Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Chcecie uchodźców z Afryki w Polsce?
#1
Ponieważ w krajach południowej Europy występuje poważny problem masowego napływu uchodźców, głównie z krajów afrykańskich objętych konfliktami, Komisja Europejska zaproponowała program rozmieszczenia imigrantów w krajach Unii Europejskiej, którego celem będzie przyjęcie 20 tys imigrantów do krajów unijnych, w tym Polski i zwyczajnie ich tam osiedlenie. Polska prawdopodobnie będzie musiała przyjąć aż 2 tys. uchodźców. Oczywiście Parlament Europejski przyjął tę rezolucję i zamierza wyłożyć ponad 100 mln euro na przesiedlenia. 

Zastanawiacie się pewnie, co z tego? Otóż choć Ci ludzie bardzo cierpią, rodziny które uciekają do Europy liczą na lepsze jutro i nie ma się im co dziwić, jednak problem tkwi w tym taki, że razem z tymi ludźmi do naszego kraju mogą napłynąć nie tylko Ci, którzy za zaoferowane wsparcie będą jedynie wdzięczni, ale przede wszystkim ludzie, których losy nie są nam znane, w tym różnego rodzaju bandyci, wyznawcy radykalnych odłamów islamu oraz zwyczajni złodzieje i mordercy. To nie jest tak, że w targanych wojną krajach są tylko ludzie cierpiący, umierające rodziny i dzieci, ale właśnie tam rodzi się najwięcej zbrodniarzy, a to, że ktoś ucieka, nie czyni go świętym. 

Uważam, że mimo tego, iż Ci ludzie faktycznie potrzebują pomocy, to nie powinna ona być oferowana w taki sposób. 20 tys uchodźców, to jest nic, kiedy rocznie na Morzu Śródziemnomorskim ponad tysiąc z nich ginie podczas "ucieczki", a przedostaje się ich cała rzesza. Jedynym rozwiązaniem jest zajęcie się bezpośrednio przemytnikami lub stabilizacją konfliktów i współpraca z rządami krajów z których uchodźcy emigrują, ale oczywiście łatwiej jest wymyślić program, który nie tyle zaszkodzi nam Polakom, ale i niczego kompletnie nie zmieni na lepsze. Problem będzie nadal, w dodatku uchodźcy zostawią tam swoje rodziny i później zechcą ich sprowadzić do siebie, a w ten sposób z 2 tys. zrobi się 10, 20 potem 50 tys, bo przecież tak to działa. Mniejszości narodowe nigdy nie służą narodowi, zawsze go dzielą, my mamy już i tak wystarczająco własnych problemów, nie potrzeba nam przyjmowania cudzych.

Nie wiem co o tym myśleć, ale ostatnio Unia szaleje, ich programy są tak bezmyślne, że te wszystkie inwestycje nie pokryją negatywnych wpływów jakie organizuje nam Parlament Europejski i jakże przychylny do nich nasz "ukochany" i "wybitny" rząd. 

To co napisałem jest zlepkiem tego co w ostatnich dniach gdzieś tam przeczytałem, więc za wszelkie odstępstwa od rzeczywistości przepraszam. Polecam poczytać o tym w sieci, a później wyrazić własne zdanie w temacie. Uważam, że temat jest dość istotny, bo dobrze wiemy z jakimi problemami borykają się kraje, które zaczęły przyjmować imigrantów... 
  Odpowiedz
#2
Nie, nie chcę.
Mimo, że jestem agnostykiem, w zasadzie na potrzebę chwili możemy uznać, że ateistką, bardziej jestem za daniem azylu chrześcijanom prześladowanym przez ISIS- potrzebują go znacznie dłużej, ale do nich się nikt nie przychyla oprócz fundacji Estera, która i tak jest zbywana przez władze.
Aż mi się nóż w kieszeni otwiera...
  Odpowiedz
#3
Oczywiście masz na myśli Syryjczyków. No niestety, ale jak widać, tam gdzie akurat pomoc nie zaszkodzi zwykle nie podziela ona celów różnych rządów, dlatego nikt nie zamierza do tego dopłacać. W dodatku tak się składa, że cały program wymyślony przez Komisję Eu. jest w zasadzie tylko umywaniem rąk od realnej pomocy, bądź graniem na zwłokę. Kraje z południa Europy proszą o pomoc, więc aby trzymać pozory zjednoczonej Unii wystarczy pobrać 20 tys imigrantów i rozłożyć ich po krajach członkowskich, a więc ta da! "Przecież pomogliśmy, a teraz bierzmy się za penetrowanie gospodarki naszych sąsiadów".

Niekiedy zadziwia mnie świat, bo wszystkim wydaje się, że władza i pieniądze przyciągają ludzi inteligentnych, a tak naprawdę w szczeblach władzy zwykle mamy do czynienia z głąbami, których największym talentem jest lizanie innym nie powiem czego, aby dobrać się do posady, a potem wymyślać takie bzdury jak ta z rozmieszczeniem imigrantów, istnym strzelaniem sobie w stopę, szczególnie, że fala oszalałych islamistów zalewa kontynent, a jak tak dalej pójdzie, to innowiercy lub ateiści będą bali się wyjść na ulice w biały dzień żeby nie skończyć z odciętą głową w ramach pokazu boskiej potęgi.
  Odpowiedz
#4
Wiesz... tak samo zresztą, a nawet bardziej, uważam, że pomoc jest potrzebna wszystkim tym ludziom z Kazachstanów i innych krajów byłego bloku ZSRR, którzy nierzadko zostali od nas wywiezieni albo nie mogli wrócić do kraju po zesłaniach na Sybir, Syberię, itp. Zostali zrusyfikowani, ale chcą wrócić. Ludzie o polskich korzeniach albo ludzie, którzy tymi Polakami CHCĄ być, ale nie mogą, bo mają utrudniony powrót.
To znacznie lepsza opcja niż uchodźcy, którzy- jak myślę pewnie w większości- nie będą chcieli się przystosowywać i będą próbowali zmusić społeczeństwo, żeby przystosowało się do nich. Tacy ludzie będą chcieli żyć z zasiłków, nie będą próbowali podjąć pracy. No i sam wiesz, jakie mamy społeczeństwo... na pewno wzrośnie też poziom nietolerancji. Już widzę tę Młodzież Wszechpolską wracającą niedzielami z kościoła... if you know, what I mean. ;)
Już pominę porównanie do Cyganów, bo nie wiem, czy masz aż na tyle poczucia humoru. :)
  Odpowiedz
#5
Krótko i na temat - NIE!
  Odpowiedz
#6
Pomoc mała powinna być, ale na pewno nie hurtowo 20 tys.. Każdy emigrant powinien zostać sprawdzony pod kątem pochodzenia, reszty rodziny oraz przebadany przed różnego typu afrykańskimi chorobami. Do każdego kraju UE mogłyby być sprowadzane w małych ilościach imigranci, ale do każdego kraju po małych grupkach uchodźców z danego regionu, żeby dana część nie stała się liczącą mniejszością. Przykładowo do Polski grupka 300 uchodźców z różnych regionów po max. 50 z jednego narodu zameldowana chwilowo, nie na stałe obywatelstwo!
Jednak mimo wszystko uważam, że UE powinna zostać zamknięta przed innymi narodami, bo to nią zniszczy. W USA wpuścili cały świat i teraz mają - każdy z innej religii, zamachy, terror. Dopóki w UE będą "nasi", będzie bezpiecznie i miło, jeżeli przyjadą "obcy", to zostanie się tylko wynosić do Islandii...


  Odpowiedz
#7
Nie, nie chcę.
  Odpowiedz
#8
Przeszukując internety w poszukiwaniu bóg jeden wie czego. Natrafiłem na dosyć ciekawy artykuł. Po obejrzeniu i przeczytaniu tak naprawdę wiele spraw zostało wyjaśnionych. Niebanalny temat, niebanalne wyjaśnienie. Chcecie, to sami się przekonajcie - http://mediumpubliczne.pl/2015/10/anonym...chodzcach/. Powiedzcie, co na ten temat sądzicie.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Królestwo Kabuto- nowe państwo w Polsce! Demanufacture 3 1 267 19.12.2016, 03:21
Ostatni post: Jarus
  Czy chcecie wyemigrować na stałe do innego kraju ? amb00 5 1 947 30.09.2015, 13:08
Ostatni post: Damarus
  Rok 2012 rokiem zamachów? Zamachy w Londynie i Polsce? Saibo 2 2 890 24.04.2012, 21:39
Ostatni post: Kasztelan7
  Barack Obama w Polsce Karol 0 2 622 26.05.2011, 08:05
Ostatni post: Karol
  Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo! Kucharek 7 3 774 06.05.2011, 13:39
Ostatni post: tonyviroos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości