Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Duch Świąt - Czujecie go??
#11
Szczerze powiedziawszy- pierwszy raz od paru lat się angażuję w to święto... i tak. Udało mi się go poczuć :).
  Odpowiedz
#12
Można by rzec, że to już 2 wigilia w tym roku. Bardziej ta pierwsza przypominała mi święta Bożego Narodzenia niż to co teraz mamy, ani grama śniegu. Nic nie czuje i wydaje mi się że to taka wieczerza na siłę, późno październikowa pogoda jest bardzo podobna. Na święta mieli przyjechać dziadkowie i nic z tego, a tata po raz kolejny spędzi wigilie i obawiam się że całe święta poza domem, aczkolwiek mogę się mylić.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#13
Już od dawna go nie czuję. Jako dziecko postrzegałem taką niezwykłą aurę. Zapach choinki, pomarańczy, potraw przyrządzanych w kuchni, dźwięk kolęd. Wywoływało to euforię. Dzisiaj jakoś nie potrafię czerpać z tej magii. Święta robią ze mnie ponuraka. Raz sieję pozytywną energię, a innym razem bardzo lubię demaskować sztuczne emocje. W tym roku postaram się troszkę magii przywrócić i myśl o problemach codzienności zachować pod maską pozytywnych emocji, przynajmniej wtopię się w otoczenie. Nie będę wtedy do końca sobą, ale zjem po tym snikersa. Haha
  Odpowiedz
#14
jak sie nie ma dzieci ani nie jest się wierząca osobą, to o ducha świąt trudno... u mnie nie ma pawie wcale świątecznej atmosfery. nikt się świętami specjalnie nie przejmuje, wypatrujemy ich tylko jako kilku dni wolnych od pracy... smutne ale tak teraz jest.
  Odpowiedz
#15
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#16
Ale głupoty piszecie :P

To czy poczujesz tego "Ducha Świąt", czy też nie zależy wyłącznie od CIEBIE.

Jeśli postrzegacie czas Bożego Narodzenia jako kilka dni wolnych od pracy, za to pełnych pracy w domu - bo a to sprzątanie, a to gotowanie, a to wystrajanie (albo siebie albo choinki :P) no to rzeczywiście, nie ma tu miejsca na prawdziwe Święta, które de facto każdy powinien przeżywać w sobie - wyciszyć się, pozastanawiać - mnie ten refleksyjny klimat nie opuszcza od kilku dni.
To od nas zależy, czy między czerwonym barszczem z uszkami, a wyciąganiem prezentów spod choinki (swoją drogą - bawi się w to ktoś, kto nie ma małych dzieci?) znajdziemy czas na zwykłą rozmowę przy zwykłej herbacie, gdy w tle puszcza się kolędy - prędzej wtedy można to "coś" poczuć niż gdy nie możemy ociężali wstać od stołu :D
Tak tylko, myślę...
Free Your Mind!
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wesołych Świąt! da Vinci 0 924 20.12.2018, 21:08
Ostatni post: da Vinci
  Wesołych Świąt! da Vinci 8 1 671 26.12.2017, 01:19
Ostatni post: mycha
  Żywność ze świąt Paweu 2 1 307 28.12.2015, 18:21
Ostatni post: WazzUp
  Wszystkiego Najlepszego Z Okazji Świąt Wielkanocnych! SimLay 14 5 293 07.04.2015, 19:15
Ostatni post: Robotox
  Świat bez prądu Mesajah 6 2 967 13.03.2015, 19:57
Ostatni post: Swordancer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości