną i to bardzo ważną przewagę nad FX-em - możliwość późniejszej rozbudowy komputera o i5, czy nawet i7 które potrafią już mocno przyśpieszyć pracę. Teraz możesz wymienić 6300 na najwyżej 8320/8350 bądź coś z serii 9000 ale to nic innego jak odświeżone 8350. Zauważ że w grach aby FX dotrzymał kroku tej i3 do biura musi być bardzo mocno podkręcony co przy jego zapotrzebowaniu na prąd stockowo po podkręceniu może dość znacząco podwyższyć rachunki za prąd. Myślę że i3 spokojnie nada się do prostej obróbki grafiki, przeglądania internetu, oglądania filmów full hd czy grania w nowe tytuły z jednoczesnym małym zużyciem prądu. Ani jeden, ani drugi procesor nie jest zaprojektowany do profesjonalnych zadań są to procesory budżetowe do zadań domowych więc nie ma co zbyt wiele oczekiwać.


Jednym słowem FX6300 jest idealnym wyborem tylko i wyłącznie dla ludzi posiadających już płyty pod socket AM3+, wtedy jest to opłacalna inwestycja - podczas składania nowego komputera AMD odpada całkowicie, pobór prądu, potrzeba mocnej płyty głównej i schładzacza na procesor dyskwalifikują go w przedbiegach.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#22
Z i3 w gta 5 nie pogram (przynajmniej komfortowo), bo ta gra musi mieć 4 rdzenie. Fx sobie z tym poradzi, ale nie zależy mi tylko na grach! W programach ten Fx za 430zł wyprzedza core i5! Przykład z mojej potrzeby na komputerze: przeglądam internet, bądź gram w grę, w tle pobiera/archiwizuje mi się plik, oprócz tego uploaduje na chomika. Fx to ogarnie, bo jeżeli grałbym w grę wyk. 2 rdzenie, to pozostają cztery rdzenie na ogarnięcie reszty, przy intelu miałbym problemy. Fx w grach dogania i3, ale w reszcie go wyprzedza. Aby na intelu mieć wydajność w w/w sytuacji, za procesor musiałbym zapłacić ponad 750zł. Już nie mam czasu się dzisiaj rozpisywać, jutro może jeszcze coś dopisze.


  Odpowiedz
#23
FX6300 nie ma 6 rdzeni tylko 3 poczytaj o budowie tych procesorów, to tak samo jakby mówić że i3 ma 4 rdzenie bo ma 4 wątki. Nie potrafisz nawet przeanalizować wyników które Ci pokazałem jak myślisz skoro te gry które są na wykresach wypadają gorzej na FX6300 niż i3 to GTA V będzie działać lepej? Głupoty gadasz i tyle, ja odpisałem w wątku tylko dla tego aby nie głosić głupot że FX-y są dla profesionalistów. Uważaj kogo się radzisz, tyle Ci powiem na przyszłość.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#24
Chciałbym przypomnieć tylko o tym, że nowa seria intela do laptopów to porażka :) Z tego co czytałem to dziadostwo którego nie warto kupować, może i prondo oszczędne ale i tak się nie opłaca ze względu na wydajność. Ja mam Fx 6300 i nic się nie dzieje. A jest z 3,6 na 4,4. Chłodzenie reji za 160 złotych w zupełności wystarcza. Wysokość jakaś 150 mm. Ale warto było. A intel no cóż może i firma z wielkim potencjałem. Ale ja tam i tak wolę amd. Prondo żerna ale wiem za co płacę. I wiem jak go wykorzystać. A co do płyty głównej to ludzie kiedyś sami podkręcali nie na takiej technologi co jest teraz. Tylko warto czasem pomyśleć, bo jak podkręcamy procesor to tracimy gwarancję producenta. I tutaj mogą mieć ludzie kłopot. Pozdro ! Jestem za AMD

(25.03.2015, 15:09)B0hazard napisał(a): FX6300 nie ma 6 rdzeni tylko 3 poczytaj o budowie tych procesorów, to tak samo jakby mówić że i3 ma 4 rdzenie bo ma 4 wątki.

Teraz to moje szczere pozdrowienia. Bardzo ale to bardzo szczere. Ślę Wielki Big Up dla twórcy tego postu. 3 Gniew i dwa razy tyle Brawo ma fx 6300. Jestem jego posiadaczem. Proszę o większą propagandę na tą firmę. Bo taka to troszkę za mała !! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AMD FX-8350 - Co o nim sądzicie? Swordancer 12 6 497 04.04.2013, 17:06
Ostatni post: WazzUp

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości