Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Czym się wyróżnia blondynka od brunetki?
#1
Często czytam na różnych blogach, forach że blondynka jest inteligentniejsza, mądrzejsza od brunetki oraz wyróżnia się zmianą włosów co najmniej 5 razy.
Czy chodzi o to?
Prosiłbym o wytłumaczenie tego pytania - najlepiej dziewczynę :D
Z góry dziękuje :D

[Obrazek: 1310286702_by_baloonikxdd_600.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Ehh czytasz jedno zamieszczasz obrazek, który mówi drugie. Po tym powinieneś sam do paru rzeczy dojść. Po prostu ludzie jadą na stereotypach. Kolor włosów ma małe znaczenie, bo to zależy w głównej mierze od charakteru kobiety... Kobieta to nie tylko kolor włosów. Są inteligentne blondynki, są i głupie tak samo jak występuje taki podział wśród kobiet o kolorze włosów czarnych, rudych czy brąz. Kolor bardzo rzadko określa, nie można być ślepym i kierować się tylko kolorem włosów, a po prostu osobę poznać i wtedy można oceniać. Jak można wydawać osąd nie znając nikogo? Ja osobiście znam wiele dziewczyn o różnym kolorze włosów i powiem, że zachowanie niektórych z nich jest różne. Spokój, szaleństwo, opanowanie lub jego brak, kłamstwo, lub szczerość i powiedz mi kolego "doświadczony w miłości" jak to się ma do koloru? Nijak. Cechy mamy wrodzone, wyrobione, nabyte i jak może na nie oddziałowywać kolor? Człowiek się wyrabia z czasem po prostu, głupieje, mądrzeje, zmienia się i tak z niepozornej blondynki może się stać kocica, albo ze spokojnej brunetki, szalona brunetka. Nie będę Ci tłumaczył od groma cech kobiecych :)

Kobiety się farbują bo chcą być piękniejsze, bo chcą odzwierciedlić nawet czasami siebie czy stan swojego wnętrza, dlatego by podobać się mężczyznom, albo dla siebie samej.

To że ktoś pisze takie teksty, bo spotyka w życiu głupie kobiety blond, albo głupie kobiety o kolorze włosów czerń, brąz, rude, czerwone itp (można sobie wybrać) wcale nie oznacza, że w którymś momencie nie może spotkać kobietę mądrą i cały stereotyp pójdzie mu się walić.
  Odpowiedz
#3
Gdzieś czytałam- oczywiście biorę na to poprawkę- że większość ludzi o blond włosach z jakiegoś tam genetycznego powodu ma o nikły procent niższy iloraz inteligencji.

Monoceros napisał(a):Kobiety się farbują bo chcą być piękniejsze, (...) dlatego by podobać się mężczyznom, albo dla siebie samej.
Jako kobieta powiem Ci, że chociaż jestem wychowana wśród facetów i pewnych rzeczy zupełnie nie oganiam, z poczynionych obserwacji wynika, że kobiety w zacnej większości nie stroją i pindrzą się dla swoich facetów a dla innych bab. Wiesz, na zasadzie niech patrzo i zobaczo. :P
  Odpowiedz
#4
Demanufacture napisał(a):Jako kobieta powiem Ci, że chociaż jestem wychowana wśród facetów i pewnych rzeczy zupełnie nie oganiam, z poczynionych obserwacji wynika, że kobiety w zacnej większości nie stroją i pindrzą się dla swoich facetów a dla innych bab. WIesz, na zasadzie niech patrzo i zobaczo.

Racja, żeby nie robić offtopu o tym zapomniałem wspomnieć i dzięki, że mnie wyręczyłaś, ale takich powodów może być jeszcze więcej Haha.

Demanufacture napisał(a):Gdzieś czytałam- oczywiście biorę na to poprawkę- że większość ludzi o blond włosach z jakiegoś tam genetycznego powodu ma o nikły procent niższy iloraz inteligencji.

Tu bym się sprzeczał, ponieważ mam do tego pewne przypuszczenia i powody. Ludzie się uczą przyswajają sobie wiadomości, a w jakim robią to stopniu to już ich sprawa, oprócz tego, że trzeba było by brać odpowiednie czynniki, nastroje, różne uwarunkowania itp. to trzeba byłoby policzyć osoby o włosach blond względem osób o innym kolorze włosów (Blondynów, blondynek jest całkiem sporo nawet), popatrzeć czy nie wykazują innych talentów, zdolności itp i nie uogólniać, bo co z tego, że wybierze się powiedzmy 100 osób, a wśród nich znajdzie sie 95% głupców, a w drugiej części 100-osobowej 95% geniuszy. Z chęcią bym zerknął na ten artykuł :)
  Odpowiedz
#5
Monoceros- oczywiście, że nie ma co uogólniać. Tak tylko rzuciłam Hakerianinowi ciekawostką dotyczącą blondynek. Co do artykułu- było to kilka lat temu, możliwe, że już nie znajdę.

Chris567 napisał(a):wyróżnia się zmianą włosów co najmniej 5 razy.
Co też autor miał na myśli pisząc te słowa...?
  Odpowiedz
#6
Autor to widocznie idiota kierujący się stereotypami. Spójrz sama: "Demotywatory" Kierowanie się opinią opierając się na demotach świadczy już o głupocie Pisanie jednego, a wstawianie obrazka mówiącego o czymś innym znowu świadczy o nieogarnięciu. Ukłony w twoją stronę Hakier ;). Znowu uogólnianie, nie każda blondynka zmienia kolor 5 razy. To że ścieniuje czy tam przemaluje raz, albo jest ewenementem i farbuje 5 razy w ciągu 2 miesięcy to nie oznacza, że inne kobiety to robią. Zresztą czy tylko blondynki się farbują? Myślę, że dużo kobiet się farbuje, nie tylko o kolorze blond :)
  Odpowiedz
#7
Hakier, po raz kolejny Twoja zdolność dedukcji i logicznego rozumowania powala na łopatki. Czytasz jakiś tekst i rozumiesz go dokładnie odwrotnie. Jak Ty to robisz? Dobra, pytanie retoryczne, nie odpowiadaj. Jakoś będę musiał żyć z tą niewiedzą.
Stereotyp, jakiego przykład przedstawiłeś na screenie (bzdurny i moim zdaniem powielany głównie w formie złośliwego żartu) mówi, że to brunetki są inteligentniejsze, a blondynka to idiotka. Ja przypuszczam, że kolor włosów ma taki sam wpływ na inteligencję u kobiet, jak i u mężczyzn.
Zamiast zadawać bezsensowne pytania, spróbuj może czasem sam dojść do odpowiedzi. Ty uważasz, że jasne włosy sprawiają, że człowiek jest inteligentniejszy. Jeśli jesteś brunetem, to spróbuj w celach naukowych przemalować się na blondyna. Opisz nam później wrażenia z nagłego przypływu inteligencji. Farba do włosów nie kosztuje zbyt wiele, a spójrz ile możesz zyskać(Ty i my). Gorzej, jeśli się okaże, że ta zmiana unicestwi obydwie Twoje szare komórki, ale "nauka wymaga poświęceń".
Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją specyficzną budowę zdań, to pytasz czym różni się blondynka od brunetki. Odpowiem Ci najlepiej jak umiem: kolorem włosów.
O co Ci chodzi z tą zmianą włosów co najmniej 5 razy, to nie rozumiem, ale wierzę Ci, że tak jest, cokolwiek to znaczy.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#8
Czym się wyróżnia blondynka od brunetki?

Kolorem włosów... Właśnie wyczerpałem temat. Haha

Pisząc bardziej poważnie, odsyłam do http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Blond_(kolor)

Coś czuję, że te blogi o których wspomniałeś, to kwejk, demotywatory, joemonster i facebook... Brukowce internetu.
  Odpowiedz
#9
kolorem włosów
  Odpowiedz
#10
A Rude?

Kolo włosów to bez różnicy chociaż nie które brunetki pomalowane na blond są naprawdę tępe ;/
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Instrumenty muzyczne, czyli na czym grają Odjechani? Demanufacture 17 5 633 30.03.2015, 08:30
Ostatni post: Maha Kali
  Nasze Rowery - Czyli kto i na czym jeździ dimix 5 5 902 12.03.2015, 22:13
Ostatni post: Maha Kali
  O czym zwykle zapominasz? Gospodarz 12 4 473 14.03.2014, 16:10
Ostatni post: skrzypas
  Czym najczęściej się poruszasz? Cassius 15 3 580 15.12.2013, 20:41
Ostatni post: Nicholas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości