Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Bałaganiarstwo - pokój nastoletnich
#1
Nastolatki to nierzadko bałaganiary.
Według wielu z nich taki widok jak ten na zdjęciu jest niczym krępującym i
całkiem w porządku.
A czy Wy też jesteście takimi bałaganiarzami?
Jak sobie radzić z takim zjawiskiem?

[Obrazek: syf_w_pokoju-1355422047.jpg]
  Odpowiedz
#2
Ja na szczęście nie należę do tej grupy.
Hmm.. Mysli jak sobie z tym radzę?
Po prostu rzeczy odkładam zawsze na swoje miejsce i tyle. Nie przykuwam uwagi do porządku w pokoju, a mimo to bajzeru nie mam.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#3
Jak posprzątasz = brak kary :D
Nieposprzątasz = kara na koleżanki, komputer, telefon lub cokolwiek innego bez czego ciężko jej żyć :D Albo jeżeli mieszka się na wsi to wykonywanie jakiś prac (pomaganie :D )
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#4
Ja tam na to nie narzekam, jestem czyścioszek, muszę mieć wszystko na swoim miejscu :D
  Odpowiedz
#5
WazzUp, a co byś powiedział jeżeli przykładowa nastolatka w takim pokoju jak jest pokazany powyżej powiedziała do Cibie :

- Ale tu wszystko jest na swoim miejscu i mam wszystko pod ręką . O co się czepiasz ? :D
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#6
Tsaaa i powiedz jeszcze, że moja przyszła dziewczyna :D
Ciężko mi odpowiedzieć na postawione pytanie :P Nie byłem w takiej sytuacji jeszcze :)
  Odpowiedz
#7
Tak, przyszła :D No to zobaczymy czy ktoś inny odpowie ;]
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#8
Jakbym widział swój pokój jeszcze parę lat temu Haha
Pamiętam, że na mnie nie działały słowa typu "musisz", bo coś tam... Różnego rodzaju kary też nie, bo to i tak nie przynosiło rezultatów :diabel
Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie jeśli wjedziesz córce na ambicję, np. "A jeśli miałby teraz przyjść tutaj Twój chłopak/koleżanki?" Może sobie uświadomi, że ten "bajzer" może jej narobić wiele wstydu.
Jednak chyba najlepsza metoda to "nierobienie nic". Kiedyś mama mi powiedziała: "okej nie chcesz sprzątać to nie sprzątaj, ale niedługo utoniesz w tym syfie". Haha No i co najlepsze poskutkowało bo z czasem sobie zdałem sprawę z tego, że tu się normalnie funkcjonować nie da.
Może daj córce trochę czasu, niech się prześpi z tydzień z tym bałaganem. Zobaczymy jakie będą rezultaty :)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#9
Nicholas napisał(a):Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie jeśli wjedziesz córce na ambicję,
Haha A gdzie ja napisałem, że chodzi o moją córkę? ;)

Nie jestem przekonany czy olewanie sprawy przyniesie jakiś skutek.
Fakt, mam to już wypróbowane, że kary, groźby, zakazy nic nie dają.
Możesz gadać i gadać...
Szkoda, że nie mogę jej zbanować, albo jakiejś moderacji wrzucić za karę. :D
  Odpowiedz
#10
Tak jak już tutaj wyżej wspomniano odkładanie wszystkiego na swoje miejsce. Tata mi zawsze powtarzał odkładaj na miejsce z którego wziąłeś bo jak oślepniesz to niczego nie znajdziesz. Może i głupie ale do dnia dzisiejszego wszystko leży tam gdzie powinno.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości