Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Darmowy skrypt bloga - jaki polecacie?
#1
Chciałbym w przyszłości założyć swojego bloga. Gdzie to zrobić za darmo? Jest w ogóle taka możliwość, aby nic za niego nie płacić? Jestem w tym całkowicie zielony. Proszę o pomoc i wytłumaczenie co i jak krok po kroku.
Blog ma być dla mnie i znajomych.
  Odpowiedz
#2
Jest wiele stron gdzie można prowadzić darmowego bloga.
Ja miałem kiedyś na bloggerze i byłem z niego zadowolony;-)
[ Sygnatura usunięta przez moderatora. ]
  Odpowiedz
#3
google.pl Bloger ;-)
Bloger
  Odpowiedz
#4
Ale mi pomogłeś. No to już dużo wiem. Proszę o więcej szczegółów. Ja jestem całkowicie zielony ze spraw instalacyjnych. Jeśli ma ktoś mi pisać, że miał bloga tu i tam i było ok to niech nie pisze. Co mi to da? Oczekiwałbym bardziej konkretnych argumentów.
  Odpowiedz
#5
Wystarczy poszukać na forum w odpowiednim dziale. Tam już od dawna jest taki temat i to dość wyczerpująco opisany.
  Odpowiedz
#6
No ja nie znalazłem nic co by wyczerpywało mój temat, dlatego założyłem ten.
  Odpowiedz
#7
Możesz założyć bloga na jakieś stronie np. blogger (od google) wtedy nic nie instalujesz, wszystko
jest gotowe. Wchodzisz, wybierasz styl i piszesz.

Drugą metodą jest postawienie WordPress - wybierasz wtedy jakiś darmowy hosting np. dejm.pl i instalujesz
na nim WordPress'a jest to dla bardziej zaawansowanych użytkowników, lecz w przyszłości możesz przenieść
się na płatny hosting oraz domene.

Są również inne CMS'y typu joomla, lecz najbardziej popularnym do blogowania jest WordPress.
Radzę sobie trochę o nim poczytać - myślę że jest to lepszy wybór niżeli blogger - masz tam większą
swobodę dostosowania go pod własne potrzeby.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
Proponuje bloggera.

Wchodzisz na stronę blogger.com zakładasz konto Google, w którym jest dostępne wiele narzędzi: blogger, poczta, galeria zdjęć itd.

Postępujesz zgodnie z instrukcjami, wprowadzasz w odpowiednie pola swoje dane, adres e-mail itd. Zatwierdzasz i od momentu założenie masz do dyspozycji narzędzia jakie oferuje Google. U góry strony po prawej masz zakładkę More (więcej), wchodzisz w nią, wybierasz pozycję Blogger i konfigurujesz swojego bloga. Podajesz nazwę, e-maila, aktywujesz i... korzystasz.

Blogger jest bardzo wygodny, ma szablony, które można modyfikować na wiele sposobów. Jest "mile przyjmowany" przez roboty Google, dlatego, że jest swój (jest częścią Google). Możesz korzystać na nim z reklam (wordpress nie posiada tego udogodnienia, ale niestety ma wiele ładnych darmowych szablonów).

Mam dwa blogi na blogerze i chwalę ten wybór. Nowa treść jest indeksowana dosłownie w kilka chwil po publikacji. Interfejs jest troszkę bardziej skomplikowany niż w Wordpresie, ale szybko wszystko załapiesz.

Miłego blogowania.
  Odpowiedz
#9
(14.10.2012, 14:57)Vilandra napisał(a): Jest "mile przyjmowany" przez roboty Google, dlatego, że jest swój (jest częścią Google).

Bzdura, każda strona jest przyjmowana tak samo. Zależy to głównie od umiejętności
użytkownika, ponieważ jest wiele tricków pomagających w indeksowaniu stron.
Blogger nie jest lepiej traktowany niżeli inna strona.

(14.10.2012, 14:57)Vilandra napisał(a): Możesz korzystać na nim z reklam (wordpress nie posiada tego udogodnienia, ale niestety ma wiele ładnych darmowych szablonów

W google korzystasz z osobistego konta AdSense, którego możesz umieścić
na dowolnej stronie internetowej nie tylko wytworach google.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#10
ja mam bloga www.mayster.pl mało tu dodaje oparty o CMS Joomla! na płatnym hostingu i wykupionej domenie. To najlepsze rozwiązanie, nie jesteś ograniczony robisz co i jak chcesz. Za kilka zł na rok.
[link usunięty - 30 punkt regulaminu]
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Z Bloga przekierowuje odwiedzających do Baidu. Jak to naprawić? Baron 2 1 796 25.04.2015, 19:54
Ostatni post: MrPsycho
  Co daje prowadzenie bloga? Signal 10 6 168 07.01.2013, 22:42
Ostatni post: B0hazard
  Zakładanie bloga tungar 12 8 195 19.09.2012, 15:13
Ostatni post: frulek
  Rozwój bloga - podstrony tungar 5 3 891 29.12.2011, 05:41
Ostatni post: tonyviroos
  Jak anulować obesrwowanie bloga na blogger? Baron 3 3 072 13.08.2011, 14:10
Ostatni post: Mesajah

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości