Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Dlaczego ludzie tracą wiarę w siebie?‎
#1
Długo się zastanawiałem na tym pytaniem i musiałem w końcu porozmawiać zwami.
Moje zdanie jest takie że, niepowodzenia jakie spotykają nas w życiu, utrata ważnych rzeczy i marzeń skłania ich, do tego aby stracić wiarę w siebie.
Tylko tyle o tym wiem, wy wiecie więcej na pewno, dlatego chciałem się od was dowiedzieć na ten temat.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Różne sytuacje życiowe mają pewnie na to wpływ. Wiele zależy od człowieka. Jednego zwali z nóg śmierć kogoś bliskiego, innego jedynka z polaka. :)
  Odpowiedz
#3
Główną przyczyną są niepowodzenia, brak akceptacji wśród bliskich i znajomych, brak wiary innych w Nas. Dopiero kiedy widzimy efekt tego co robimy, to zaczynam wierzyć, a gdy ciągle nie ponosimy sukcesów, to nie mamy motywacyji do kolejnych prób.
[Obrazek: Nwc7AWP.png]
Sygnatura wykonana przez: Rafal07000
  Odpowiedz
#4
Najczęściej tracą na związkach wiarę, bo jak bliska osoba odejdzie, to człowiek od razu zamyka się w sobie i nie chce nikogo widzieć.Nie dawno też straciłem wiarę siebie po związku moim nie udanym, ale musiałem się jakoś pozbierać, ogarnąć i żyć dalej.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#5
Haker, ostatnio też się rozstałem po długim, nie udanym związku, ale to wzmocniło wiarę w siebie (przynajmniej dla mnie), bo zobaczyłem, że pełno lepszych osób, które wierzą we mnie :)
[Obrazek: Nwc7AWP.png]
Sygnatura wykonana przez: Rafal07000
  Odpowiedz
#6
Chyba głównym powodem są niepowodzenia. Niektórym dają one mocnego kopa i motywują do zabrania się za siebie, inni tracą wiarę w siebie i we własne możliwości... No i opinia innych często na to wpływa
  Odpowiedz
#7
  Odpowiedz
#8
Ludzie tracą wiarę w siebie z powodu często: niepowodzeń, złej sytuacji w domu, dzieciństwie, szkole. Jednych to rusza i tracą wiarę w swoje możliwości, drugich natomiast motywuje to do większego i skuteczniejszego działania.

Wiara w siebie, to moim zdaniem coś co się kształtuje przez całe życie, można wierzyć w siebie na pełnych obrotach, a trafi się jeden moment i wiara idzie się <no ten tego :D> Czym wgl jest wiara w siebie? Jest to coś z czym wiemy, że na pewno sobie poradzimy, zwykle są to trudne sytuacje, w których trzeba podejmować trudne decyzje, a człowiek wie, że jest na tyle silny, aby to udźwignąć. Ważne by w ciężkich momentach się nie poddawać, tylko przeć do przodu i powiedzieć sobie: Dam radę. Niby nic i mało znaczy, a jednak pomaga, bo motywacja do działania zaczyna się w tobie samym.
  Odpowiedz
#9
Najczęściej jest to po prostu brak akceptacji ze strony innych ludzi związanych z sytuacją która rodzi porażkę.
Często jest to także uporczywe wpajanie od dzieciństwa że "w ten sposób niczego nie osiągniesz".
Ponoć dorośli wiedzą lepiej a gdy młody dorasta to potem okazuje się że dorośli nie mieli racji.
Nie można kontrolować życia innych ludzi. Każdy jest inny i ma swój plan na życie i jedynym sposobem jest wspieranie go w przedsięwzięciach.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie kłamstwo ludzie mówią sobie najczęściej? Gospodarz 45 13 731 03.07.2015, 16:17
Ostatni post: Robotox
Question Dlaczego stawia się gromnicę w burzy? Gospodarz 1 1 292 18.01.2015, 15:49
Ostatni post: Swordancer
  Co doprowadza do tego, że ludzie się tną? bigup 16 6 662 03.02.2014, 18:16
Ostatni post: Monoceros
  Ludzie bez wyobraźni - Dająca do myślenia kampania społeczna. da Vinci 6 1 749 28.07.2013, 18:34
Ostatni post: Adikus
  Kontrowersyjna reklama T-Mobile - nadzy ludzie! Swordancer 22 10 640 11.11.2012, 14:03
Ostatni post: adi211

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości