Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Caponata z owocami morza
#1
[Obrazek: caponata.jpg]
Składniki :

Nieduża cukinia
2 kolorowe papryki
spora marchewka
3-4 łodygi selera naciowego
2 cebule
4 pomidory
2 ząbki czosnku
kapary, cytryna
1/2 kg. mrożonych owoców morza
przyprawy ( oregano, bazylia, sól i pieprz)
makaronm - mogą być muszelki, kokardki albo świderki.

Bardzo wygodna potrawa bo dusi się wszystko na oliwie, dorzucając kolejne składniki: na początek pokrojoną w kostkę cebulę, następnie marchewkę (w półplasterki),seler (w bardzo cienkie plasterki), pomidory (sam miąższ bez pestek dość drobno posiekany) i paprykę (w kostkę albo słomkę).

Rozmrożone owoce morza zalewamy sokiem z cytryny i marynujemy min.1/2 godziny przed rozpoczęciem gotowania.

Gdy jarzyny są al dente wrzucamy naszą marynatę i kapary (2-3 łyżki), drobno posiekany czosnek i doprawiamy do smaku solą, pieprzem, ziołami, ostrą papryką ( jeśli mamy i lubimy dobrze jest użyć świeże chili - wtedy dodajemy wcześniej jak pomidory puszczą sok).

Po około 10 minutach danie gotowe.
Podajemy z makaronem i jest to wtedy całkiem niezły obiad albo na liściach sałaty z białym pieczywem - jako lekką przekąskę!
W przypływie "szału kulinarnego" można podać razem z bruschettą w wersji ascetycznej czyli długą bułką (np. bagietka) ponacinaną w kromki, mocno skropione oliwą z czosnkiem i bazylią i zapieczoną w piekarniku. Wtedy poczujemy się jak "siciliano vero" albo "capo di tutti capi"
  Odpowiedz
#2
Brzmi ciekawie i zachęcająco. Kapary i owoce morza przekonują mnie do tego by to spróbować zrobić :)
  Odpowiedz
#3
Mnie też się podoba ten pomysł jednakże proponuję jednak świeże owoce morza. Mrożone nie mają żadnego smaku.
  Odpowiedz
#4
Oczywiście że najlepsze są świeże owoce morza, jednak nie każdy ma zawsze do takich dostęp.
  Odpowiedz
#5
A ja tam nie lubie owoców morza i mnie ten przepis nie przekonuje xd
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#6
Nie każdy musi wszystko lubieć, dlatego kuchnia jest tak różna aby każdy mógł jeść i smakować się w tym co lubi.
  Odpowiedz
#7
(02.09.2011, 15:47)Kucharek napisał(a): Nie każdy musi wszystko lubieć, dlatego kuchnia jest tak różna aby każdy mógł jeść i smakować się w tym co lubi.
A mógłbyś mi np. dać jakiś dobry przepis na tosty z serem ? A, co to znaczy "Caponata" ??
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#8
Caponata to po grecku gulasz w którym najczęściej występuje, cukinia.Co do tostów itp to zapraszam tutaj klik , a jeśli chcesz podyskutować lub spytać o coś to zapraszam do tego działu klik
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciasto drożdżowe z owocami Kucharek 0 2 649 01.04.2011, 14:27
Ostatni post: Kucharek
  Makaron z owocami morza Kucharek 0 1 569 14.03.2011, 16:54
Ostatni post: Kucharek
  Sałatka z owocami. Niki 0 1 722 12.03.2011, 22:14
Ostatni post: Niki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości